Краса та пересторога третьої Божої Заповіді (частина І).…

«Не прикликатимеш імені Господа, Бога твого, марно, бо не пустить Господь безкарно того, хто прикликає його ім’я марно» (Вих. 20:7).

Найбільше й найвеличніше Ім’я

Що таке ім’я? Чому саме ми не повинні вимовляти його намарно?

Найперше ми зустрічаємо розуміння Божого значення слова «ім’я»:   власне, ім’я Самого Бога, котре Він відкрив Мойсею, коли той визволив народ із Єгипту: «Я Той, Хто Є» (Вих. 3:14)

Я – Сущий: без початку, без кінця, незалежний від когось, всемогутній та всезнаючий. Це Моє ім’я. Ось що ми повинні пам’ятати кожного разу, коли промовляємо Боже ім’я.

Саме слово «Господь» зустрічається у Біблії більше 6 000 раз і це тільки у Старому Завіті. Найперше й найкраще розуміння слова «ім’я» Бога знаходяться на перших сторінках Біблії.

«Я – Господь, Бог твій…» (Вих. 20:2).

«Я – Господь, Бог твій, Бог ревнивий…» (Вих. 20:5).

«Не прикликатимеш імені Господа, Бога твого, марно…» (Вих. 20:7).

«Ти не будеш поклонятися іншому богові; бо Ревнивий – ім’я Господнє, він Бог ревнивий» (Вих. 34:14)

Пророк Ісая також вказує на шанобливе та величне ім’я Бога, котре слід промовляти з великою повагою та любов’ю.

«Так бо говорить Всевишній, Вічноживий, Святий на ім’я» (Іс. 57:15).

«Бо хлоп’ятко нам народилося, Сина нам дано; влада на плечах у Нього; і дадуть йому ім’я: Чудесний порадник, сильний Бог, Отець довічний, Князь миру» (Іс. 9:5).

У євангелиста Матея також знаходимо згадку про ім’я Бога: «Вона породить Сина, і ти даси Йому ім’я Ісус, бо Він спасе народ Свій від гріхів їхніх» (Мт. 1:21).

Книга Одкровення також про це згадує: «…і зветься ім’я Його – Слово Боже… Цар царів і Володар володарів» (Одк. 19:13; 16).

Отже, «не прикликай імені Господа, Бога твого, марно…» (Вих. 20:7). Бо Господь – Сущий, Ревнитель, Святий, Чудесний, Порадник, Бог сильний, Отець вічності, Князь світу, Ісус, Слово Боже, Цар царів, Володар володарів, «Альфа та Омега» (Одк. 21:6). Ось Яким є наш Господь.

Зображення ілюстративне: Thomas B.Pixabay

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *