Уроки по Joomla 3 можно найти здесь: http://joomla3x.ru/
Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

Я – ВІН чи ВОНА?

Людина – це завжди ВІН або ВОНА. При уподібненні одне до одного з’являється якраз оте «воно». І тут немає місця для образ, бо така вже наша реальність: що крок –...


Детальніше...

VI Глава. Марка 6:30-34

«Апостоли ж зійшлися до Ісуса й розповіли йому про все, що робили й чого навчали. Він їм і каже: "Ідіть самі одні осторонь, десь насамоту, та й відпочиньте трохи." Бо...


Детальніше...

Християнська Притча

Одна багата жінка вирішила перевірити наскільки милосердні і доброзичливі її сусіди. Одного дощового, негожого дня вона передяогнулася на жебрачку, накинула на голову хустину і почала стукати в двері своїх сусідів. В...


Детальніше...

Про злопам’ятність

повчання 8, частина 1  "Отці сказали, - так починає своє поучення авва Доротей, - що монахам не властиво гніватися, також і зневажати кого-небудь". Можливо, дорогі брати і сестри, тільки монахам не...


Детальніше...

Про почитання мощей

Шанування мощей святих — це прояв нашої пошани до святого, до його героїчного життя і, що для нас найважливіше, це вияв нашої віри у його заступництво за нас перед Богом....


Детальніше...

За що мене Бог покарав?

Бог є ЛЮБОВ. То чому ж люди страждають? Всі відповіді будемо шукати на сторінках Біблії. "І ви забули попередження, що вам, як синам, говорить: "Мій сину, не легковаж Господнім каранням і не падай...


Детальніше...
012345

Мудрі думки про добро і зло

Категорія: Цікаве

Боротьба добра і зла, в міру того, як ми дорослішаємо переходить із дитячих казок у реальне життя. Цей вибір здійснюється кожного дня навіть в незначних дрібницях.

Наші уявлення про навколишній світ ще в дитинстві формується через поняття «добре» і «погане», «добро» і «зло». В кожному із нас є внутрішній суддя, тобто совість. Недаремно совість називається голосом Божим. Без чутливості до голосу совісті душа людини приходить в плачевний стан і вражається різного роду пристрастями. А совість має властивість замовкати, якщо людина постійно її зневажає. І тоді появляється викривлені поняття про добро і зло.

Один християнський місіонер запитав одного представника африканського племені готтентотів: «Що таке погано?». Готтентот відповів: «Це, коли мій сусід поб’є мене, вкраде мою худобу і викраде мою дружину». «А що таке добре?» - запитав місіонер. «А це тоді, коли я поб’ю мого сусіда, викраду його худобу і заберу його жінку». Чи не уподібнюємося і ми до цього готтентоту в погоні за задоволеннями і матеріальними благами?

Господь Ісус Христос зливає Свою любов і милосердя на грішників, які каялися і жорстоко викривав духовних вождів народу, які досконало знали Писання і запопадливо виконували сотні релігійних приписів. У готтентота і у фарисея, як не дивно, є спільна платформа – це викривлене поняття про добро і зло, а причиною цього викривлення завжди буває егоїзм. Адже в основі Божественного вчення і людської совісті закладена протилежна до егоїзму жертвенність: любов визначається готовністю жертвувати, адже і Христос зійшов на хрест заради нашого спасіння.

Жертвенність і чистота совісті завжди знаходили найбільш повне вираження в монашому служінні. Святі Отці золотого періоду монашества подвизалися в пустині, втікаючи від ситої привілейованості, яка входила в життя християнської Церкви разом із статусом офіційної релігії Великої Імперії. Думки цих древніх Отців про добро і зло, думки Євангельські, - глибокі і мудрі, але по-дитячому доступні і прості, - можуть допомогти кожному із нас застосувати їх до своєї совісті і свого життя.

Один із Отців, коли побачив декого, що грішив гірко заплакав. Тоді старець сказав: «Цей впав сьогодні, а я - завтра».

***

Один брат попросив авву Антонія:
– Помолися за мене.
Старець відповів:
– Ні я, ні Бог не помилує тебе, якщо ти сам не помилуєш себе і не благоугодиш Йому.

***

Авва Йосиф був прославлений людьми, як великий подвижник. Одного разу до нього за порадою прийшов один із братів, і він запитав його, що мені робити, отче, я не можу переносити скорботи, ні працювати, ні подавати милостиню. Той відповів:

Якщо нічого із цього ти не зможеш виконати, то по крайній мірі оберігай свою совість по відношенню до ближнього. Втікай від усякого зла і спасешся, – відповів йому старець.

***

Жив колись старець, до котрого багато приходило, щоб знайти сенс життя і чистоту серця.

– Авво, скажи мені як спастися? – запитав його один із присутніх. Старець відповів:

–Якщо ти хочеш спастися, то коли приходиш до кого-небудь не розпочинай говорити, поки тебе не запитають. Вражений цим словом, подорожній поклонився до старця і сказав:

– Справді, читав я дуже багато різних книг, але такої настанови я ще не чув. І відійшов, отримавши велику користь.

***

Авва Паладій говорив своїм духовним дітям: «Душа, яка любить Бога повинна з вірою вчитися того, чого не знає, або ясно вчити того, що знає. Якщо ж не хоче виконувати ні перше, ні друге, то вона страждає безумством. Бо початок Боговідступництва є перенасичення вченням і словом, тобто тим, чого прагне душа боголюбця».

***

Один брат, що бажав щиро перемінити своє життя, запитав авву Сисоя:

– Чому пристрасті не залишають мене?

– Тому що їхні посудини в тобі, - відповів мудрий старець. – Віддай те, що належить їм і вони віддаляться.

***

Навчаючи іноків, один старець говорив:

– Якщо душа має тільки слова, але немає діл, то вона уподібнюється до дерева, яке має квіти, але немає плодів.

***

Як швидше знайти Бога – постом, працею, бдінням (чуванням) чи милостинею? – запитав учень старця.

Христолюбивий і співстраждальний авва з усмішкою на устах, він відповідав інокам:

– Багато хто виснажував своє тіло нерозважно – і не отримали від цього жодної користі. Уста наші дихають постом, ми напам'ять вивчили Писання, але того, чого шукає в нас Бог, того ми не маємо: страху Божого, любові та смирення.

***

Деякий із святих отців, який був для своїх чад духовним наставником, говорив, що однаково потрібно оберігатися як похвали в свій адрес, так і осудження ближнього.

– Чому так,– запитали його духовні діти.

– Ніхто, нічого не знає. Розбійник був на хресті і за одне слово виправдався. Юда був серед апостолів і за одну ніч він втратив весь свій труд, і зійшов із неба до аду. Тому, той, хто творить добро нехай не хвалиться: всі, хто надіялися на себе впали в одну мить.

***

Старець в монастирі ніколи не заглядав у внутрішню келію інока, але одного разу він побачив, як той вживав їжу і порушував піст. Тоді авва сказав: «Дивна справа? Коли ми молимося, ми уявляємо собі Бога, Який скрізь перебуває і чує наші слова; а коли грішимо, то робимо це так, ніби Він не бачить нас».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Цитата Дня

Зріла віра — це завжди віра, зранена болем світу.
Біл Гсійбелс. -

Новини

серпня 09, 2014
Default Image
Новини

Прокляття матерів нічим не змиється, - архиєпископ УПЦ (МП) закликав Путіна зупинити кровопролиття

Архиєпископ Запорізький і Мелітопольський УПЦ (МП) Лука (Коваленко) звернувся до Президента Росії із закликом зупинити кровопролиття на Сході України. Цю заяву єрарх зробив 8 серпня у Запоріжжі, повідомляє сайт «Православіє в Україні».
серпня 09, 2014
Default Image
Новини

Парафія перейшла з УПЦ МП в УПК КП через відмову священика молитися за майданівців та українських вояків

Нині Українська держава терпить складні випробування. Події на Майданах та Криму, війна на Сході України принесли багато горя та нещастя. Проте мужньо і незборимо, з палкою вірою у перемогу стоять на передовій справжні патріоти, щоби здолати ворога та…
серпня 09, 2014
Новини

Під артобстріл у Донецьку потрапив кафедральний собор УГКЦ

У Донецьку під час обстрілу постраждав кафедральний собор УГКЦ Покрови Пресвятої Богородиці. Інцидент стався сьогодні, 8 серпня, о першій годині дня.
серпня 09, 2014
Новини

Відвідувачам ресторану в США, які помолилися перед їжею, надають знижку

Відвідувачі ресторану Mary's Gourmet Diner, розташованого в Північній Кароліні (США) отримують 15-відсоткову знижку, якщо вони помоляться перед їжею. За цим пильно стежить обслуговуючий персонал, пише newsru.com.

США: відповіддю католиків на чорну месу стане піст і молитва

серп. 09, 2014
Default Image
Єпископ міста Талса (штат Оклахома) Едвард Слеттері оголосив дев'ять днів посту і молитви…

Отець Віталій Ейсмонт (УПЦ МП) розкритикував інтерв’ю митрополита Онуфрія

серп. 09, 2014
Default Image
Відомий київський священник УПЦ МП Віталій Ейсмонт, якого українське суспільство знає,…

Терористи на сході України розстрілюють людей оберігаючи «християнські цінності»

серп. 02, 2014
Донедавний радник архиєпископа Августина Маркевича, глави Синодального відділу УПЦ МП по…

В Москві розгледіли переслідування УПЦ МП в Україні

серп. 02, 2014
Default Image
Російський інститут стратегічних досліджень (РИСИ), основним завданням якого є…

Facebook

Twitter

Google Plus