Уроки по Joomla 3 можно найти здесь: http://joomla3x.ru/
Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

Що неможливо людям – можливо Богові

В Євангелії на дванадцяту неділю, Ісус Христос каже багатому юнакові, що він мусить зробити набагато більше, ніж це, що вимагає закон. Христос глянув на нього з любов'ю і сказав: «Іди,...


Детальніше...

ПАТРІАРХ КІРІЛ НАКАЗАВ УПЦ МП ВОЮВАТИ ПРОТИ ПОРОШЕНКА

Славнозвісний «зникаючий лист» патріарха Кіріла до патріарха Варфоломія про злочини, які «під видом АТО» творять розкольники й уніати проти канонічного православія в Україні, попри очікування багатьох православних України і (нажаль)...


Детальніше...

ЧИ ДІЙСНО HELLO KITTY – ДІЛО САТАНИ?

Чутка, що поширюється Інтернетом твердить, що Hello Kitty – на світовому рівні відомий символ масової культури – насправді є ділом Сатани. Чутка поширюється у різних версіях. Людина (у деяких версіях...


Детальніше...

ПРО СПРАВЖНЮ СУТНІСТЬ «БИТВИ ЕКСТРАСЕНСІВ» – ПСИХОЛОГ ОЛЕНА ЛІЩИНСЬКА

Ліщинська Олена Альбертівна – завідувач кафедри, доктор психологічних наук, професор, автор 70 наукових та публіцистичних праць. Член асоціації політичних психологів України. Наукові інтереси: психологія праці та управління, етнопсихологія, соціально-психологічна екологія,...


Детальніше...

Успіння Пресвятої Богородиці

В Євангелії  про життя Діви Марії після Розп'яття Ісуса написано дуже мало. На прохання Спасителя, яке Він проказав із Хреста до Свого апостола: "Ось матір твоя». І від тієї хвилі...


Детальніше...

Сходи

Молодий чоловік усім серцем сприйняв християнську віру і слідом за собою привів в Церкву свою дружину і дочку. З більшою ретельністю він займався духовним життям і пізнавав істини християнства. Проте...


Детальніше...
012345

Мудрі думки про добро і зло

Категорія: Цікаве

Боротьба добра і зла, в міру того, як ми дорослішаємо переходить із дитячих казок у реальне життя. Цей вибір здійснюється кожного дня навіть в незначних дрібницях.

Наші уявлення про навколишній світ ще в дитинстві формується через поняття «добре» і «погане», «добро» і «зло». В кожному із нас є внутрішній суддя, тобто совість. Недаремно совість називається голосом Божим. Без чутливості до голосу совісті душа людини приходить в плачевний стан і вражається різного роду пристрастями. А совість має властивість замовкати, якщо людина постійно її зневажає. І тоді появляється викривлені поняття про добро і зло.

Один християнський місіонер запитав одного представника африканського племені готтентотів: «Що таке погано?». Готтентот відповів: «Це, коли мій сусід поб’є мене, вкраде мою худобу і викраде мою дружину». «А що таке добре?» - запитав місіонер. «А це тоді, коли я поб’ю мого сусіда, викраду його худобу і заберу його жінку». Чи не уподібнюємося і ми до цього готтентоту в погоні за задоволеннями і матеріальними благами?

Господь Ісус Христос зливає Свою любов і милосердя на грішників, які каялися і жорстоко викривав духовних вождів народу, які досконало знали Писання і запопадливо виконували сотні релігійних приписів. У готтентота і у фарисея, як не дивно, є спільна платформа – це викривлене поняття про добро і зло, а причиною цього викривлення завжди буває егоїзм. Адже в основі Божественного вчення і людської совісті закладена протилежна до егоїзму жертвенність: любов визначається готовністю жертвувати, адже і Христос зійшов на хрест заради нашого спасіння.

Жертвенність і чистота совісті завжди знаходили найбільш повне вираження в монашому служінні. Святі Отці золотого періоду монашества подвизалися в пустині, втікаючи від ситої привілейованості, яка входила в життя християнської Церкви разом із статусом офіційної релігії Великої Імперії. Думки цих древніх Отців про добро і зло, думки Євангельські, - глибокі і мудрі, але по-дитячому доступні і прості, - можуть допомогти кожному із нас застосувати їх до своєї совісті і свого життя.

Один із Отців, коли побачив декого, що грішив гірко заплакав. Тоді старець сказав: «Цей впав сьогодні, а я - завтра».

***

Один брат попросив авву Антонія:
– Помолися за мене.
Старець відповів:
– Ні я, ні Бог не помилує тебе, якщо ти сам не помилуєш себе і не благоугодиш Йому.

***

Авва Йосиф був прославлений людьми, як великий подвижник. Одного разу до нього за порадою прийшов один із братів, і він запитав його, що мені робити, отче, я не можу переносити скорботи, ні працювати, ні подавати милостиню. Той відповів:

Якщо нічого із цього ти не зможеш виконати, то по крайній мірі оберігай свою совість по відношенню до ближнього. Втікай від усякого зла і спасешся, – відповів йому старець.

***

Жив колись старець, до котрого багато приходило, щоб знайти сенс життя і чистоту серця.

– Авво, скажи мені як спастися? – запитав його один із присутніх. Старець відповів:

–Якщо ти хочеш спастися, то коли приходиш до кого-небудь не розпочинай говорити, поки тебе не запитають. Вражений цим словом, подорожній поклонився до старця і сказав:

– Справді, читав я дуже багато різних книг, але такої настанови я ще не чув. І відійшов, отримавши велику користь.

***

Авва Паладій говорив своїм духовним дітям: «Душа, яка любить Бога повинна з вірою вчитися того, чого не знає, або ясно вчити того, що знає. Якщо ж не хоче виконувати ні перше, ні друге, то вона страждає безумством. Бо початок Боговідступництва є перенасичення вченням і словом, тобто тим, чого прагне душа боголюбця».

***

Один брат, що бажав щиро перемінити своє життя, запитав авву Сисоя:

– Чому пристрасті не залишають мене?

– Тому що їхні посудини в тобі, - відповів мудрий старець. – Віддай те, що належить їм і вони віддаляться.

***

Навчаючи іноків, один старець говорив:

– Якщо душа має тільки слова, але немає діл, то вона уподібнюється до дерева, яке має квіти, але немає плодів.

***

Як швидше знайти Бога – постом, працею, бдінням (чуванням) чи милостинею? – запитав учень старця.

Христолюбивий і співстраждальний авва з усмішкою на устах, він відповідав інокам:

– Багато хто виснажував своє тіло нерозважно – і не отримали від цього жодної користі. Уста наші дихають постом, ми напам'ять вивчили Писання, але того, чого шукає в нас Бог, того ми не маємо: страху Божого, любові та смирення.

***

Деякий із святих отців, який був для своїх чад духовним наставником, говорив, що однаково потрібно оберігатися як похвали в свій адрес, так і осудження ближнього.

– Чому так,– запитали його духовні діти.

– Ніхто, нічого не знає. Розбійник був на хресті і за одне слово виправдався. Юда був серед апостолів і за одну ніч він втратив весь свій труд, і зійшов із неба до аду. Тому, той, хто творить добро нехай не хвалиться: всі, хто надіялися на себе впали в одну мить.

***

Старець в монастирі ніколи не заглядав у внутрішню келію інока, але одного разу він побачив, як той вживав їжу і порушував піст. Тоді авва сказав: «Дивна справа? Коли ми молимося, ми уявляємо собі Бога, Який скрізь перебуває і чує наші слова; а коли грішимо, то робимо це так, ніби Він не бачить нас».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Цитата Дня

Живу вже не я, а живе Христос у мені. А що живу тепер у тілі, то живу вірою в Божого Сина, який полюбив мене й видав себе за мене
(Гал. 2,20). -

Новини

серпня 30, 2014
Default Image
Новини

У КЕНІЇ СОМАЛІЙСЬКІ БОЙОВИКИ СТРАТИЛИ ХРИСТИЯНИНА

Бойовики аш-Шабаб з 2005-го року активно виступають за «зачистку» регіону від християн та їхніх храмів. Одночасно з цим жертвами такфірістів стають і мусульмани-суфії, чиє віросповідання ідеологи аш-Шабаб вважають «неправильним» і таким, що «підлягає…
серпня 30, 2014
Default Image
Новини

В НІГЕРІЇ НЕ ПРИПИНЯЮТЬСЯ МАСОВІ ВБИВСТВА ХРИСТИЯН

Ісламські терористи на сході Нігерії вчинили напад на католицьку церкву і захопили будинки християн. Десятки християн убили, церковну будівлю зруйнували, повідомило 29 серпня з посиланням на інтернет-видання «The Punch» агентство «Kipa».
серпня 09, 2014
Default Image
Новини

Прокляття матерів нічим не змиється, - архиєпископ УПЦ (МП) закликав Путіна зупинити кровопролиття

Архиєпископ Запорізький і Мелітопольський УПЦ (МП) Лука (Коваленко) звернувся до Президента Росії із закликом зупинити кровопролиття на Сході України. Цю заяву єрарх зробив 8 серпня у Запоріжжі, повідомляє сайт «Православіє в Україні».
серпня 09, 2014
Default Image
Новини

Парафія перейшла з УПЦ МП в УПК КП через відмову священика молитися за майданівців та українських вояків

Нині Українська держава терпить складні випробування. Події на Майданах та Криму, війна на Сході України принесли багато горя та нещастя. Проте мужньо і незборимо, з палкою вірою у перемогу стоять на передовій справжні патріоти, щоби здолати ворога та…

Під артобстріл у Донецьку потрапив кафедральний собор УГКЦ

серп. 09, 2014
У Донецьку під час обстрілу постраждав кафедральний собор УГКЦ Покрови Пресвятої…

Відвідувачам ресторану в США, які помолилися перед їжею, надають знижку

серп. 09, 2014
Відвідувачі ресторану Mary's Gourmet Diner, розташованого в Північній Кароліні (США)…

США: відповіддю католиків на чорну месу стане піст і молитва

серп. 09, 2014
Default Image
Єпископ міста Талса (штат Оклахома) Едвард Слеттері оголосив дев'ять днів посту і молитви…

Отець Віталій Ейсмонт (УПЦ МП) розкритикував інтерв’ю митрополита Онуфрія

серп. 09, 2014
Default Image
Відомий київський священник УПЦ МП Віталій Ейсмонт, якого українське суспільство знає,…

Facebook

Twitter

Google Plus