Свідки Єгови – деструктивний культ чи християнська конфесія

Свідки Єгови максимально обмежують своїм адептам доступ до будь-яких інших джерел інформації поза культом. Товариство забороняє читати критичну літературу на адресу організації, а той, хто прочитав може бути позбавлений спілкування та ізолюється від цілого зібрання.

«Поэтому твердо решись в своем сердце никогда даже не прикасаться к яду, который хотят предложить тебе от ступники» (Сторожевая Башня, 15.08.1986 г., стр. 20).

Адепти максимально залучаються в культову діяльність настільки, щоби вони не мали часу думати незалежно від організації. Нав’язується величезний об’єм власних публікацій, тому не залишається часу на іншу зовнішню літературу. Також штучно формують психологічну залежність від публікацій Товариства. Для захисту внутрішніх доктрин до зібрань не допускають осіб із сторонньою інформацією. Рівно ж як немає доступу до будь-якої незалежної інформації. Вся інформація фільтрується.

Товариство Сторожової Вежі контролює кожну годину, яка присвячена релігії. Вони складають звіти про своє проповідницьке служіння та скільки літератури було віддано. На кожному зібранні перераховують скільки людей перебуває в залі. Ведеться облік часу, виступів доповідачів на зібранні. Це нерідко приводить до того, що проповіді тільки формальні, тому що Свідки Єгови навчені працювати в межах часу. Будь-які критичні питання про лідера, або на адресу Організації чи походження доктрини – забороняються.

Товариство говорить про те, що взагалі не можна сумніватися у вказівках «вірного та благорозумного раба», тому що він поставлений Богом над усіма вірними. Раціональне мислення по відношенні до власної організації не рідко характеризується як боговідступництвом. При непокорі можлива розмова із наглядачами, а це може привести до відлучення. Всі проблеми та протиріччя залишаються на розгляд Бога. Якщо в організації щось негаразд, то Бог, як дбайливий батько та керуючий організацією у свій час все виправить. Потрібно тільки почекати і при цьому залишатися вірним видимій організації.

Будь-який деструктивний культ в різній мірі змушений використовувати брехню. Так і тут відбувається викривлення чи приховування критичної інформації. Товариство не подає повної та правдивої інформації про членів інших Церков, викривлює їхнє вірування та розуміння Біблії. Це особливо видно на прикладі використання текстів древніх християн. Товариство приховує правдиві причини виходу Свідків Єгови із Організації. Не подають правдивої та повної інформації про свої доктрини, частково приховують та затуманюють власне минуле. Вони переконують своїх адептів, що тільки в їхньому культі можливе спасіння, а світ, який знаходиться поза межами їхньої організації приведе до власної загибелі. При виході із організації людина втрачає благословення Бога, вихід із культу супроводжується також розірванням дружніх відносин з іншими членами організації та звинуваченням у відступництві від Бога та Біблії.

Всі інші Церкви на думку Свідків Єгови – це великий Вавилон, до них не можна навіть доторкатися. Також навіюється думка, що всі інші християни – це злі та погані люди. Створюється така атмосфера, що йти немає куди.

Свідки Єгови мають одні доктрини для використання всередині організації та зовнішні спрощені формулювання вчення для використання в проповіді для вивчення з початківцями. Початківцю не говориться всієї правди про організацію, історія товариства на початках взагалі замовчується. Всі доктрини подаються тільки поверхово, щоби не налякати. Так само товариство має публікації тільки для внутрішнього використання. Так підручник для школи царственного служіння призначений тільки для старійшин і ніхто інший не може взяти його для вивчення.

«Каждый назначенный старейшина получает экземпляр этого учебника и может хранить его у себя, пока продолжает служить как старейшина в каком-нибудь собрании. Если он когда-нибудь перестанет служить в этой должности, то ему следует отдать свой экземпляр книги служебному комитету собрания. Нельзя делать копий никакой, части этой публикации» (Внимайте себе и всему стаду, 1992 г).

Бюлетень «Наше царственне служіння» призначений тільки для проповідників та недоступний для інших.

«Поэтому оно не предназначено для широкого распространения. Все крещеные и некрещеные возвещатели могут получать по одному экземпляру. Те, кто регулярно посещает служебную встречу и кто стремится к участию в полевом служении, также могут получать по одному экземпляру. Всегда должен быть отложен один экземтяр для библиотеки Зала Царства «Наше царственное служение» не следует давать лишенным общения лицам» (НЦС, март 1999 г, стр. 8).

Як бачимо, тут присутня подвійна система мислення. До всіх віровчень, які не належать Свідкам Єгови застосовується всі види критичного аналізу, але ніколи це не застосовується до власних доктрин або ж приймається легка критика, яка має на меті ще більше укріпити віровчення, але аж ніяк не розбирати його. Відповіді на питання в Біблії Товариство рекомендує шукати тільки в рамках власних публікацій.

Всі ці ознаки ми можемо побачити і в інших деструктивних культах. Тому на думку Ігоря Скерцо, Свідків Єгови не слід називати християнською конфесією, але радше деструктивним культом, який пригнічує особистість людини, застосовує контроль свідомості, а також викривляють факти.

За книгою: Игорь Скерцо «Тайное Царство Старожевой башни»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *