Чому, душе, ти вподобалася праматері Єві?

Великий Канон Андрея Критського – школа покаяння

частина 3

«Горе мені, окаянна душе, чому ти вподобалася першій Єві: затьмарився спокусою твій погляд, і поглинула тебе її гіркота – торкнулася дерева і скуштувала зухвало поживу безумства» (І пісня Великого Канону).

Чому, душе, ти вподобалася праматері Єві? Чому ти піддалася спокусі?

Дуже часто в нас постають думки чому Єва не розпізнала хитрість диявола, адже вона могла відхилитися від розмови з ним, могла відвернути себе від упадку. Проте вона не захотіла цього зробити. Їй було слід не вступати в бесіду із змієм, а розмовляти тільки з тим для кого вона була створена, кому вона була рівна по достоїнству, і для кого вона була створена, як помічниця. Коли ж вона вступила в розмову із змієм та прийняла слова диявола,  то чи незрозуміла вона, що ці слова суперечать словам Творця. Чи не слід їй було втікати від тієї розмови та від тих слів?

Проте Єва з великим задоволенням вислухала диявольські слова, прийняла серцем ті поради, сама наблизилася до дерева, сама зірвала із нього плід та відкусила з нього.

 Так і наша душа, навіть, коли бачить, що несуть в собі поради світу, навіть, розуміючи, що то є зле, не хоче відмовитися від тієї солодкості, яку обіцяють спокуси. Не хоче тоді наша душа згадувати трагічну долю наших прародичів та її гіркий кінець. Ми бачимо довкола ті нещастя та біди, котрі стаються із людьми через різного роду пристрасті. Однак ми заспокоюємо себе, що з нами такого не станеться. Та з цікавості набираємося сміливості переступати Божі Заповіді.

Чи не має в нашій душі більшої гордості, як та, котра опанувала Єву, адже вона не знала всього того, що знаємо ми: Святе Письмо, історію гріхопадіння перших людей. Єва не могла зрозуміти до чого приведе її цікавість та гординя, адже вона ще не розуміла цих слів та всього того, що з нею відбувалося. Тому наша душа тільки вподібнюється до першої Єви, адже насправді вона в багато раз перевершує її в гріхах.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *