Про організацію Свідків Єгови

Про Свідків Єгови із сміливістю можемо сказати що вони собою являють псевдо християнський культ. У будь-якому культі є присутні характерні окремі лідери. У Свідків Єгови такими лідерами є члени із числа 144 000 помазаників – «Синів Бога». Реально ж лідером є керівна рада Товариства Вартової Вежі.

«У наш час Керівний орган видимої організації Єгови складається з помазаних духом братів, які походять з різних країн. Він виконує свої обов’язки у всесвітньому центрі Свідків Єгови. Під головуванням Ісуса Христа Керівний орган поширює чисте поклоніння в кожному куточку землі, координуючи працю проповідування Свідків Єгови в десятках тисяч зборів.» (Поклоняймося Богові, Розділ чотирнадцятий: Як Єгова керує своєю організацією?2002 р. ст. 132 )

Цей керівний орган є першоджерелом всіх віровчень, бо тільки вони вважаються вибраними Богом і тльки на них здійснюються біблійні пророцтва. Товариство Вартової вежі заявляє про себе як про єдиного «вірного та благорозумного раба» котрого поставив сам Бог і який знаходиться під дією святого духа Єгови.

“на класс верного домоправителя, представленного Руководящим советом, Бог возложил обязанность заботиться должным образом о материальных и духовных «талантах»” (НЦС, июнь1998 г., стр. 5).

Оскільки лідер має особливе особисте спілкування із Богом, то й Керівний орган користується безумовним авторитетом то може вільно диктувати у що вірити, та як поводитись членам Товариства Вартової Вежі. При цьому Керівний орган може змінювати та виправляти віровчення не рахуючись із попередньою позицією.

«Єгова зливає нове світло у розумінні свого Слова. Нам потрібно приймати це світло, що надходить через канал, яким Він сьогодні послуговується.» (Вартова Вежа 15.10.2002, ст..28-31 )

Свідки Єгови переконують усіх що вони вивчають біблію, але насправді вони вивчають свої публікації із короткочасним зверненням до Біблії.

«Хоча ви вивчатимете саме Біблію, інші публікації — посібники для біблійного вивчення — можуть дуже допомогти. Завдяки їм вам буде легко віднайти та зрозуміти біблійні відповіді на різноманітні запитання.» (Вартова Вежа: Допомога у розумінні Біблії. 01.07.2001, ст. 4. )

Товариство Вартової Вежі викривлює те що дійсно написано у Святому Письмі, і саме для цього вони видали свій власний переклад Біблії який називається Переклад Нового Світу, який не підтверджується оригінальним грецьким текстом, а автори цього перекладу не мають необхідних знань із біблійних мов. Вони перекладають так щоб підтвердити власні доктрини, і не стараються дотримуватись точності перекладу. Смисл тексту робиться затуманеним, ключові слова та поняття перефразовуються, а те що суперечить їхньому вчення оголошується не буквальним та опускається. Товариство завжди намагається обійти неприємні питання викривленням смислу та пов’язанням стихів які не відносяться один одному.

Як будь-який культ що має деструктивний характер Свідки Єгови намагаються як найбільше мати контроль над вільним часом своїх членів та адептів. Для цього у них досить «загружений» графік для вивчень публікацій, також в інтересах культу слід постійно проповідувати та по можливості відвідувати всі зібрання. Таким чином створюється така система в котрій того хто відходить від поглядів групи зразу помічають та заставляють почувати себе ніби «не у своїй тарілці».

“Чтение Библии, регулярное посещение встреч собрания и изучение публикаций поможет нам оставаться духовно бодрыми и укрепленными духом Бога” (НЦС, апрель 1998 г., стр. 6); “Взял ли ты себе за правило посещать все встречи собрания и по возможности участвовать в них?” (НЦС, сентябрь 1996 г., стр. 1).

Якщо у традиційних церквах вся увага зосереджується на Бозі, та на особистих відносинах із Ним то в Таваристві Вартової Вежі увага зосереджується на самій оргізації, на «Божих помазаниках» та на збільшенні спільноти Свідків Єгови. Духовні потреби відходять на другий план, при цьому нав’язується почуття провини за недостатнє служіння для організації. Створюється така атмосфера при якій благословення Бога напряму пов’язуються із кількістю та якістю служінню організації.

“…мы будем довольны своим назначением служения в организации Иеговы и будем работать там всей душой. Это есть путь мудрости и радости.” (Сторожевая Башня, 01.04.1988 г., стр. 23).

Груповий тиск та нав’язання «любові» відбивають сумніви та підсилюють почуття приналежності до Свідків Єгови. Спілкування із єдиновірцями витісняє всі контакти поза організацією, формується певна особлива психологічна атмосфера із якої буває тяжко вийти. Членів товариства закликається вести моральне життя, однак за будь-який переступ члена організації можуть викликати на дисциплінарний комітет та позбавити його спілкування у спільноті. Тут слід зазначити що фактичні гріхи прощаються легше, а найтяжче карається якщо людина починає думати по інакшому ніж ціла спільнота.

Із книги: Игорь Скерцо «Тайное Царство Старожевой башни»

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *