Кілька думок про COVID-19

Про вірус COVID-19 вже написано та сказано чимало, а на просторах інтернету  не завжди читаємо достовірну інформацію. Скажу кілька порад від себе, як варто поводити себе під  час карантину, бо ніхто із нас не має такого досвіду, як жити під час пандемії.

Очевидно, не слід панікувати, а читати інформацію із офіційних джерел, зокрема, сайту Міністерства Охорони Здоров’я, Центру Громадського Здоров’я МОЗ України, підпишіться на сторінки фейсбук Уляни Супрун, де вона у доступний та зрозумілий спосіб пише про різні болячки та коронавірус у тому числі.

Не зайвим буде відповідально ставитись до свого здоров’я: при найменших ознаках ГРВІ залишатись удома. Особливо, це стосується походів у магазин, аптеку, на ринок чи в церкву. Пошануймо своє здоров’я та здоров’я своїх ближніх. Необхідно додержуватись засад гігієни та часто мити руки милом, головно після повернення додому

Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав Шевчук взагалі закликав людей, що є у групі ризику залишатись вдома, до них належать люди похилого віку, батьки із малими дітьми, діти та молодь.

Владики УГКЦ навіть закликають уникати цілувати ікони та інші образи в храмах, а також руки священнослужителя, коли просимо про благословення. Коли приступаємо до Святого Причастя не облизуймо ложечки.

По можливості намагаймось триматись на безпечній відстані від інших людей. У щоденному житті рекомендується уникати подавання руки іншим особам та уникати місць, де перебувають особи, які кашляють.

Також Блаженніший Святослав закликає: у часі цього Великого Посту більше уваги приділити особистій молитві та домашньому молитовному правилу. Ті, хто залишається вдома, можуть користати із веб-трансляції богослужінь. Онлайн трансляцію із Патраршого Собору в Києві можна дивитись тут.

Кожному, хто почувається хворим або знає, що був у приміщенні чи в контакті з особою, яка має ознаки цієї хвороби, варто самоізолюватися, не виходячи із дому, та зателефонувати до сімейного лікаря.

А дітям слід пам’ятати, що карантин – це не веселі канікули, карантин на те він карантин, щоб сидіти вдома  і уникати місць, де є скупчення людей.

Основне пам’ятаймо, що саме такі складі ситуації – це є своєрідним іспитом нашої совісті, нашої людяності, нашого християнства. Будьмо милосердними і до тих, хто захворів, бо вірус не вибирає своїх жертв. Молімось про зцілення хворих, а також і за тих, хто бореться за здоров’я інших людей, тобто лікарів, медсестер та інших працівників медичних закладів.

Хай наша віра буде далекою від  гордині. Господь різними засобами намагається нас врятувати і руками лікаря у тому числі. І наостанок мені хочеться пригадати уривок Євангелія, де говориться про спокуси Ісуса в пустині. Там написані такі слова: «Тоді диявол бере його у святе місто, ставить на наріжник храму і каже: “Коли ти Син Божий, кинься додолу, написано бо: Він ангелам своїм волітиме про тебе, і вони візьмуть тебе на руки, щоб ти своєю ногою часом не спотикнувсь об камінь.” А Ісус сказав до нього: “Написано також: Не будеш спокушати Господа, Бога твого» (Мт. 4:1-11).

Я це до того, що не слід нехтувати особистою гігієною, переконуючи себе у своїй праведності та святості, мовляв: моя віра мене спасе. Вірус безжальний: не щадить нікого. Наражати ближніх на небезпеку – це гріх супроти ближнього.

Фото ілюстративне Vektor Kunst із сайту Pixabay

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *