ІІ Глава. Марка 2;13-17

«І вийшов над море Він знов.
А ввесь натовп до Нього приходив, і Він їх навчав.
А коли Він проходив, то побачив Левія Алфієвого,
що сидів на митниці, і каже йому: Іди за Мною!
Той устав, і пішов услід за Ним.
Коли ж Він сидів при столі в його домі,
то багато митників і грішників
сиділи з Ісусом та з учнями Його; бо було їх багато,
і вони ходили за Ним. Як побачили ж книжники та фарисеї,
що Він їсть із грішниками та з митниками,
то сказали до учнів Його:
Чому то Він їсть із митниками та з грішниками?
А Ісус, як почув, промовляє до них:
Лікаря не потребують здорові, а слабі.
Я не прийшов кликати праведних,
але грішників на покаяння»
(Мр. 2, 13-17).

Цей уривок цікавий тим, що Леві, син Алфея, і апостол Матей, що написав Євангеліє, — одна і та ж особа.

Митники були збирачами римських податків, траплялося так, що вони не завжди були чесні і справедливі. І за це їх всі ненавиділи, але крім цього їх ще й ненавиділи й за те, що вони служили завойовникам. Христос же ніколи не дивиться на минуле життям людини. Так митник стає апостолом і євангелистом. Тут як і в усіх інших випадках, іде мова про те, що Матей не раз бачив лик Христа, чув його слова і це заставило його заглянути в свою душу. Від цих зустрічей в нього виростало почуття благоговіння до Христа.

І коли Христос, оточений людьми, які вважали себе праведниками, зупиняється і говорить: «Іди за мною», тобто Христос включає його в коло своїх друзів, всупереч тому, як на нього дивилися оточуючі.

Левій не міг не встати і не піти за Христом. Він запросив Христа до себе, і «Христос ніби порушуючи правила етикету заходить до нього в дім» – в дім, в який би не зайшла жодна порядна людина.

Навколо Христа було багато митарів, тобто таких самих, як Матей, зрадників свого народу. Євангеліє говорить: вони йшли за ним, — за єдиним, Хто їх не проганяв від Себе, він не говорив: відійдіть від Мене геть, ви грішники… Книжники і фарисеї, вважали себе праведниками. І були розгнівані тим, як Він може їсти разом з митарями і грішниками!.. У той час, та й в теперішній час в деяких країнах, не їдять разом з відкиненими людьми, не розділяють з ними трапезу, не сідають з ними до одного столу.

Христос чув їхню мову і тому звернувся до них, які вважали себе за здорових, і чистих, і сказав їм: Не здорові потребують лікаря, але хворі; Я не прийшов кликати праведників, але грішників до покаяння…

Ось чому за Христом йшли грішники, і митарі, і навіть ті фарисеї, які могли випробувати своє серце. В Євангелії від Івана є розповідь про те, як до Христа приходив поговорити фарисей Никодим, він чув щось нове, йому відкривалося Царство Боже.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *