Чи говорить щось Біблія про носіння масок?

Відповідь здивує нас усіх: так. Бо Бог дав державним керівникам владу.  Ісус навчав слухатися державної влади і коритися в тих питаннях, в яких вони мають компетентність. Загальна безпека – це справа не Церкви, а держави. Церква ж, як свідок і добрий приклад для інших, повинна підтримувати державу у таких питаннях.

«Кожна людина нехай кориться владі вищій: нема бо влади, що не була б від Бога; і ті, існуючі влади, установлені Богом» (Рим. 13:1).

Ісус Сам корився тогочасній несправедливій владі. Він платив податки римській владі, котра пригнічувала ізраїльський народ, захопивши її територію, забравши будь-які права та привілеї.

Як тоді наші права?

Ми так боїмося за свої права, а Христос говорить: «Робіть те, про що вони говорять». Наше покликання, як християн, не боротися за свої права, а ходити в любові. Що буде тоді, коли в мене виявиться коронавірус, але без жодних симптомів? Чи стане проявом моєї любові те, що я ходитиму скрізь, наражаючи на небезпеку інших? А, якщо хтось помре через мою ж байдужість й невірство? Як з цим жити?

Носіння маски – це така незначна річ, котра може продовжити життя тих людей, котрі перебувають поруч. Це також і наша жертва Богові, в якій показується наш послух, наше дбайливе ставлення до ближнього і самого себе. Саме через такі дрібні речі ми стаємо свідками Христа, поширюючи Його свою любов, піклування й турботу.

Що б зробив апостол Павло?

Він би відповів нам так, як відповів старійшинам в Ефесі: «І ось тепер, зв’язаний Духом, я йду в Єрусалим, не відаючи, що там мене спіткає, – тільки, що Дух Святий мені свідчить у кожнім місті, кажучи, що мене кайдани і муки чекають. Та я життя моє ні за що вважаю, щоби лише закінчити шлях свій і службу, що я прийняв від Господа Ісуса, – звіщати Євангелію Божої благодаті» (Діян. 20:22-24).

Християнам потрібно слухатися голосу Христа.

Нам не потрібно сидіти в Фейсбуці і сперечатися щодо носіння масок та власних прав, а виявляти свій послух Христу, Котрий закликає слухатися державних керівників.

Якщо б римська влада закликала всіх своїх громадян, враховуючи Ісуса та Його учнів, носити маски для захисту інших в час епідемії, вони б цілковито підкорилися їй. Це потрібно усвідомити і нам: не сперечатися у носінні масок, а виявляти послух Богу, показуючи усім, що ми є Його вірними послідовниками.

Зображення ілюстративне mohamed Hassan із сайту Pixabay

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *