9-тa неділя після П’ятидесятниці

І Послання до Коринтян: 3, 9-17.

Євангеліє від Матея: 14, 22-34.

Група вчених, що досліджують поведінку тварин, провела цікавий експеримент. Вони вкинули щурів до баку з водою. Поверхня бака не давала можливостi вибратися або перепочити. В середньому, щурі протрималися 17  хвилин до того, як потонули.

Вчені повторили експеримент, але цього разу щурів врятували за мить до смерті. Їх висушили, нагодували та дали відпочити кілька днів. Потім експеримент провели знову. Цього разу середній час боротьби за життя зріс із 17 хвилин до 36 годин. Вчені пояснили цей феномен тим, що у щурів з’явилася НАДІЯ. Вони вірили, що їх  знову врятують, оскільки вже мали подібний досвід.

Християнин відрізняється від атеїста тим, що має подібну надію. У сьогоднішньому уривку ми бачимо, як Христос будує віру своїх апостолів, роблячи неможливе – можливим…

Матеріали для проповіді: «Чернетки»

***  ***  ***

Вийшовши з човна, Петро злякався. Грім, блискавка, потужний вітер і хвилі відволікли його увагу від Спасителя. Допоки очі апостола дивилися в очі Ісуса, він ішов по воді, як по сухому. Коли увага зосередилася на бурі , почав тонути.

З цього уривку робимо простий практичний висновок: зосереджуйся на Богові й нічого не бійся. Проте такий висновок важко втілити, бо зовнішні речі постійно притягують людську увагу. Робота, домашні справи, суспільна та громадська активність “з’їдають” більшість часу. Дружина одного священика колись казала: “Якщо диявол не в силах зробити тебе поганим, то робить тебе зайнятим”.

Не кожна, навіть суспільно корисна справа, наближає людину до Бога. Визначити духовну цінність тої чи іншої дії можна за тим самим принципом, за яким американських федеральних агентів тренують розрізняти фальшиві гроші. Їх примушують цілими днями рахувати справжні купюри. Через кілька днів починають підкидати фальшиві. Агенти легко виявляють підробну купюру не тому, що знають багато про фальшивомонетників. Вони досконало знають оригінал і відчувають найменшу невідповідність. Подібно до цього, якщо християнин живе церковним життям, досліджує Слово Боже та бере участь у Церковних таїнствах, може визначати пріоритети свого життя,  зосереджуючись на головному та віддаючи належне другорядному.

Христос був прикладом зосередження. Він впевнено йшов до своєї хресної смерті. Можна лише уявити скільки добрих справ міг би зробити на землі Спаситель, якби не помер у 33 роки. Він міг зцілити та воскресити тисячі, підготувати сотні апостолів і сказати багато проповідей, якби відклав розп’яття хоч би років на 10. Усі ці справи добрі й потрібні, але не заради них втілився на Землі Син Божий. Він став людиною, щоби принести Себе у хресну жертву, Воскресінням перемогти смерть і відкрити двері раю.

Кожна людина створена за Образом Божим і покликана йти за Христом. Кожен має безліч важливих справ, але не можна зосереджуватися лише на земних турботах, бо людська душа потребує не меншої уваги, ніж тіло…

Матеріали для проповіді: «Чернетки»

***  ***  ***