Не робіть так зі своїми грошима

«Бережіться всякої зажерливості, бо не від надміру того, що хто має, залежить його життя» (Лк. 12:15).

Євангелист Лука в 16 главі свого Євангелія розповідає про багатого чоловіка, котрий назначив управителя для свого майна. Коли його звинуватили в марнотратстві грошей хазяїна та повеліли дати звіт, то несправедливий управитель придумав план. Він знав, що дуже скоро його позбавлять посади, тому вирішив подружитися з тими, хто зможе поклопотатися про нього після його звільнення. Він викликав кожного боржника його хазяїна та зменшив їхні борги: «Скільки ти винен панові моєму?. Сто мір оливи, – відповів той. А він сказав до нього: Візьми твою розписку та сядь і напиши швидко п’ятдесят. Потім до другого промовив: А ти скільки то винен? – Сто корців пшениці, відповів той. – Візьми твою розписку, напиши вісімдесят» (Лк. 16:6-7).

Коли багач дізнався про те, що він зробив, то вчинив так: «І похвалив пан нечесного управителя за те, що той вчинив мудро, бо діти цього світу мудріші, в їхньому роді, від дітей світла» (Лк. 16:8).

Ісус в притчі не хвалить нечесність управителя, а хвалить його винахідливість. Що таке винахідливість? Бути винахідливим – це бути мудрим, рішучим та кмітливим. Людина ясно бачить проблему, знає, що потрібно зробити для її вирішення. Бог також бажає, щоби ми навчилися біблійної винахідливості в керуванні своїми грошима.

Ця історія подає нам чотири речі, котрі нам не потрібно робити зі своїми грошима.

  1. Не витрачати грошей марно. «Був один чоловік багатий і мав він управителя, якого обвинувачували, що марнує його добра» (Лк. 16:1). Все, що в нас є, належить Бога і є даром від Нього, враховуючи і наші гроші. Тому нам слід бути обережними, щоби не витрачати марно майно свого Господаря.
  2. Не любити грошей. Кожен із нас повинен вирішити: чи буде Бог на першому місці в нашому житті, чи головною метою буде нагромадження грошей та маєтків. В людини не може бути дві головних цілей у житті. «Жодний слуга не може двом панам служити, бо він або одного зненавидить, а другого полюбить, або буде триматися одного, а другим понехтує. Не можете служити Богові й мамоні» (Лк. 16:13).
  3. Не довіряти грошам. Неважливо, скільки у людини грошей – вона завжди може їх втратити. І управитель дуже швидко це зрозумів: «Що мені робити, бо ж пан мій в мене відбирає управління?» (Лк. 16:3). Якщо ми бажаємо мати впевненість у житті, то повинні усвідомити та вибрати те, що від нас ніколи не відніметься. Єдине, що ми ніколи не зможемо втратити – це Божу любов до всіх нас.
  4. Не очікуйте, що гроші вас задовільнять.

Якщо людина думає, що, маючи багато грошей, вона стане щасливішою, впевненішою, ціннішою, то вона дуже помиляється, бо гроші ніколи не зможуть принести щастя: «Хто любить гроші, не має їх досить; а хто любить достатки, ніякої користі з них не має. Це теж марнота. Множаться статки, множаться й ті, що їх поїдають; і яка користь тому, хто їх має, крім хіба-що тієї, що дивиться на них очима?» (Проп. 5:9-10).

Саме тому Ісус закликає: «Глядіть і бережіться всякої зажерливості, бо не від надміру того, що хто має, залежить його життя» (Лк. 12:15).

Фото: Рixabay

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *