Неділя Сиропусна

6 Глава Євангелія від Матея зображає людські пріоритети. Найосновнішим та центральним пріоритетом, безсумнівно, є Бог. Проте Він дуже добрий і наскільки любить нас, що пропонує надає нам вибір.: Бог хоче, щоби ми служили Йому за власною волею, а не через примус, як раби. Адже кожен християнин, який погодився посвятити своє життя Богу, міг би віднайти для себе інші заняття, вибрати професію, котра буде приносити гроші та славу. Ісус навчає нас, як ми повинні служити Господу, а наша любов до Господа має перевершувати та бути більшою за всі людські блага.

Н.Т. Райт Матфей. Евангелие. Популярный коментарий / перевод из англ. Е. Зацепиной. – М. ББИ, 2010. Ст.47.

***  ***  ***

В часи Ісуса було прийнято робити це демонстративно: ті, хто постилися посипали голови попелом, відпускали бороди, не чесали довге поплутане волосся. Проте Ісус говорить, що це все – тільки лицемірство; те, що відбувається таємно між людиною та Богом не потрібно виставляти на всезагальний показ. Отже, під час Посту потрібно тримати себе в порядку, як звичайно, але при цьому звертати свій погляд до Господа, Який бачить все.

Н.Т. Райт Матфей. Евангелие. Популярный коментарий / перевод из англ. Е. Зацепиной. – М. ББИ, 2010. Ст.47.

***  ***  ***

Розберіться в собі, щоби, поглянувши на прожиті вами п’ять, десять, п’ятнадцять років, ви змогли сказати, що зробили правильний вибір пріоритетів.

***  ***  ***

Тут, на землі, знищує багатство міль та іржа. Ці двоє роблять свою погану справу, коли не користуються речами. Відповідно, християнин повинен вкладати себе, свої здібності, свої гроші на служіння Христу, тим самим, зберігаючи їх на той вічний день, щоби там віднайти їх зібраними та з накопиченими відсотками.

Це стосується не тільки багатих. Пам’ятайте, що Господь сказав, що вдова із двома лептами віддала більше за всіх. Наш благословенний Господь враховує наші добрі мотиви так само, як і гроші; Він судить нашу жертовність не по тому, що ми віддаємо, а по тому, що ми залишаємо собі.

***  ***  ***

Тут прихована скала, налетівши на котру, багато людей очікує крах у вірі. Вони збирали собі скарби на землі, а забули про скарби на небі. Нам потрібно пам’ятати про це. Потрібно вважати, де перебуває наше серце. Що ми любимо більше за все? Чи прагнемо ми до земного та небесного? Від того, яку ми дамо відповідь на ці питання, залежить наше життя. Якщо наші скарби на землі, то і наше серце буде прив’язане до землі. 

Charles Spurgeon одного разу сказав: “Прости і забудь. Коли закопуєш  здохлого скаженого пса, не лишай хвіст на поверхні”.

Матеріали для проповіді (Чернетки)

***  ***  ***

Одну жінку вкусив скажений пес. Вона звернулася до лікаря, коли вже нічого не можна було зробити. Сумний доктор порадив їй написати заповіт і готуватися до неминучого. Жінка попросила папір і ручку, після чого почала писати довгий список імен. Коли вона списала один листок і попросила наступний, доктор зауважив, що вона вирішила згадати у заповіті дуже багатьох людей. У відповідь жінка фиркнула: “Нічого подібного. Я пишу список людей, яких я маю встигнути вкусити перед смертю”.

Матеріали для проповіді (Чернетки)

***  ***  ***

Багатьом помста здається солодкою. Одного разу, поки жінка розраховувалась у супермаркеті, з її сумки випала телевізійна дистанційка. Здивований продавець запитав, чи вона завжди носить дистанційку в сумці. “Ні, що ви,” – відповіла жінка – Просто мій чоловік відмовився їхати на закупи, бо хотів подивитися футбол”.

Матеріали для проповіді (Чернетки)

***  ***  ***

Великий піст є часом загального примирення. Християни просять пробачення та прощають один одного. В Євангеліях слово “прощати” вжито 43 рази, включаючи слова Спасителя на хресті: “Отче, прости їм, бо не відають, що чинять”. Кожного разу промовляючи “Отче наш…” ми говоримо: “прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим”. Не лише сьогодні, а протягом цілого Великого посту, як і протягом усього життя, прощення є умовою спасіння; “коли не будете прощати людям провин їхніх, то і Отець ваш не простить вам провин ваших”

Матеріали для проповіді (Чернетки)

***  ***  ***

В ніч з 4-го на 5-те травня 2000 року молода жінка отримала e-mail з привабливою назвою “I love you”. Заінтригована, вона кликнула щоби відкрити лист. Цієї миті народився так-званий “Love Bug” – комп’ютерний вірус, що його занесено до книги рекордів Гіннеса, як найбільш-руйнівний комп’ютерний вірус у світі. Мільйони комп’ютерів зупинилися, завдавши мільярдних збитків підприємствам і державним установам. Один вірус, а такі жахливі наслідки.

Між тим, майже за шість тисяч років до народження цього віруса, інша молода жінка послухала привабливих слів змія і вірус з назвою “гріх” вразив усе людство. Нажаль, його наслідки значно гірші…

Матеріали для проповіді (Чернетки)