Уроки по Joomla 3 можно найти здесь: http://joomla3x.ru/
Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

Сором’язливість — немодна?

Сором’язливість сьогодні належить до втрачених чеснот. Раніше вона була природною реакцією захисту власних меж, інтимності, чистоти. Допомагала зберігати людську гідність і захищала від реїфікації (рос. «овеществления», зведення ідеї до речі)....


Детальніше...

Найбільший із дарів

Віра... Величний дар і найбільший здобуток, тобто те, без чого неможливо не тільки догодити Богові, але взагалі - роздумувати, що Він є, що Він існує. Двері в інший, прекраний, не...


Детальніше...

Виправдовуючи Божі методи виховання

Уявімо собі сім'ю, в якій панує нищівне зло і беззаконня. Люди ненавидять один одного, заздрять, проклинають, пиячать, ведуть розгнуздане життя. Грубо кажучи, їм немає жодної різниці, навіть з ким спати....


Детальніше...

Кого мама любить найбільше?

Одного разу у матері запитали: "Кого із дітей ти любиш найбільше?" Мати відповіла: "Найменшого, доки не виросте! Хворого, поки не стане здоровим! Того, хто покинув дім, поки не повернеться! І кожного, поки я жива!".


Детальніше...

25 порад чоловікам-католикам

Незадовго до початку Священного Синоду Єпископів, який присвячений Родині, американський блогер Сем Гузман, який є чоловіком і батьком, опублікував статтю на тему шлюбу. «Під час вінчання наречений-католик зобов'язується протягом усього життя...


Детальніше...

Питання до ісламу

Лекція Бенедикта XVI, прочитана 2006 року, не була ніякою нетактовністю чи промахом. Папа з науковою точністю ставив питання про іслам. Питання, які з перспективи злочинів, що діються у Сирії чи...


Детальніше...
012345

Мудрі думки про добро і зло

Категорія: Цікаве

Боротьба добра і зла, в міру того, як ми дорослішаємо переходить із дитячих казок у реальне життя. Цей вибір здійснюється кожного дня навіть в незначних дрібницях.

Наші уявлення про навколишній світ ще в дитинстві формується через поняття «добре» і «погане», «добро» і «зло». В кожному із нас є внутрішній суддя, тобто совість. Недаремно совість називається голосом Божим. Без чутливості до голосу совісті душа людини приходить в плачевний стан і вражається різного роду пристрастями. А совість має властивість замовкати, якщо людина постійно її зневажає. І тоді появляється викривлені поняття про добро і зло.

Один християнський місіонер запитав одного представника африканського племені готтентотів: «Що таке погано?». Готтентот відповів: «Це, коли мій сусід поб’є мене, вкраде мою худобу і викраде мою дружину». «А що таке добре?» - запитав місіонер. «А це тоді, коли я поб’ю мого сусіда, викраду його худобу і заберу його жінку». Чи не уподібнюємося і ми до цього готтентоту в погоні за задоволеннями і матеріальними благами?

Господь Ісус Христос зливає Свою любов і милосердя на грішників, які каялися і жорстоко викривав духовних вождів народу, які досконало знали Писання і запопадливо виконували сотні релігійних приписів. У готтентота і у фарисея, як не дивно, є спільна платформа – це викривлене поняття про добро і зло, а причиною цього викривлення завжди буває егоїзм. Адже в основі Божественного вчення і людської совісті закладена протилежна до егоїзму жертвенність: любов визначається готовністю жертвувати, адже і Христос зійшов на хрест заради нашого спасіння.

Жертвенність і чистота совісті завжди знаходили найбільш повне вираження в монашому служінні. Святі Отці золотого періоду монашества подвизалися в пустині, втікаючи від ситої привілейованості, яка входила в життя християнської Церкви разом із статусом офіційної релігії Великої Імперії. Думки цих древніх Отців про добро і зло, думки Євангельські, - глибокі і мудрі, але по-дитячому доступні і прості, - можуть допомогти кожному із нас застосувати їх до своєї совісті і свого життя.

Один із Отців, коли побачив декого, що грішив гірко заплакав. Тоді старець сказав: «Цей впав сьогодні, а я - завтра».

***

Один брат попросив авву Антонія:
– Помолися за мене.
Старець відповів:
– Ні я, ні Бог не помилує тебе, якщо ти сам не помилуєш себе і не благоугодиш Йому.

***

Авва Йосиф був прославлений людьми, як великий подвижник. Одного разу до нього за порадою прийшов один із братів, і він запитав його, що мені робити, отче, я не можу переносити скорботи, ні працювати, ні подавати милостиню. Той відповів:

Якщо нічого із цього ти не зможеш виконати, то по крайній мірі оберігай свою совість по відношенню до ближнього. Втікай від усякого зла і спасешся, – відповів йому старець.

***

Жив колись старець, до котрого багато приходило, щоб знайти сенс життя і чистоту серця.

– Авво, скажи мені як спастися? – запитав його один із присутніх. Старець відповів:

–Якщо ти хочеш спастися, то коли приходиш до кого-небудь не розпочинай говорити, поки тебе не запитають. Вражений цим словом, подорожній поклонився до старця і сказав:

– Справді, читав я дуже багато різних книг, але такої настанови я ще не чув. І відійшов, отримавши велику користь.

***

Авва Паладій говорив своїм духовним дітям: «Душа, яка любить Бога повинна з вірою вчитися того, чого не знає, або ясно вчити того, що знає. Якщо ж не хоче виконувати ні перше, ні друге, то вона страждає безумством. Бо початок Боговідступництва є перенасичення вченням і словом, тобто тим, чого прагне душа боголюбця».

***

Один брат, що бажав щиро перемінити своє життя, запитав авву Сисоя:

– Чому пристрасті не залишають мене?

– Тому що їхні посудини в тобі, - відповів мудрий старець. – Віддай те, що належить їм і вони віддаляться.

***

Навчаючи іноків, один старець говорив:

– Якщо душа має тільки слова, але немає діл, то вона уподібнюється до дерева, яке має квіти, але немає плодів.

***

Як швидше знайти Бога – постом, працею, бдінням (чуванням) чи милостинею? – запитав учень старця.

Христолюбивий і співстраждальний авва з усмішкою на устах, він відповідав інокам:

– Багато хто виснажував своє тіло нерозважно – і не отримали від цього жодної користі. Уста наші дихають постом, ми напам'ять вивчили Писання, але того, чого шукає в нас Бог, того ми не маємо: страху Божого, любові та смирення.

***

Деякий із святих отців, який був для своїх чад духовним наставником, говорив, що однаково потрібно оберігатися як похвали в свій адрес, так і осудження ближнього.

– Чому так,– запитали його духовні діти.

– Ніхто, нічого не знає. Розбійник був на хресті і за одне слово виправдався. Юда був серед апостолів і за одну ніч він втратив весь свій труд, і зійшов із неба до аду. Тому, той, хто творить добро нехай не хвалиться: всі, хто надіялися на себе впали в одну мить.

***

Старець в монастирі ніколи не заглядав у внутрішню келію інока, але одного разу він побачив, як той вживав їжу і порушував піст. Тоді авва сказав: «Дивна справа? Коли ми молимося, ми уявляємо собі Бога, Який скрізь перебуває і чує наші слова; а коли грішимо, то робимо це так, ніби Він не бачить нас».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Цитата Дня

Тільки Icyс — тихий і покірного серця — вміє вдивитися в людину і побачити її серце до самого дна, до джерел найглибшої правди. Він знає, що є в людині, і ні про що не питає.
Ян Анджей Клочовський. -

Новини

жовтня 18, 2014
Новини

В РПЦ дивуються, що біженці з Донбасу звинувачують у своїх бідах Росію

Біженці з України, які прибули до Росії, "перебувають під впливом антиросійської пропаганди", тому звинувачують у своїх негараздах країну, яка їм допомагає, заявив в четвер голова Синодального місіонерського відділу Московського патріархату митрополит…
жовтня 18, 2014
Новини

Черговий скандал з РПЦ: неіснуюче інтерв’ю?

Офіційний сайт Синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату опублікував інтерв’ю глави цього відділу митрополита Іларіона Алфєєва, який начебто цей московсько-православний церковний достойник дав «Радіо Ватикану».
жовтня 18, 2014
Новини

«Говорити про те, що УГКЦ підтримує певну частину українського суспільства – означає твердити, що в Україні йде громадянська війна», – Глава УГКЦ

Ми, як душпастирі, стали однозначно лише на бік однієї сторони – українського народу, ніколи не розрізняючи «східняків» і «західняків», російськомовних і україномовних. На Майдані, як і сьогодні, ми були і будемо всі разом як єдине суспільство, єдиний народ…
жовтня 18, 2014
Новини

Представник Московського Патріархату зустрівся з Папою і побував на Синоді

Папа прийняв на аудієнції митрополита Іларіона Aлфєєва. Голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату є одним з делегатів від інших християнських церков на цьому Синоді Єпископів у Ватикані.

Війна за віру: на Тернопільщині священики УПЦ МП штурмували церкву

жовт. 18, 2014
На Тернопільщині у селі Бутин Збаразького району близько десяти священики Московського…

Пастора Сергія Литовченка звільнено з полону бойовиків “ДНР”

жовт. 18, 2014
У четвер, 16 жовтня, стало відомо про звільнення пастора місцевої громади Церкви…

Головний юрист УПЦ (МП) спробував довести, що УПЦ КП займається рейдерством

жовт. 18, 2014
УПЦ (МП) намагається довести, що переходи парафій з їхньої конфесії до Київського…

Навіщо Москві копії українських храмів

жовт. 18, 2014
В найближчі роки в столиці РФ мають з'явитися точні копії Свято-Володимирського собору…

Facebook

Twitter

Google Plus