Молитися і просити у Бога… мудрості

Впродовж історії людського роду ми знаходимо таких людей, котрі стають для нас прикладом великої та невичерпної мудрості. У всьому, що вони чинять та говорять, ми можемо побачити відблиск Божого розуму та люблячого серця. Їхнє життя втілює красу, добро, справедливість та милосердя. Вони піклуються про інших більше, аніж про самих себе. Вони смиренно шукають Божої волі, прагнучи комусь допомогти.

Отже, що ж таке мудрість? Мудрість – це чеснота Святого Духа.

Бог наскільки високо цінує мудрість, що саме слово «мудрість» чи «премудрість» у Біблії зустрічається 456 раз. Та чи розуміємо ми, що таке мудрість?

В Новому Завіті апостол Яків пояснює нам природу Божої мудрості: «А мудрість, що походить згори, найперше чиста, потім мирна, поблажлива, примирлива, милосердя та добрих плодів повна, безстороння, нелицемірна» (Як. 3:17).

Синоніми слова «мудрість» допоможуть нам вияснити значення цього слова. До них ми відносимо: розуміння, пізнання, усвідомлення, прозорливість, розсудливість, проникливість, тямущість, кмітливість,  тверезість суджень. Такий різноманітний спектр цього слова.

Як тоді нам здобути мудрість?

Якими шляхами ми можемо здобути Божу мудрість? Ми вже знаємо, що повинні покладатися на Його святу волю та владу і постійно надіятися на Господа. Та чи, виконуючи ці умови, ми зможемо отримати Божу мудрість? Чого тоді нам очікувати? Як нам зрозуміти, що Божа мудрість прийшла?

 Ми не отримаємо однозначної відповіді на всі ці питання. Проте отримаємо гарне пояснення зі Святого Письма.

Мудрість – це дар. «Одному бо дається через Духа слово мудрості; іншому, згідно з тим самим Духом, слово знання» (І Кор. 12:8).

Мудрість – це Дух. «Дух Господній спочине на ньому, дух мудрості й розуму, дух ради і кріпості, дух знання й страху Господнього» (Іс. 11:2).

Мудрість – це навчання. «Старайся виявити себе перед Богом випробуваним робітником, який не має чого червоніти, який добре настановляє словом правди» (ІІ Тим. 2:15).

Мудрість – це життєвий досвід. «Одному бо дається через Духа слово мудрості; іншому, згідно з тим самим Духом, слово знання іншому віра у тім самім Дусі; іншому дар зцілення у тім єдинім Дусі; іншому сила творити чуда; іншому дар пророкування; іншому розпізнавання духів, іншому різні мови, іншому ж тлумачення мов. А все це чинить один і той же Дух, що розподіляє кожному, як він хоче» (І Кор. 12:8-11). «І дурень, як мовчить, здається мудрим, і розважливим, як стулить губи» (Прип. 17:28).

Святе Письмо підкреслює: «Початок мудрості – страх Господній» (Прип. 9:10). Смиренний послух Богу має стати для кожного із нас тим першим кроком. Нам потрібна та мудрість, котру ми зможемо прийняти. І нам завжди потрібно буде більше мудрості, допоки житимемо на землі. Апостол Яків вчить нас просити у Бога більше мудрості: «Коли ж комусь із вас мудрості бракує, нехай просить у Бога, який дає всім щедро й за це не докоряє, і вона йому дасться» (Як. 1:5).

Навіть цар Соломон, котрий вважається найрозумнішою людиною у світі, просив у Бога тільки мудрості: «Тож дай рабові твоєму розумне серце, щоб він судив твій народ та розбирав між добрим та лихим, бо інакше хто зможе правити тим великим народом». Вподобав Господь, що Соломон просив цього. І сказав йому Бог: «За те, що ти просиш цього, що не просив для себе ні довгого віку, ні багатства, ні смерті твоїх ворогів, а просив розуму для себе, щоб уміти судити, то я вволю твою волю: дам тобі мудре і розумне серце, що нікого, як ти, не було перше тебе, ані після тебе не з’явиться» (І Цар. 3:9-12).

Мудрість приходить тільки через молитву. Як про це пише апостол Яків: «Коли ж комусь із вас мудрості бракує, нехай просить у Бога, який дає всім щедро й за це не докоряє, і вона йому дасться. Тільки ж хай просить із вірою, без жадного вагання; бо хто вагається, той подібний до морської хвилі, що її здіймає і коливає на всі боки вітер» (Як. 1:5-6).

Мудрість вривається у життя так несподівано. Мудрість приходить через наші дії. Мудрість приходить, коли ми, вийшовши із човна, по воді добираємося до Ісуса. І ніколи не дозволяймо, щоби наш пошук мудрості перетворився на страх незнання. Хай наша мудрість завжди буде наповнена вірою, котра запровадить нас до Христа. До того Ісуса, Котрого ми знаємо.

Фото ілюстративне – www.freepik.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *