Роздуми над життям Святого Миколая

В дні різдвяного посту ми духовно готуємося зустріти Христа, Котрий народжується, щоби нас спасти. Ми повинні надати Йому найголовніше місце в нашому житті, ми ж повинні очистити свої серця, щоби Він міг туди увійти. В дні цієї духовної підготовки свята Церква подає нам радісний празник – пам’ять великого Святого Святителя та Чудотворця Миколая.

Святитель Миколай надзвичайно шанований та люблений святий не тільки у людей, але й у Церкві. Він отримав славу та шану, бо був істинним сином Христової Церкви, адже його служіння основувалося на тому, щоби всіх людей настановляти на правдивий шлях Христової науки, зберігаючи твердою та неушкодженою віру.

Він зберігав ту віру, за яку помирали тисячі мучеників, яку проповідували нам Божі святителі. Віру, якою ми б мали гордитися та поширювати серед інших. Натомість, ми закриваємося у собі, намагаючись не виказати свого християнського коріння.

Особливо тепер, в час різдвяного посту, ми бачимо віру, котру нам прагнуть змінити, викривити та зневажити. Ми бачимо, як по телевізору показують різноманітні заходи із «санта-клаусами», бачимо смішних чоловічків, одягнених в червоні балахони із білими бородами, котрі сміються, бігають, створюють метушню, нагадуючи нам про наближення свят. Заради чого вони це роблять, які свята пропагують?

Наше свято, котре наближається – це Різдво Христове, коли у наш світ приходить Господь, і Бог, і Спас наш Ісус Христос. Із найвеличнішого свята воно перетворилося на грандіозну комерційну рекламу. А чи хтось задумався, що Санта-Клаус – це наш святитель Миколай. І саме цього Чудотворця ми перетворили на посміховище. А, що ж тоді залишилося від Різдва? Ялинка, гостинці, святковий стіл, подарунки, мішура… Чи вбога стаєнка із пастухами, ангелами та царями, Марією, Йосипом та Дитятком Ісусом?

Про святителя Миколая знає цілий світ. Та чи відомо людям про його надзвичайне милосердя та любов, про його турботу над бідними, про його таємні подарунки потребуючим, про його заступництво над скривдженими та збездоленими. І саме цього Божого святителя ми перетворили на смішного бородатого чоловіка у червоному балахоні, котрий весь час кудись поспішає та кидає у комин дітям подарунки.

Що з нами сталося? Чому люди відвернулися від доброго святого старця? Головна причина у тому, що люди втратили справжню духовну єдність із Христовою Церквою. Можна тільки вважатися християнином, але, якщо не буде щоденної молитви, якщо не буде життя за заповідями Христовими, якщо не буде сповіді та причастя Святих Христових Тайн, то людина відпаде та зачахне.

Тому й не дивно, що в ці дні різдвяного посту, Свята Церква ставить кожному із нас у приклад доброго Святителя Миколая, котрий є «правилом віри та образом лагідності», щоби ми скріпилися, утвердилися та направили своє життя у Бозі.

Нехай Святитель Миколай стане для кожного із нас тим світильником, котрий освітить наш шлях до спасіння, тим добрим прикладом любові, милосердя та добра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *