Чи справді Христос воскрес із мертвих?

Ми всі думаємо про те, що буде після смерті. Коли помирає дорога нам людина, то ми сумуємо та плачемо в надії знову зустрітися, коли прийде і наш час. Чи відбудеться з’єднання з тими, кого ми любили? Чи смерть принесе кінець нашій самосвідомості?

Ісус навчає, що життя не закінчується після фізичної смерті. Він підбадьорює нас дивовижними словами: «Я – воскресіння і життя. Хто в мене вірує, той навіть і вмерши – житиме!» (Ів. 11:26). Ми маємо свідчення найближчих очевидців Христа, які наголошують на владі Ісуса над смертю: Він Сам воскрес третього дня після розп’яття та погребіння. Саме віра у воскресіння дає надію всім християнам впродовж уже 2000 років.

Проте є й такі люди, котрі не надіються на життя після смерті. Філософ-атеїст Бертран Рассел пише: «Я вважаю, що після смерті моє тіло буде гнити, а від мого «я» не залишиться зовсім нічого». На жаль, Рассел не вірить словам Ісуса Христа.

Учні Христа писали, що Він з’явився їм живим після розп’яття та погребіння. Вони стверджують, що не тільки бачили Його, але і розділяли з Ним трапезу, торкалися до Нього і провели разом з Ним 40 днів.

Чи ці слова могли бути просто історією, котра з часом обросла видумками? Чи вони основуються на доказах, які заслуговують довіри? Саме від відповіді на ці запитання залежить міцність християнства. Якщо Ісус Христос насправді воскрес, це підтверджує все те, що Він сказав про Себе, про сенс життя і про те, що нам судилося після смерті.

Якщо Ісус Христос дійсно воскрес, то тільки Він один може знати відповідь на питання про призначення нашого життя і про те, що нас чекає після смерті. З іншої сторони, якщо історія про воскресіння Ісуса Христа вигадана, то християнство від самого початку свого існування побудовано на брехні.

Теолог Р. С. Спраул підкреслює: «Переконання про воскресіння Христа життєво необхідне для християнства. Якщо Ісуса Христа воскресив Бог, то в Нього є такі ж самі властивості, такі ж самі повноваження і така ж сама «вірча грамота», яких немає у жодного іншого релігійного лідера. Будда мертвий. Моххамед мертвий. Мойсей мертвий. Конфуцій мертвий. Проте, згідно… християнства, Христос живий».

Джерело: Y-Jesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *