Ми і Десять Заповідей Божих

Ми не повинні ігнорувати та відкидати Десять Заповідей. Нам слід їх вивчати та розуміти, а найголовніше – дотримуватися їх. Бог прагне, щоби Його учні жили цими Заповідями, їх дотримуватися та поширювали.

Бог дає нам ці Заповіді, щоби ми зрозуміли: хто ми такі, Хто такий Бог, Ким Він є для нас, де знаходимося ми і, що Він зробив.

Хто ми такі: Господь сказав: «Ви будете в мене царством священиків, народом святим» (Вих. 19:6). Ізраїльський народ стає народом святим та вибраним. Це ж відноситься і до нас, християн. Апостол Петро навчає: «Ви ж – рід вибраний, царське священство, народ святий» (І Петр. 2:9). Тому нам не слід боятися проявляти свою віру, боротися за права, котрі не розуміє світ. Звичайно, що нам не завжди виходить залишитися тим вибраним та святим народом. Проте нам не потрібно забувати, що саме до цього покликав нас Господь. Ми – Божий народ, який має жити Його Заповідями та йти Його шляхом.

Хто такий Бог: саме Божі Заповіді показують нам Хто такий Бог і чому ми маємо Йому поклонятися та Його слухати. «Я – Господь, Бог твій, що вивів тебе з землі Єгипетської, з дому неволі» (Вих. 20:2). Це Той Бог, Котрий говорив до Мойсея біля куща, який горів і не згоряв. Це Той Бог, Котрий сказав: «Я той, хто є» (Вих. 3:14). Він – всемогутній, самодостатній, досконалий та вічний Творець. Це Бог десяти єгипетських кар, Червоного моря, манни в пустині. Це наш Бог – Бог любові, милосердя, добра та справедливості.

Заповіді Божі показують нам не тільки те, чого хоче Бог; вони показують нам і те, який є Бог. Вони говорять нам про Його чесність, Його гідність, Його велич. Вони говорять нам про те, що є важливим для Бога. Тому ми не можемо відкидати Його Заповіді, щоби не проявити неповагу до їх Законодавця.

Ким Бог є для нас: Бог Десяти Заповідей відкривається не тільки як Господь, але, як «Господь, Бог твій» (Вих. 20:2).  Ми Його особлива дорогоцінна власність. Цей Бог – не капризний тиран, не ексцентричне божество, якому байдужа доля творіння. Він – найдобріший Бог, Який пожертвував Своїм Єдиним Сином, Ісусом, щоби ми жили.

Де знаходимося ми: ми дуже часто вважаємо, що Десять Заповідей Божих – це обмеження для нас, які заважають нам досягнути задуманого. Ми забуваємо, що Бог прагне дати нам життя із надлишком: «Я прийшов, щоб мали життя – щоб достоту мали» (Ів. 10:10); та істинну свободу: «Коли ви перебуватимете в моїм слові, ви дійсно будете учнями моїми і спізнаєте правду, і правда визволить вас» (Ів. 8:31-32). Його Заповіді, як навчає євангелист Іван: «Це бо любов до Бога: берегти його заповіді. А заповіді його не тяжкі» (І Ів. 5:3).

Десять Заповідей – це не інструкція про те, як вийти із Єгипту. Це правила для вільних людей про те, як залишатися вільними.

Що Бог зробив: закон приходить після Євангелія – після благої новини про визволення. Бог не прийшов до людей, коли вони були рабами і не сказав: «У Мене є Десять Заповідей. Я хочу, щоби ви все правильно зрозуміли. Я повернуся до вас через п’ять років і, якщо ви очистите своє життя, то я виведу вас із Єгипту».

В історії вибраного народу ми бачимо зовсім інше: ізраїльтян пригнічували, і Бог сказав: «Я чую ваш плач. Я врятую вас, бо люблю вас. І коли ви будете врятовані, вільні та прощені, Я дам вам новий образ життя».

«Якщо Ви Мене любите, Мої заповіді зберігайте!» (Ів. 14:15), – так навчає нас Ісус. І все, що ми робимо, ми робимо тільки через те, що Він перший зробив для нас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *