Уроки по Joomla 3 можно найти здесь: http://joomla3x.ru/
Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

Тільки солодкі фініки…

Одна жінка привела до старця свого сина і почала говорити про свою проблему: - З моїм сином щось сталося, напевно, на нього наклали порчу. – Він їсть тільки одні фініки: з...


Детальніше...

Чорна земля замість чорнозему, або чому ми ще не європейці

Пригадую, як чув від старших людей думку про те, що з поваги до землі колись люди не мали звички плювати на землю. Дехто з моїх знайомих дотримується цього і сьогодні....


Детальніше...

Наймогутніша зброя для України

Йшов 1571 рік. Численний турецький флот вийшов у море, щоб підкорити Європу. Султан Селім ІІ оголосив, що в разі перемоги по всій Європі буде введено іслам. Перед тим турецька армія здобула...


Детальніше...

Звернення Блаженнішого Любомира до львів’ян щодо спорудження пам’ятника митрополита Андрея

Шановні львів’яни! Кілька тижнів тому написав я листа до дирекції Львівського радіо, щоб подякувати, що завдяки їхнім програмам знову лунають у Львові батьківські повчання митрополита Андрея Шептицького. А невдовзі після того до...


Детальніше...

Слово про хрест

«Бо слово про хрест - глупота тим, що погибають, а для нас, що спасаємося, сила Божа» (І Кор. 1,18). Глупота та сила. Ці два розуміння апостол Павло вводить у свою проповідь...


Детальніше...

Татова дружба

Діти потребують не тільки нашої опіки і батьківської любові, але також партнерської зустрічі та дружби. Ми так дбаємо про своїх дітей, так багато для них робимо, — однак так рідко дружимо з...


Детальніше...
012345

Мудрі думки про добро і зло

Категорія: Цікаве

Боротьба добра і зла, в міру того, як ми дорослішаємо переходить із дитячих казок у реальне життя. Цей вибір здійснюється кожного дня навіть в незначних дрібницях.

Наші уявлення про навколишній світ ще в дитинстві формується через поняття «добре» і «погане», «добро» і «зло». В кожному із нас є внутрішній суддя, тобто совість. Недаремно совість називається голосом Божим. Без чутливості до голосу совісті душа людини приходить в плачевний стан і вражається різного роду пристрастями. А совість має властивість замовкати, якщо людина постійно її зневажає. І тоді появляється викривлені поняття про добро і зло.

Один християнський місіонер запитав одного представника африканського племені готтентотів: «Що таке погано?». Готтентот відповів: «Це, коли мій сусід поб’є мене, вкраде мою худобу і викраде мою дружину». «А що таке добре?» - запитав місіонер. «А це тоді, коли я поб’ю мого сусіда, викраду його худобу і заберу його жінку». Чи не уподібнюємося і ми до цього готтентоту в погоні за задоволеннями і матеріальними благами?

Господь Ісус Христос зливає Свою любов і милосердя на грішників, які каялися і жорстоко викривав духовних вождів народу, які досконало знали Писання і запопадливо виконували сотні релігійних приписів. У готтентота і у фарисея, як не дивно, є спільна платформа – це викривлене поняття про добро і зло, а причиною цього викривлення завжди буває егоїзм. Адже в основі Божественного вчення і людської совісті закладена протилежна до егоїзму жертвенність: любов визначається готовністю жертвувати, адже і Христос зійшов на хрест заради нашого спасіння.

Жертвенність і чистота совісті завжди знаходили найбільш повне вираження в монашому служінні. Святі Отці золотого періоду монашества подвизалися в пустині, втікаючи від ситої привілейованості, яка входила в життя християнської Церкви разом із статусом офіційної релігії Великої Імперії. Думки цих древніх Отців про добро і зло, думки Євангельські, - глибокі і мудрі, але по-дитячому доступні і прості, - можуть допомогти кожному із нас застосувати їх до своєї совісті і свого життя.

Один із Отців, коли побачив декого, що грішив гірко заплакав. Тоді старець сказав: «Цей впав сьогодні, а я - завтра».

***

Один брат попросив авву Антонія:
– Помолися за мене.
Старець відповів:
– Ні я, ні Бог не помилує тебе, якщо ти сам не помилуєш себе і не благоугодиш Йому.

***

Авва Йосиф був прославлений людьми, як великий подвижник. Одного разу до нього за порадою прийшов один із братів, і він запитав його, що мені робити, отче, я не можу переносити скорботи, ні працювати, ні подавати милостиню. Той відповів:

Якщо нічого із цього ти не зможеш виконати, то по крайній мірі оберігай свою совість по відношенню до ближнього. Втікай від усякого зла і спасешся, – відповів йому старець.

***

Жив колись старець, до котрого багато приходило, щоб знайти сенс життя і чистоту серця.

– Авво, скажи мені як спастися? – запитав його один із присутніх. Старець відповів:

–Якщо ти хочеш спастися, то коли приходиш до кого-небудь не розпочинай говорити, поки тебе не запитають. Вражений цим словом, подорожній поклонився до старця і сказав:

– Справді, читав я дуже багато різних книг, але такої настанови я ще не чув. І відійшов, отримавши велику користь.

***

Авва Паладій говорив своїм духовним дітям: «Душа, яка любить Бога повинна з вірою вчитися того, чого не знає, або ясно вчити того, що знає. Якщо ж не хоче виконувати ні перше, ні друге, то вона страждає безумством. Бо початок Боговідступництва є перенасичення вченням і словом, тобто тим, чого прагне душа боголюбця».

***

Один брат, що бажав щиро перемінити своє життя, запитав авву Сисоя:

– Чому пристрасті не залишають мене?

– Тому що їхні посудини в тобі, - відповів мудрий старець. – Віддай те, що належить їм і вони віддаляться.

***

Навчаючи іноків, один старець говорив:

– Якщо душа має тільки слова, але немає діл, то вона уподібнюється до дерева, яке має квіти, але немає плодів.

***

Як швидше знайти Бога – постом, працею, бдінням (чуванням) чи милостинею? – запитав учень старця.

Христолюбивий і співстраждальний авва з усмішкою на устах, він відповідав інокам:

– Багато хто виснажував своє тіло нерозважно – і не отримали від цього жодної користі. Уста наші дихають постом, ми напам'ять вивчили Писання, але того, чого шукає в нас Бог, того ми не маємо: страху Божого, любові та смирення.

***

Деякий із святих отців, який був для своїх чад духовним наставником, говорив, що однаково потрібно оберігатися як похвали в свій адрес, так і осудження ближнього.

– Чому так,– запитали його духовні діти.

– Ніхто, нічого не знає. Розбійник був на хресті і за одне слово виправдався. Юда був серед апостолів і за одну ніч він втратив весь свій труд, і зійшов із неба до аду. Тому, той, хто творить добро нехай не хвалиться: всі, хто надіялися на себе впали в одну мить.

***

Старець в монастирі ніколи не заглядав у внутрішню келію інока, але одного разу він побачив, як той вживав їжу і порушував піст. Тоді авва сказав: «Дивна справа? Коли ми молимося, ми уявляємо собі Бога, Який скрізь перебуває і чує наші слова; а коли грішимо, то робимо це так, ніби Він не бачить нас».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Цитата Дня

Чесність — основа добрих міжлюдських стосунків. Між нами такою мірою панує довіра, якою ми чесні одне з одним.
Яцек Кшиштофович. -

Новини

березня 15, 2015
Новини

Польського архиєпископа притягують до суду за слова про гендер

12 березня в Окружному суді Перемишля відбулося перше засідання у справі проти Архиєпископа Юзефа Міхаліка, проти якого позивається Малґожата Маренін, глава товариства «Стоп Стереотипам».
березня 15, 2015
Новини

«У справі целібату змін не буде», – кардинал Марадьяга

Попри припущення, які поширюють ЗМІ, Папа не має наміру відмінити обовʼязок целібату для католицьких священиків, – зазначив кардинал Оскар Родріґес Марадьяга з Гондурасу. У розмові з італійською газетою «La Repubblica» він розповів, що «у справі целібату змін…
березня 15, 2015
Default Image
Новини

Пакистан: через вибухи біля двох християнських церков є загиблі та поранені

У пакистанському місті Лахор прогриміли вибухи біля двох церков, коли віряни якраз брали участь у недільній месі. За даними місцевих ЗМІ, щонайменше шестеро людей загинуло і близько 35-ти отримали поранення.
березня 15, 2015
Новини

Індія: жорстокий напад на черниць

72-річну черницю зґвалтували, а трьох її співсестер жорстоко побили. Всі четверо з тяжкими тілесними ушкодженнями перебувають у лікарні.

УПЦ (МП) в Криму благословляє російських солдатів на «ратні подвиги»

бер. 15, 2015
10 березня у селищі Кача відбувся мітинг з нагоди польового виходу військовослужбовців…

Волинська єпархія УПЦ (МП) звинуватила митрополита УПЦ КП у наклепництві і вимагає вибачень

бер. 15, 2015
У Волинській єпархії УПЦ (МП) не погоджуються з висловлюваннями очільника Волинської…

Профанація сповіді

бер. 15, 2015
З рішучим протестом проти записування журналісткою, яка вдає з себе каяницю, повчань…

Згоди Папи на візит в Україну немає, але він «любить робити несподіванки», – архиєпископ Мокшицький

бер. 15, 2015
Папа Римський Франциск отримав офіційні запрошення приїхати в Україну. Про це 12 березня…

Facebook

Twitter

Google Plus