Хто в цій історії злодій, а хто Пастир?

Здається, що безодня зла розірвалася і поглинула усе навколо. І серед пітьми, жахіття, сліз та горя так важко побачити Христове світло. А воно продовжує освітлювати нам шлях. Святий Дух живий. Слово Христове живе і діяльне.

І серед пітьми зла ми бачимо красу людяності та жертовності, красу добра та любові.

«Злодій приходить, хіба щоб красти, вбивати, вигублювати. Я прийшов, щоб мали життя – щоб достоту мали» (Ів. 10:10).

І це ми бачимо сьогодні, коли нещадно вигублюють наш мирний український народ. І серед цього жахіття як ми можемо зрозуміти ці Христові слова?

Злодій, котрий прийшов красти, вбивати, руйнувати – це зрозуміло. Тут потрібно тільки окремі прізвища підставити і все стає на свої місця. Адже усі ці прізвища сьогодні у людей викликають страх та відчай, нерозуміння та озлобленість, ненависть та непрощення.

Бачимо, що ворог вбиває, вигублює, руйнує, не щадить нікого, особливо жорстоко ставиться до мирного населення, жінок та дітей.

Христос приходить і чекає, щоби ми Його покликали, щоби ми у Нього повірили і отримали життя. Христос стає нашим захистом. Він заступається за Свій народ і вражає злодія. Милосердя Ісуса, Його добро та любов надзвичайно великі. Він не щадить Свого життя, щоби Своїх захистити, відгородити й обдарувати благодаттю.

«Я – добрий пастир. Добрий пастир життя своє за овець покладе» (Ів. 10:11).

Ісус розкриває сутність людини. Показує, що серед нас є так багато вовків, хижаків. Особливо потрібно боятися вовків в овечих шкурах. Адже вовк розпорошує стадо, губить овець. На відміну від вовків, справжній пастир не втікає від небезпек, не покидає поля бою. Він вступає у нерівну боротьбу з ворогом і захищає своїх. Він дарує усім життя. Він дає свободу. Дає інше життя, життя вповні. Він віддає своє життя у боротьбі за щастя та свободу інших.

Так чинить справжній пастир. І ці якості доброго Пастиря ми бачимо сьогодні у наших відважних Героїв. Зазирніть у їхні мужні очі, котрі випромінюють добро та любов. Вони віддають свої життя за щастя та волю, за мир та справедливість. Вони кидають виклик ненависній орді злодіїв, котрі прийшли красти, вбивати, руйнувати та нищити усе живе. Вони кидають виклик гвинтокрилам, літакам, ракетам, танкам, закриваючи собою шлях.

З ними Христос, Який подає Свою силу й могутність. З ними Ісус, бо вони віддають свої життя за своїх друзів, за свій народ та Батьківщину.

І, коли злодій обкрадає, руйнує та вбиває, він насамперед вбиває Ісуса. З нами Бог, коли ж Господь з нами, то хто проти нас?

Зображення ілюстративне – Pixabay

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *