Уроки по Joomla 3 можно найти здесь: http://joomla3x.ru/
Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

Що саме сказав Бенедикт? Виступ в університеті Реґенсбурґа

Бенедикт XVI прочитав 12 вересня 2006 року в Реґенсбурзькому університеті свою лекцію, яку світські медіа одразу ж обізвали «помилкою». Однак пізніші події, за свідченням Джорджа Вайґеля (http://www.credo-ua.org/2014/10/124284), показали, що Папа...


Детальніше...

Хрещення Ісуса Христа

В той час, коли Ісусу Христу виповнилося тридцять років, на берегах річки Йордан проповідував покаяння Іван Предтеча. Він хрестив людей, тому його і прозвали Іван Хреститель. Одного дня на Йордан до...


Детальніше...

Найвідоміші випадки, коли сміялися над Богом!!! Потрібно задуматися!!!

Відома акторка Мерлін Монро: під час презентації її шоу відвідав євангелист Білл Грем. Він сказав, що Дух Божий послав його їй проповідувати. Вислухавши проповідника жінка відповіла: "Мені не потрібен твій...


Детальніше...

Три "Я"

Одного разу внук прийшов до діда і сказав: - Що таке душа? Дід розповів йому історію, яку колись давно розказав його дід:


Детальніше...

Колумніст «Главное»: РПЦ заохочує до насильства

Кулумніст інтернет-видання «Главное» Андрій Стаханов у своїй статті «Если мы будем проигрывать – мы уничтожим весь мир (http://glavnoe.ua/articles/a9680)» розглядає роль РПЦ у сучасній російській агресії проти України. «Ще радянська пропаганда посилено...


Детальніше...

Різні реакції на паризькі події

У паризьких католицьких храмах у неділю 11 січня зачитували листа до вірних, написаного архиєпископом французької столиці. Кардинал Андре Він-Труа підніс голос у справі «Шарлі Ебдо». «Карикатура, хоч би й поганого смаку, якась...


Детальніше...
012345

Мудрі думки про добро і зло

Категорія: Цікаве

Боротьба добра і зла, в міру того, як ми дорослішаємо переходить із дитячих казок у реальне життя. Цей вибір здійснюється кожного дня навіть в незначних дрібницях.

Наші уявлення про навколишній світ ще в дитинстві формується через поняття «добре» і «погане», «добро» і «зло». В кожному із нас є внутрішній суддя, тобто совість. Недаремно совість називається голосом Божим. Без чутливості до голосу совісті душа людини приходить в плачевний стан і вражається різного роду пристрастями. А совість має властивість замовкати, якщо людина постійно її зневажає. І тоді появляється викривлені поняття про добро і зло.

Один християнський місіонер запитав одного представника африканського племені готтентотів: «Що таке погано?». Готтентот відповів: «Це, коли мій сусід поб’є мене, вкраде мою худобу і викраде мою дружину». «А що таке добре?» - запитав місіонер. «А це тоді, коли я поб’ю мого сусіда, викраду його худобу і заберу його жінку». Чи не уподібнюємося і ми до цього готтентоту в погоні за задоволеннями і матеріальними благами?

Господь Ісус Христос зливає Свою любов і милосердя на грішників, які каялися і жорстоко викривав духовних вождів народу, які досконало знали Писання і запопадливо виконували сотні релігійних приписів. У готтентота і у фарисея, як не дивно, є спільна платформа – це викривлене поняття про добро і зло, а причиною цього викривлення завжди буває егоїзм. Адже в основі Божественного вчення і людської совісті закладена протилежна до егоїзму жертвенність: любов визначається готовністю жертвувати, адже і Христос зійшов на хрест заради нашого спасіння.

Жертвенність і чистота совісті завжди знаходили найбільш повне вираження в монашому служінні. Святі Отці золотого періоду монашества подвизалися в пустині, втікаючи від ситої привілейованості, яка входила в життя християнської Церкви разом із статусом офіційної релігії Великої Імперії. Думки цих древніх Отців про добро і зло, думки Євангельські, - глибокі і мудрі, але по-дитячому доступні і прості, - можуть допомогти кожному із нас застосувати їх до своєї совісті і свого життя.

Один із Отців, коли побачив декого, що грішив гірко заплакав. Тоді старець сказав: «Цей впав сьогодні, а я - завтра».

***

Один брат попросив авву Антонія:
– Помолися за мене.
Старець відповів:
– Ні я, ні Бог не помилує тебе, якщо ти сам не помилуєш себе і не благоугодиш Йому.

***

Авва Йосиф був прославлений людьми, як великий подвижник. Одного разу до нього за порадою прийшов один із братів, і він запитав його, що мені робити, отче, я не можу переносити скорботи, ні працювати, ні подавати милостиню. Той відповів:

Якщо нічого із цього ти не зможеш виконати, то по крайній мірі оберігай свою совість по відношенню до ближнього. Втікай від усякого зла і спасешся, – відповів йому старець.

***

Жив колись старець, до котрого багато приходило, щоб знайти сенс життя і чистоту серця.

– Авво, скажи мені як спастися? – запитав його один із присутніх. Старець відповів:

–Якщо ти хочеш спастися, то коли приходиш до кого-небудь не розпочинай говорити, поки тебе не запитають. Вражений цим словом, подорожній поклонився до старця і сказав:

– Справді, читав я дуже багато різних книг, але такої настанови я ще не чув. І відійшов, отримавши велику користь.

***

Авва Паладій говорив своїм духовним дітям: «Душа, яка любить Бога повинна з вірою вчитися того, чого не знає, або ясно вчити того, що знає. Якщо ж не хоче виконувати ні перше, ні друге, то вона страждає безумством. Бо початок Боговідступництва є перенасичення вченням і словом, тобто тим, чого прагне душа боголюбця».

***

Один брат, що бажав щиро перемінити своє життя, запитав авву Сисоя:

– Чому пристрасті не залишають мене?

– Тому що їхні посудини в тобі, - відповів мудрий старець. – Віддай те, що належить їм і вони віддаляться.

***

Навчаючи іноків, один старець говорив:

– Якщо душа має тільки слова, але немає діл, то вона уподібнюється до дерева, яке має квіти, але немає плодів.

***

Як швидше знайти Бога – постом, працею, бдінням (чуванням) чи милостинею? – запитав учень старця.

Христолюбивий і співстраждальний авва з усмішкою на устах, він відповідав інокам:

– Багато хто виснажував своє тіло нерозважно – і не отримали від цього жодної користі. Уста наші дихають постом, ми напам'ять вивчили Писання, але того, чого шукає в нас Бог, того ми не маємо: страху Божого, любові та смирення.

***

Деякий із святих отців, який був для своїх чад духовним наставником, говорив, що однаково потрібно оберігатися як похвали в свій адрес, так і осудження ближнього.

– Чому так,– запитали його духовні діти.

– Ніхто, нічого не знає. Розбійник був на хресті і за одне слово виправдався. Юда був серед апостолів і за одну ніч він втратив весь свій труд, і зійшов із неба до аду. Тому, той, хто творить добро нехай не хвалиться: всі, хто надіялися на себе впали в одну мить.

***

Старець в монастирі ніколи не заглядав у внутрішню келію інока, але одного разу він побачив, як той вживав їжу і порушував піст. Тоді авва сказав: «Дивна справа? Коли ми молимося, ми уявляємо собі Бога, Який скрізь перебуває і чує наші слова; а коли грішимо, то робимо це так, ніби Він не бачить нас».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Цитата Дня

Все, що б не трапилося з тобою, € необхідне для зростання у доброті та мудрості.
Волеріо Нльбісетті. -

Новини

січня 18, 2015
Новини

Мирними маршами солідарності та молебнями вшанують сьогодні жертв теракту під Волновахою

Марш солідарності проти тероризму у Києві стартує 18 січня о 14:00 із Михайлівської площі. Учасники ходи також вшанують пам'ять загиблих 13 пасажирів автобуса під Волновахою на Донеччині, а також усіх майже 5 тисяч жертв війни на Донбасі, що триває вже…
січня 18, 2015
Новини

ТЕРОРИСТИ З «ШАРЛІ»? ОЛІВЦЕМ ТЕЖ МОЖНА ВБИТИ!

Карикатури на Мухаммеда у «Charlie Hebdo» стали мотивами для вбивства християн. Незважаючи на те, що намалювали їх атеїсти, які воюють з Церквою. І це вони мають спільну відповідальність за смерть вбитих в наслідок помсти християн. Олівцем теж можна вбити.
січня 18, 2015
Новини

Мусульмани спалили три церкви у відповідь на нові карикатури у черговому випуску Charlie Hebdo

У столиці Нігеру, Ніамеї, демонстранти підпалили дві церкви і почали кидати каміння в знак протесту проти нових карикатур на пророка Мухаммеда в газеті Charlie Hebdo, повідомляє AFP.
січня 18, 2015
Новини

МИТРОПОЛИТ АЛФЄЄВ ЗНОВ ВЗЯВСЯ ЗА СВОЄ – ВЧЕРГОВЕ ЗВІВ НАКЛЕП УГКЦ, УПЦ КП І УКРАЇНУ

Керівник Синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату митрополит Іларіон Алфєєв у свої авторській програмі «Церковь и мир» на кремлівському пропагандистському каналі «Россия 24» знову взявся обливати брудом та зводити наклепи на…

«Charlie Hebdo» вчергове плюнули на Католицьку Церкву

січ. 15, 2015
Часопис «Charlie Hebdo» доволі специфічно відреагував на вирази підтримки з боку світової…

Франциск: «Не можна зневажати релігію і вбивати в її ім’я»

січ. 15, 2015
Святіший Отець сказав у четвер 15 січня журналістам, що не можна зневажати, ображати…

Хакери атакують французькі католицькі сайти

січ. 15, 2015
Мусульманські хакери атакують французькі католицькі сайти. Наразі мета атакуючих невідома.

Ленінопад в Україні триватиме

січ. 15, 2015
У Мінкультури збираються підтримати на офіційному рівні повалення пам’ятників діячам…

Facebook

Twitter

Google Plus