Авторські права – у Бога

Користуватися шпаргалками – не тільки справа дітей. Історія свідчить, що досить багато дорослих використовують списування в процесі виноходів. Тут зовсім мова не йде про плагіат. Існує одна «погоджувальна» сфера, де підказки стають легітимними. Це живі взірці Божого творіння.

Взірці для архітектури

Сіднейський оперний театр – оригінальна будова, яка схожа на квітку. Її будували протягом 16 років, заклавши нову назву архітектурного стилю, нову назву науки – «біоніка». Біоніка займається пошуком оригінальних ідей в природі та їх втіленням у виробництві.

Представників рослинного світу нашої планети можна сміливо назвати шедеврами архітектури. В 50-их роках Джозеф Пакстон отримав феноменальну перемогу в конкурсі кращих проектів Всесвітньої виставки в Лондоні. Він побудував Криштальний Палац, використовуючи за взірець королівську водяну лілію. Саме із неї черпають свою міць та красу горді хмарочоси зі скла та сталі.

Натхненником конструювання та будівництва Ейфелевої вежі в Парижі стала структура головки стегнової кістки людини, яка легко витримує вагу всього тіла.

За принципом будови стебла злакових рослин і стовбура дерев побудована Останкінська телевежа.

Живі оригінали

Величні соняхи, не бажаючи залишатися в тіні, безперешкодно повертають свої голівки в сторону сонця. Це наштовхнуло вчених розробити сонячні батареї космічних супутників Землі. Хоча прямувати за Сонцем таким пристроями не так вже й легко.

Прекрасну ідею парашутистам «підказали» зернятка звичайної кульбаби. Планер був змайстрований за аналогією зернят ліани. Політ стрекози і до сьогоднішнього часу «підштовхує» інженерів-проектувальників до створення більш маневрених вертольотів.

Техніка на межі ототожнення

Покриття водних човнів було розроблено на основі еластично-пружної шкіри дельфіна, що привело до прискорення цих транспортних засобів.

Кроти, які так дошкулять  сільському господарству, своїми норами наштовхнули конструкторів до створення дренажних машин для осушення боліт.

За принципом дії ехолокатора у летючих мишей були спроектовані радар та прилади для сліпих.

За аналогією мантійної порожнини молюсків, яка фільтрує та сортує частинки, які знаходяться у воді, почали будуватися технічні берегові очисні системи.

Конфігурація зубів динозаврів наштовхнула винахідників на форму ножів, які використовують під час буріння свердловин.

Світові дизайнери та швейна промисловість також є шанувальниками природи та її Творця. Швидка застібка «липучка» була «запозичена» у плодів будяків, а застібка «блискавка» – у пташиного пера.

Безсловесні вчителі

Багато ще потрібно навчитися вченим, дивлячись на творіння геніального Творця. Кожна розбита тарілка чи чашка повинна нагадувати виробникам керамічних виробів про морські ракові молюски, котрі, б’ючись об скелі, залишаються неушкодженими.

Тут всім нам потрібно погодитися із фізиком Гансом Крістіаном Ерстедом, котрий сказав: «Будь-яке обґрунтоване дослідження природи закінчується визнанням існування Бога». Всі ці новинки винаходів – це не що інше, як твір, списаний з авторських робіт Великого Бога Творця. Адже «Він створив землю силою своєю, він всесвіт утвердив мудрістю своєю, і розумом своїм нап’яв небо» (Єр. 10:12).

Після всіх цих фактів, для нас зрозумілими стають слова, які ми знаходимо в книзі Йова: «Спитай лиш у тварин, вони тебе навчать; у птиць небесних, і тобі сповістять; або повзунів, вони тебе повчать, і риби в морі тобі повідають! Хто з усіх них не знає, що рука Господня все це створила?» (Йов. 12:7-9).

 http://www.aktsent.info/publ/492/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *