Уроки по Joomla 3 можно найти здесь: http://joomla3x.ru/
Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

Що далі???

Милосердний Боже! Яким холодом віє від цього запитання для тих, хто не вірить в життя майбутнього віку! Примусьте невіруючу людину прислухатися серцем в ці два слова - що потім? -...


Детальніше...

Шлях із аду

Великдень - це не просто свято. Це - суть християнства. Великодні події - ось основа християнської проповіді. Християнство - не "вчення", не моралістика, а просто розповідь про факт. Апостоли проповідують тільки...


Детальніше...

Найважливіша подія в історії людства

Воскресіння Ісуса Христа - це історичний факт, який свідчить про остаточну перемогу життя над смертю. Тому можну з впевненість вважати його найважливішою подією в історії людства. На жаль, багато людей...


Детальніше...

Був убитий на хресті Чоловік

З найдавніших часів Бог прагнув повернути людині втрачену можливість контакту із Ним. Не дивлячись на це, люди вибирали зло, заглушували голос совісті і прикидалися, що Бога немає, що вони зовсім...


Детальніше...

Великоднє послання Правлячого Архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ єпископа Василія Івасюка

Возлюбленим у Господі всесвітлішим і всечеснішим отцям, преподобним ченцям та черницям, дорогим у Христі мирянам Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Церква звіщає світові спасенну благовість: Христос Воскрес! Найвеличніше і найсвітліше свято Пасхи знову...


Детальніше...

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА ВОЛОДИМИРА 2015

Всесвітлішим, всечеснішим і преподобним отцям, преподобним ченцям і черницям, дорогим у Христі мирянам Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ Христос воскрес! Улюблені у Господі, дорогі брати і сестри! Ми з вами завершили Великий піст, досвідчуючи...


Детальніше...
012345

Мудрі думки про добро і зло

Категорія: Цікаве

Боротьба добра і зла, в міру того, як ми дорослішаємо переходить із дитячих казок у реальне життя. Цей вибір здійснюється кожного дня навіть в незначних дрібницях.

Наші уявлення про навколишній світ ще в дитинстві формується через поняття «добре» і «погане», «добро» і «зло». В кожному із нас є внутрішній суддя, тобто совість. Недаремно совість називається голосом Божим. Без чутливості до голосу совісті душа людини приходить в плачевний стан і вражається різного роду пристрастями. А совість має властивість замовкати, якщо людина постійно її зневажає. І тоді появляється викривлені поняття про добро і зло.

Один християнський місіонер запитав одного представника африканського племені готтентотів: «Що таке погано?». Готтентот відповів: «Це, коли мій сусід поб’є мене, вкраде мою худобу і викраде мою дружину». «А що таке добре?» - запитав місіонер. «А це тоді, коли я поб’ю мого сусіда, викраду його худобу і заберу його жінку». Чи не уподібнюємося і ми до цього готтентоту в погоні за задоволеннями і матеріальними благами?

Господь Ісус Христос зливає Свою любов і милосердя на грішників, які каялися і жорстоко викривав духовних вождів народу, які досконало знали Писання і запопадливо виконували сотні релігійних приписів. У готтентота і у фарисея, як не дивно, є спільна платформа – це викривлене поняття про добро і зло, а причиною цього викривлення завжди буває егоїзм. Адже в основі Божественного вчення і людської совісті закладена протилежна до егоїзму жертвенність: любов визначається готовністю жертвувати, адже і Христос зійшов на хрест заради нашого спасіння.

Жертвенність і чистота совісті завжди знаходили найбільш повне вираження в монашому служінні. Святі Отці золотого періоду монашества подвизалися в пустині, втікаючи від ситої привілейованості, яка входила в життя християнської Церкви разом із статусом офіційної релігії Великої Імперії. Думки цих древніх Отців про добро і зло, думки Євангельські, - глибокі і мудрі, але по-дитячому доступні і прості, - можуть допомогти кожному із нас застосувати їх до своєї совісті і свого життя.

Один із Отців, коли побачив декого, що грішив гірко заплакав. Тоді старець сказав: «Цей впав сьогодні, а я - завтра».

***

Один брат попросив авву Антонія:
– Помолися за мене.
Старець відповів:
– Ні я, ні Бог не помилує тебе, якщо ти сам не помилуєш себе і не благоугодиш Йому.

***

Авва Йосиф був прославлений людьми, як великий подвижник. Одного разу до нього за порадою прийшов один із братів, і він запитав його, що мені робити, отче, я не можу переносити скорботи, ні працювати, ні подавати милостиню. Той відповів:

Якщо нічого із цього ти не зможеш виконати, то по крайній мірі оберігай свою совість по відношенню до ближнього. Втікай від усякого зла і спасешся, – відповів йому старець.

***

Жив колись старець, до котрого багато приходило, щоб знайти сенс життя і чистоту серця.

– Авво, скажи мені як спастися? – запитав його один із присутніх. Старець відповів:

–Якщо ти хочеш спастися, то коли приходиш до кого-небудь не розпочинай говорити, поки тебе не запитають. Вражений цим словом, подорожній поклонився до старця і сказав:

– Справді, читав я дуже багато різних книг, але такої настанови я ще не чув. І відійшов, отримавши велику користь.

***

Авва Паладій говорив своїм духовним дітям: «Душа, яка любить Бога повинна з вірою вчитися того, чого не знає, або ясно вчити того, що знає. Якщо ж не хоче виконувати ні перше, ні друге, то вона страждає безумством. Бо початок Боговідступництва є перенасичення вченням і словом, тобто тим, чого прагне душа боголюбця».

***

Один брат, що бажав щиро перемінити своє життя, запитав авву Сисоя:

– Чому пристрасті не залишають мене?

– Тому що їхні посудини в тобі, - відповів мудрий старець. – Віддай те, що належить їм і вони віддаляться.

***

Навчаючи іноків, один старець говорив:

– Якщо душа має тільки слова, але немає діл, то вона уподібнюється до дерева, яке має квіти, але немає плодів.

***

Як швидше знайти Бога – постом, працею, бдінням (чуванням) чи милостинею? – запитав учень старця.

Христолюбивий і співстраждальний авва з усмішкою на устах, він відповідав інокам:

– Багато хто виснажував своє тіло нерозважно – і не отримали від цього жодної користі. Уста наші дихають постом, ми напам'ять вивчили Писання, але того, чого шукає в нас Бог, того ми не маємо: страху Божого, любові та смирення.

***

Деякий із святих отців, який був для своїх чад духовним наставником, говорив, що однаково потрібно оберігатися як похвали в свій адрес, так і осудження ближнього.

– Чому так,– запитали його духовні діти.

– Ніхто, нічого не знає. Розбійник був на хресті і за одне слово виправдався. Юда був серед апостолів і за одну ніч він втратив весь свій труд, і зійшов із неба до аду. Тому, той, хто творить добро нехай не хвалиться: всі, хто надіялися на себе впали в одну мить.

***

Старець в монастирі ніколи не заглядав у внутрішню келію інока, але одного разу він побачив, як той вживав їжу і порушував піст. Тоді авва сказав: «Дивна справа? Коли ми молимося, ми уявляємо собі Бога, Який скрізь перебуває і чує наші слова; а коли грішимо, то робимо це так, ніби Він не бачить нас».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Цитата Дня

Все, що ви робите, словом чи ділом, усе робіть в ім'я Господа Ісуса Христа, дякуючи через Нього Богові і Отцеві
(Кол. 3,17). -

Новини

квітня 11, 2015
Новини

Український історик: «І сьогодні для Москви найбільш небезпечною із релігійних конфесій є греко-католики»

Українська держава зможе краще розвиватися, коли буде мати власну Помісну Церкву. Нажаль, це не розуміли очільники Української держави, коли у 1992 році вони розбили ту Церкву, яку почала тут формуватися, і не без зусилля нашого сусіда. Тому в Україні тепер є…
квітня 11, 2015
Новини

У Велику суботу УГКЦ молитовно згадує хресні страждання єпископів УГКЦ у 1945 році

Цього року, за Божим промислом, сімдесята річниця ув’язнення ієрархії УГКЦ співпала з Великою суботою, коли ми відчуваємо передсмак Христового воскресіння. В цей день ми споминаємо ці хресні страждання наших владик, які вони перенесли в ім’я Христової Церкви,…
квітня 11, 2015
Новини

Молитва і потреба єднає всіх, без огляду на конфесію

Представники християн всіх конфесій збираються молитися до повного "відновлення миру в Україні". Про це говорили на зібранні у Маріуполі.
квітня 11, 2015
Новини

Кардинал Філоні: ці люди провадять героїчне життя

«Постійною є турбота Папи Франциска про християнські родини та інші групи, які стали жертвами вигнання з власних домівок і поселень в Моссулі та долині Ніневії, багато з яких втекли до іракського Курдистану. Папа молиться за них і бажає їм змогти повернутися…

Чому «Аль-Шабааб» вбиває саме християн: коментар єпископа Гарісса

квіт. 11, 2015
«Від 'Аль-Шабааб' віддалилася більша частина сомалійського населення, що сповідує іслам,…

Ще один священик убитий в Мексиці

квіт. 11, 2015
Default Image
Ще один священик убитий в Мексиці. 60-річний о. Франсиско Хав'єр Гутьєррес, ймовірно,…

«Ми уникали участі в сумнівних ініціативах»

квіт. 06, 2015
На сайті Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви…

Джихадисти ІД в Сирії підірвали церкву на католицький Великдень

квіт. 06, 2015
Бойовики терористичного угрупування "Ісламська держава" продовжують руйнувати храми…

Facebook

Twitter

Google Plus