Краса та пересторога третьої Божої Заповіді (частина IІ)…

Сенс слова «марно» у книзі Виходу чіткий та ясний: «Не прикликатимеш Імені Господа, Бога твого, марно, бо не пустить Господь безкарно того, хто прикликає Його Ім’я марно» (Вих 20:7)

Як же тоді ми відносимося до Бога, як використовуємо Його Святе Ім’я в своїх думках, почуттях, словах та вчинках так, що наші думки, почуття, слова та вчинки стають марними, даремними й безглуздими?

Ісус надає нам чітку й просту відповідь: «Оцей народ устами Мене поважає, серце ж їхнє далеко від Мене. Однак, намарно Мене шукають, навчаючи людських наказів» (Мт. 15:8-9).

Ісус говорить, що тільки дві речі приводять до того, що все наше поклоніння Богу, шанування Його Імені перетворюються на марні, безкорисливі, даремні спроби.

«Оцей народ устами Мене поважає, серце ж їхнє далеко від Мене» (Мт. 15:8). В людських серцях відсутня прив’язаність до Бога, до Його Імені, відсутні любов, пошана, почуття, цінності.

«Однак, намарно Мене шукають, навчаючи людських наказів» (Мт. 15:9). Слова, котрі мають проголошувати та утверджувати Бога, позбавлені Божої істини та замінені людськими думками.

Коли наше серце буде позбавлене прив’язаності до Бога, а слова позбавлені істини про Нього, тоді всі думки, слова, емоції та вчинки будуть порожніми, марними, даремними.

Христос закликає кожного із нас відноситися до Його Імені з пошаною, любов’ю, повагою. Поважайте Мене. Любіть Мене. Довіряйте Мені. Цініть Мене. Задовольняйте Мною ваші серця.

Святе Письмо описує велич та могутність Божого Імені:

«Імені Твого ради, Господи, відпусти гріх мій, бо він великий» (Пс. 25:11).

«Поможи нам, о Боже нашого спасіння, слави Імені Твого ради; визволь нас, прости нам гріхи наші Імені Твого ради» (Пс. 79:9).

«А все ж таки він спас їх Імені Свого ради, щоб появити Свою силу» (Пс. 106:8).

«…вислухай нас, коли взиватимемо до тебе, заради Імені Твого» (Пс. 20:10).

«Хай ім’я Боже буде благословенне від віку й до віку, бо в нього мудрість і сила. Він змінює час і пори року, царів скидає, царів настановляє, дає мудрість мудрим і розум розумним. Він відкриває, що глибоке й скрите, знає, що в темряві, і світло з ним перебуває» (Дан. 2:20-22).

Фото ілюстративне – Pixabay

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *