Послідовні до кінця

Чи справді Христос воскрес із мертвих?
(продовження)

Якщо повідомлень свідків було недостатньо, щоби розбити скептицизм Морісона, то поведінка учнів Христа зовсім його збентежила. Той історичний факт, що 11 колишніх боягузів тепер раптом готові терпіти приниження, тортури та смерть, завели в глухий кут і істориків, і психологів, і скептиків. Всі учні Ісуса Христа, окрім одного, прийняли мученичу смерть. Як вони могли піти на муки за брехню, якщо знали, що самі вкрали тіло Ісуса?

Ісламські терористи 11 вересня доказали всьому світу, що є люди, котрі готові померти за брехню, в котру вірили. І все ж, бути готовими піти на муки за відому брехню – це божевілля. Як писав Пол Літл, «люди підуть на смерть за те, що вважають істиною, хоча це може виявитися брехнею. Проте вони не підуть на смерть за відому їм брехню». Поведінка учнів Христа відповідала істинній вірі в те, що їх Учитель був живим.

Ніхто не зміг дати відповідного пояснення, чому учні були готові померти за відому брехню. Проте, якщо вони навіть і зговорилися брехати про воскресіння Христа, то як вони змогли протягом десятиліть зберігати цю тайну, при чому жоден із них не відкрив її, не продав її за гроші чи за вигідне становище? Морланд пише відносно цього: «Ті, хто брешуть заради особистої користі, довго не можуть протриматися разом, особливо, якщо потреба зменшує користь від такої брехні».

Чак Колсон, колишній «підручний» в адміністрації президента Ніксона, в скандалі Уотергейт, звернув увагу на те, наскільки тяжко декільком людям підтримувати одну і ту ж брехню протягом тривалого часу.

«Я знаю, що воскресіння Христа – це факт, котрий мені доказав Уотергейт. Чим доказав? Тим, що 12 чоловіків свідчили, що бачили Христа воскреслим, а згодом протягом 40 років, ні разу не зрікаючись, проповідували, що це правда. Всіх їх били, мучили, закидали камінням, кидали в тюрми. Вони не витримували б всього цього, якщо б це не було правдою. В Уотергейті було замішано 12 найвпливовіших осіб світу, котрі в своїй брехні не протрималися і трьох тижнів. І ви кажете мені, що 12 апостолів продовжували брехати протягом 40 років? Це абсолютно неможливо».

Відбулося щось таке, що кардинально змінило все в житті цих чоловіків та жінок. Морісон підтверджує: «Будь-яка людина, котра займається цим питанням, рано чи пізно зустрінеться з фактом, котрий неможливо пояснити по-іншому… Це факт полягає в тому, що … невелика група осіб глибоко переконані – саме ця переміна в свідомості людей і підтримує той факт, що Ісус Христос воскрес».

Джерело: Y-Jesus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *