Попередження пророка Йоіла.

Ніколи ще у своєму житті ми не були свідками такої масштабної пандемії. В історії нашого світу було чимало випробувань, хвороб та воєн, але жодна подія не викликала такої масштабної хвилі, коли мільярди людей у 150 країнах ізолювалися один від одного.

І тут нам не потрібно перефразовувати інформацію, котру щодня подають ЗМІ, а стати справжніми християнами, шукаючи відповіді у Господа. Важливо ставити правильні запитання: «Господи, чого Ти нас прагнеш навчити? Що Ти хочеш нам показати? Що прагнеш сказати Своїм вірним у час всесвітньої паніки? Які уроки подаєш нам? Що ми маємо винести із всіх цих подій?».

В цей важкий час, коли навколо панує паніка й нерозуміння, ми можемо знайти відповіді тільки в єдиному місці – в непорушному Божому Слові.

В книзі пророка Йоіла, глава 2, знаходиться цікаві попередження. Пророк застерігає усіх людей, наголошуючи, що будь-яка криза, з якою ми зустрінемося, це тільки маленька частина того, що відбудеться в Судний день, про котрий говорить Біблія. Так Господь прагне пробудити людей, щоби вони переосмислили свої цінності та критерії. Він попереджує з любов’ю, показуючи, що щось не так відбувається не тільки з нами, але й зі світом. Якщо ж ми не готові справитися з цією кризою, яку на даний час переживаємо, то що тоді будемо робити, коли зустрінемося із Судним днем?

 «Затрубіте в ріг на Сіоні, вдарте на моїй святій горі на тривогу! Нехай тремтять усі мешканці краю, бо надходить день Господній, бо він близько! День темряви й пітьми, день хмари й густої мряки. Немов зірниця, розкидається по горах народ численний, сильний, якого не бувало споконвіку і після нього більш не буде аж до років найдальших родів» (Йоіл. 2:1-2).

Дякуймо Богові за те, що Його Слово не просто нас попереджає, не просто посилає сигнал тривоги, але говорить нам, що потрібно робити в такий час. Відкриймо Святе Письмо й неодмінно отримаємо повчання, що нам робити у час глобальної кризи та пандемії. Господь бажає, щоби ми кожну кризу сприйняли, як репетицію майбутнього Судного дня. Так Він нагадує нам, що цей день наближається. І нам потрібно дізнатися, що Господь прагне сказати у ці важкі дні. Бо саме вони стануть згадкою про майбутнє, коли Господь прийде вдруге судити землю: «Земля трясеться перед ними, тремтить небо. Затьмарюються сонце й місяць, світло зір гасне. Господь гримить перед своїм військом, бо його табір превеликий; бо сильний той, хто виконує його волю, бо великий день Господній і страшний вельми. Хто може його витримати?» (Йоіл. 2:10-11).

Як ми можемо приготуватися до цього дня? У книзі цього ж пророка ми побачимо два способи підготовки до майбутніх випробувань. Перш, аніж говорити: «Поверніться до мене усім вашим серцем, у пості, в плачі й у жалі. Роздеріть серце ваше, а не одежу вашу, і поверніться до Господа Бога вашого» (Йоіл. 2:11-12). Він говорить: «… бо Господь благий і милосердний, довготерпеливий і многомилостивий, – і уболіває над нещастям» (Йоіл. 2:13).

Замість того, щоби скиглити і нарікати, звинувачувати і сіяти паніку, закликати Господа і вимагати від Нього негайного пояснення, нам потрібно задуматися над своїм життям, застановитися над своїми вчинками та діями, прийняти Його любляче попередження, щоби встигнути покаятися та навернутися, поки ще не занадто пізно.

фото: Ілюстративне із сайту Pixabay

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *