ІІІ Глава. Марка 3;6-12

«І вийшли фарисеї,
і зараз же з іродіянами радили раду проти нього,
як би його занапастити.
Тоді подавсь Ісус до моря з своїми учнями.
Сила людей із Галилеї йшла за ним, а й з Юдеї,
з Єрусалиму й з Ідумеї та й геть із Зайордання,
ще й з околиць Тиру та Сидону; велика многота людей,
довідавшись про те, що діяв, прийшла до нього.
Тоді він сказав своїм учням, щоб напоготовили йому човен,
з-за народу, щоб не тиснув його. Бо він багато з них оздоровив,
тож ті, що мали якісь недуги, кидалися до нього, щоб його доторкнутись.
І духи нечисті, бачивши його, падали ниць перед ним та й кричали:
Ти – Син Божий! Він, однак, суворо наказав їм, щоб не виявляли його»
Мр. 3, 6-12.

Хто такі іродіяни? Або воїни Ірода, або нова секта, яка визнавала Ірода за Христа, за Месію, через ту причину, що при ньому закінчилося приїмство юдейських царів. Пророцтво Якова визначало, що коли відійде жезл від Юди, тоді прийде Христос: «Берло від Юди не відійде, ні жезл із-поміж стіп у нього, поки не прийде той, якому він належить, йому будуть коритися народи» (Бут. 49,10).

Поскільки у часи Ірода ніхто царем уже не був із юдеїв, але володарем був чужинець Ірод, тож ті, які прийняли його за Христа і створили секту.

Ці люди і хотіли убити Господа. Але він відходить, оскільки ще не настав час страждання.

Святий Феофілакт Болгарський говорить: «Він вимагає човна, щоб в ньому подальше бути від людей, щоб люди його не тиснули. Ісус для нас є словом, яке наказує нам, щоб наш човен, тобто наше тіло, було готове для нього, а не віддавалося бурі життейських справ, щоб ті товпи клопотів не турбували в нас живучого Христа».

Недуги, у церковно-слов’янській – , таким словом євангелист називає хвороби, бо хвороби у багатьох випадках допомагають нам у наверненню, так, Бог нас наказує цими недугами, як батько дітей.

Тлумачачи це місце в переносному значенні святий Феофілакт Болгарський говорить: «Ісуса хочуть убити іродіяни, ці тілесні і грубі люди (Ірод означає «шкіряний»). Навпаки, ті, які вийшли із своїх будинків і із своєї батьківщини, тобто від тілесного способу життя, ті підуть за ним, тому і виліковуються їхні недуги, зцілюються , тобто гріхи, які зранюють совість, і нечисті духи виганяються».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *