Уроки по Joomla 3 можно найти здесь: http://joomla3x.ru/
Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

Помилуй нас, Сину Давидів

Для нас є повчальною віра двох сліпців. Їхнє неустанне і невідступне прохання про зцілення і помилування. Вони не вмовкаючи взивають: «Помилуй нас, Сину Давидів» – визнаючи Христа за Месію, Котрого...


Детальніше...

Православний комунізм

У державі, яка воює з Україною, набирає обертів "православний комунізм" "Наше завдання -- поєднати православ'я і комунізм". Це не жарт. Це цитата з виступу самопроголошеного "губернатора Донбасу" Губарева. Його біографія, серед іншого,...


Детальніше...

Як церква дивиться на Європейський Союз?

Від самого початку Апостольська Столиця уважно слідкувала і підтримувала процес європейської інтеграції, що започаткували такі відомі люди як Конрад Аденауер, Альчіде де Гаспері або Роберт Шуман. Прагнучи підкреслити вагу євроінтеграції, у...


Детальніше...

Християни - найбільш переслідувані

Щонайменше на 250 млн. оцінюється сьогодні число християн різних віровизнань, переслідуваних за віру в різноманітних частинах світу (стан на 2009 р. – ред.). Якщо прихильників Христа (католиків, православних, англіканців, протестантів і...


Детальніше...

“Вибір проходить через кожного з нас…”

Пізнього літнього вечора, коли життя університетського містечка йде своїм трибом, біля входу запиняється автівка, з якої виходить владика Борис. Владика тільки-но прибув до Львова і традиційно – перший візит сюди....


Детальніше...

Як в святому Письмі говориться про диявола?

Після того, як з'явилася людина, - плід шостого дня Створення, - у світі відчувається таємна і вселяюча тривогу присутність змія. Того самого, котрий взяв в оборот прародичів, поставивши собі за...


Детальніше...
012345

Мудрі думки про добро і зло

Категорія: Цікаве

Боротьба добра і зла, в міру того, як ми дорослішаємо переходить із дитячих казок у реальне життя. Цей вибір здійснюється кожного дня навіть в незначних дрібницях.

Наші уявлення про навколишній світ ще в дитинстві формується через поняття «добре» і «погане», «добро» і «зло». В кожному із нас є внутрішній суддя, тобто совість. Недаремно совість називається голосом Божим. Без чутливості до голосу совісті душа людини приходить в плачевний стан і вражається різного роду пристрастями. А совість має властивість замовкати, якщо людина постійно її зневажає. І тоді появляється викривлені поняття про добро і зло.

Один християнський місіонер запитав одного представника африканського племені готтентотів: «Що таке погано?». Готтентот відповів: «Це, коли мій сусід поб’є мене, вкраде мою худобу і викраде мою дружину». «А що таке добре?» - запитав місіонер. «А це тоді, коли я поб’ю мого сусіда, викраду його худобу і заберу його жінку». Чи не уподібнюємося і ми до цього готтентоту в погоні за задоволеннями і матеріальними благами?

Господь Ісус Христос зливає Свою любов і милосердя на грішників, які каялися і жорстоко викривав духовних вождів народу, які досконало знали Писання і запопадливо виконували сотні релігійних приписів. У готтентота і у фарисея, як не дивно, є спільна платформа – це викривлене поняття про добро і зло, а причиною цього викривлення завжди буває егоїзм. Адже в основі Божественного вчення і людської совісті закладена протилежна до егоїзму жертвенність: любов визначається готовністю жертвувати, адже і Христос зійшов на хрест заради нашого спасіння.

Жертвенність і чистота совісті завжди знаходили найбільш повне вираження в монашому служінні. Святі Отці золотого періоду монашества подвизалися в пустині, втікаючи від ситої привілейованості, яка входила в життя християнської Церкви разом із статусом офіційної релігії Великої Імперії. Думки цих древніх Отців про добро і зло, думки Євангельські, - глибокі і мудрі, але по-дитячому доступні і прості, - можуть допомогти кожному із нас застосувати їх до своєї совісті і свого життя.

Один із Отців, коли побачив декого, що грішив гірко заплакав. Тоді старець сказав: «Цей впав сьогодні, а я - завтра».

***

Один брат попросив авву Антонія:
– Помолися за мене.
Старець відповів:
– Ні я, ні Бог не помилує тебе, якщо ти сам не помилуєш себе і не благоугодиш Йому.

***

Авва Йосиф був прославлений людьми, як великий подвижник. Одного разу до нього за порадою прийшов один із братів, і він запитав його, що мені робити, отче, я не можу переносити скорботи, ні працювати, ні подавати милостиню. Той відповів:

Якщо нічого із цього ти не зможеш виконати, то по крайній мірі оберігай свою совість по відношенню до ближнього. Втікай від усякого зла і спасешся, – відповів йому старець.

***

Жив колись старець, до котрого багато приходило, щоб знайти сенс життя і чистоту серця.

– Авво, скажи мені як спастися? – запитав його один із присутніх. Старець відповів:

–Якщо ти хочеш спастися, то коли приходиш до кого-небудь не розпочинай говорити, поки тебе не запитають. Вражений цим словом, подорожній поклонився до старця і сказав:

– Справді, читав я дуже багато різних книг, але такої настанови я ще не чув. І відійшов, отримавши велику користь.

***

Авва Паладій говорив своїм духовним дітям: «Душа, яка любить Бога повинна з вірою вчитися того, чого не знає, або ясно вчити того, що знає. Якщо ж не хоче виконувати ні перше, ні друге, то вона страждає безумством. Бо початок Боговідступництва є перенасичення вченням і словом, тобто тим, чого прагне душа боголюбця».

***

Один брат, що бажав щиро перемінити своє життя, запитав авву Сисоя:

– Чому пристрасті не залишають мене?

– Тому що їхні посудини в тобі, - відповів мудрий старець. – Віддай те, що належить їм і вони віддаляться.

***

Навчаючи іноків, один старець говорив:

– Якщо душа має тільки слова, але немає діл, то вона уподібнюється до дерева, яке має квіти, але немає плодів.

***

Як швидше знайти Бога – постом, працею, бдінням (чуванням) чи милостинею? – запитав учень старця.

Христолюбивий і співстраждальний авва з усмішкою на устах, він відповідав інокам:

– Багато хто виснажував своє тіло нерозважно – і не отримали від цього жодної користі. Уста наші дихають постом, ми напам'ять вивчили Писання, але того, чого шукає в нас Бог, того ми не маємо: страху Божого, любові та смирення.

***

Деякий із святих отців, який був для своїх чад духовним наставником, говорив, що однаково потрібно оберігатися як похвали в свій адрес, так і осудження ближнього.

– Чому так,– запитали його духовні діти.

– Ніхто, нічого не знає. Розбійник був на хресті і за одне слово виправдався. Юда був серед апостолів і за одну ніч він втратив весь свій труд, і зійшов із неба до аду. Тому, той, хто творить добро нехай не хвалиться: всі, хто надіялися на себе впали в одну мить.

***

Старець в монастирі ніколи не заглядав у внутрішню келію інока, але одного разу він побачив, як той вживав їжу і порушував піст. Тоді авва сказав: «Дивна справа? Коли ми молимося, ми уявляємо собі Бога, Який скрізь перебуває і чує наші слова; а коли грішимо, то робимо це так, ніби Він не бачить нас».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Цитата Дня

Кожна людина покликана бути сяйвом Божої слави.
Владика Венедикт (Алексійчук). -

Новини

липня 26, 2014
Новини

Массімо Інтровіньє про переслідування християн у світі

Щороку у світі жертвою переслідування стають 100 тисяч християн, – інформує релігійний соціолог Массімо Інтровіньє, котрий керує Обсерваторією релігійної свободи. Він виокремлює три геополітичні зони, в яких це явище є найбільш виражене. До першої входять…
липня 18, 2014
Default Image
Новини

В УПЦ (МП) прокоментували, чому деякі їхні служителі беруть до рук зброю та підтримують терористів ДНР та ЛНР

Речник УПЦ (Московського Патріархату) Георгій Коваленко підкреслив, що Українська Православна Церква (Московського Патріархату) не має певної обов’язкової політичної позиції щодо свого духовенства. Про це він сказав на прес-конференції у Києві після запитання…
липня 18, 2014
Новини

В Нігерії бойовики вбили 38 чоловік і спалили три церкви

Під час атаки, ймовірно, «Боко Харам» на село на північному сході Нігерії було вбито 38 осіб.
липня 18, 2014
Default Image
Новини

Відомий місіонер передав Стрєлкову ікону з часткою мощей Георгія Побідоносця

Міністру оборони самопроголошеної Донецької народної республіки Ігорю Стрєлкову доставили ікону Георгія Побідоносця з частинкою мощей цього святого.

Російські ЗМІ повністю спотворили інформацію про вбивство священнослужителів у Слов'янську

лип. 18, 2014
Default Image
Російські ЗМІ повністю спотворили слова радника міністра внутрішніх справ України Антона…

Черниця серед жертв збитого «Боїнга»

лип. 18, 2014
Ім’я австралійської черниці оприлюднено у списку жертв малазійського «боїнга», збитого…

Звільнено викрадених іракських черниць

лип. 16, 2014
Майже три тижні тому їх викрали в іракському Мосулі. Нарешті вони у безпеці.

Англіканські єпископші — перешкода на шляху до єдності

лип. 16, 2014
З боку англіканців виникла чергова серйозна перешкода в екуменічному діалозі. Так…

Facebook

Twitter

Google Plus