Втеча в Єгипет

В круговерті наших приготувань до Різдвяних свят, Євангелист Матей намагається пригадати нам, що основою різдвяної історії є маленька Дитина. Ця Дитина для одного із володарів Юдеї була такою небезпечною, що він віддав наказ вбити всіх немовлят в місті Вифлеємі та його околицях. З самого народження Ісус був небезпечний для тих, чиї політичні ігри Він в майбутньому міг звести нанівець і вже тоді, ще будучи немовлям, над Ним нависала тінь Христа. Ангели попередили Йосипа, котрий ледве встиг втекти із Вифлеєму з Марією та маленьким Ісусом. Ірод Великий був здатний вбити будь-яку людину, навіть свою кохану жінку, якщо на неї падала підозра у змові проти нього. Помираючи, Ірод віддав наказ вбити знатних жителів Єрихону, щоби жителі міста плакали на його похороні. Цей Ірод без всякої тіні сумніву віддав би наказ убити немовлят тільки за те, що один із них міг стати претендентом на його престіл. Його параноя зростала пропорційно росту його влади, як і у всіх диктаторів у всі часи та у всіх народів.

Ісус – Месія, Котрий народився в часи горя, протирічь, жорстокості та страху. Забудьмо ті мирні різдвяні картинки, які ми звикли бачити. Перш, ніж Принц Світу навчився ходити та говорити, Він був безхатченком, вигнанцем, переслідуваний владою. Проте саме це свідчить про Нього, що Він є тим, про Кого говориться в Святому Писанні євреїв. Саме він ж Той, Хто розпочав спасіння вибраного народу та всього світу. Не можна жити в комфорті, коли цілий світ перебуває у нужді. Не можна жити безпечно, коли увесь світ терпить від жорстокості та несправедливості. Якщо Ісус – Еммануїл, що означає «З нами Бог», то Він повинен бути з нами скрізь, де ми терпимо від болю. І саме про це нас нагадує євангелист Матей.

Переселення сім’ї Ісуса в Назарет, євангелист пов’язує з пророцтвом пророка Ісаї: «І вийде паросток із пня Єссея, і вітка виросте з його коріння» (Іс. 11,1). Це означає, що відродиться царський рід царя Давида. Цьому присвячений весь 11 розділ пророка Ісаї. Матей прагне скрізь віднайти натяки на Ісуса, так як на івриті слово «паросток» звучить як «nazir», то євангелист дає нам зрозуміти, що тут мова йде саме про Ісуса з Назареї (пор. Мт. 2:23), пагін роду Давида. Через Ісуса, Котрий народився, щоби стати істинним Царем Юдейським, Господь приносить спасіння, котре так довго очікував цілий народ. Тим самим Матей дає нам відчуття Божої присутності в історії та запрошує нас подивитися на це, як на новий Вихід із землі рабства, котрий розкривається перед нашими очима.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *