7-мa неділя після П’ятидесятниці

Послання до Римлян: 15, 1-7.

Євангеліє від Матея: 9, 27-35.

Сліпці тілесні знають, що вони не можуть бачити, натомість духовні сліпці навіть і не підозрюють що вони сліпі.

Матеріали для проповіді: «Чернетки»

***  ***  ***

Віра є зв’язком людини з Богом. Іноді вона буває слабкою, як тоненька нитка, але й великі мости починалися з тонкої нитки. У старі часи, коли хотіли збудувати міст над проваллям, прив’язували тоненьку ниточку до стріли. Коли стріла перелітала на інший бік, до нитки приєднували мотузку. Через деякий час натягали канат та потужний металевий ланцюг. Крокуючи готовим мостом, будівельники згадували, з якої тоненької ниточки усе починалося.

Можливо, і зараз чиясь віра є тоненькою і слабкою, але найслабша віра є достатньою для великого початку, бо, помножена на труди, швидко зміцнюється…

Матеріали для проповіді: «Чернетки»

***  ***  ***

Жодна, навіть свята людина, не може уникнути злослів’я і чуток. Спаситель також страждав від неправдивих звинувачень. Жоден не міг заперечити чудес Спасителя: мертві воскресали, сліпці прозрівали, німі говорили, прокажені очищалися, паралізовані вставали та власними ногами йшли додому. Чудеса були настільки беззаперечними, що жоден критик Христа не міг заперечити їх здійснення.

Те, що не можна заперечити, можна очорнювати. Не заперечуючи самі чудеса, вороги Христові почали говорити, що Спаситель виганяє бісів силою князя бісівського…

Матеріали для проповіді: «Чернетки»

***  ***  ***

Кілька років тому доктор Альберт Кантріл, професор Принстонського університету, провів серію експериментів, досліджуючи розповсюдження чуток. Він викликав шість студентів до свого кабінету і під великим секретом сповістив їм, що члени англійської королевської родини планують відвідати університетський вечір танців.

Через тиждень практично кожен студент університету знав про відвідини. Представники преси обривали телефонні лінії адміністрації університету, а міська влада образилася, що їх не попередили в першу чергу. Стосовно свого експеремиенту Dr. Cantril написав: “Це була добра чутка. Погані чутки розповсюджуються значно швидше”.

Можливо тому Марк Твен, перефразовуючи відомого баптистського проповідника Charles Haddon Spurgeon сказав: “Брехня може обійти півсвіту, допоки правда зашнуровує свої черевики”.

Tyron Edwards казав: “Той, хто злословить, відрізняється від вбивці лише зброєю; один застосовує кинжал, інший – язик. Останній – гірше від першого, бо один вбиває тіло, а інший – репутацію”.

Матеріали для проповіді: «Чернетки»

***  ***  ***