Правдиве християнство – це завжди боротьба

Розпочинаючи християнське життя, ми не завжди розуміємо, що вступаємо у війну. Наша душа перетворюється на поле битви, за яке змагається диявол. І, чим більше ми будемо вбивати гріх, тим все частіше бачитимемо приховані й замасковані гріхи.

Християнство бореться…

Правдиве християнство – це завжди боротьба, а кожен християнин – завзятий та відважний воїн.

Святе Письмо також говорить про це:

«Змагайся добрим змагом віри, старайся осягнути життя вічне, до якого ти покликаний і за яке був склав гарне визнання віри перед багатьма свідками» (І Тим. 6:12).

«… бо коли живете за тілом, то помрете. Як же ви духом умертвляєте тілесні вчинки, будете жити» (Рим. 8:13).

«Умертвлюйте, отже, ваші земні члени: розпусту, нечистоту, пристрасті, лиху пожадливість, зажерливість – що є ідолопоклонство» (Кол. 3:5).

«Одягніться в повну зброю Божу, щоб ви могли дати відсіч хитрощам диявольським» (Еф. 6:11).

«Молю вас, любі, як чужоземців і перехожих, щоб ви стримувалися від пожадливостей тіла, які проти душі воюють» (І Петр. 2:11).

«Чувайте й моліться, щоб не ввійшли у спокусу, бо дух бадьорий, але тіло немічне» (Мт. 26:41).

«Отож, перенось труди й ти, як добрий воїн Христа Ісуса» (ІІ Тим. 2:3).

«Такий наказ тобі я доручаю, сину Тимотею, згідно з пророцтвами, що раніше були виголошені про тебе, щоб ти завдяки їм боровся доброю боротьбою» (І Тим. 1:18).

Євангеліє, котре приносить мир із Богом, розказує про війну із гріхом. Бо, коли ми наважимося йти за Ісусом, тоді відкрито розпочнемо бунт проти диявола. Тоді Дух Святий, Котрий завжди дарує нам небесну радість, одягне нас у повню броню Божої сили.

Спочатку ця війна розпочнеться легко й завзято. Проте згодом ми зрозуміємо, що у нас зникає бажання молитися, знаючи, що молитва для нас є такою життєво необхідною. Потім ми побачимо, що нас все більше буде тягнути до бажань та прагнень – до їжі, до сну, до пиття, до розваг, знаючи, що ми від цього маємо відмовлятися. Ми не повинні дивуватися цьому, як армія не повинна дивуватися ворожій атаці. Нам тільки потрібно набратися сміливості й покластися на Божу допомогу.

Правильна війна…

Християнська війна – це не просто боротьба, це найкраща війна, котру тільки знав світ. Хоча це і жорстока війна. В битві ми отримаємо чимало поранень та проллємо свою кров. Будуть такі моменти, коли ми відчуватимемо відчай та розпуку, але не опускаймо рук. І продовжуймо воювати, бо Сам Господь підтримує нас, Він знищить всіх наших ворогів: «Він знову змилосердиться над нами, розтопче наші беззаконня. Ти кинеш у глибінь моря всі гріхи їхні» (Міх. 7:19). Сам Бог обіцяв скріпити нас у найважчих хвилинах: «Не бійся, бо я з тобою! Не тривожся, бо я – Бог твій! Я додам тобі сили, я тобі допоможу, підтримаю тебе переможною правицею моєю» (Іс. 41:10). Сам Бог втішає, що ті, хто впали, можуть віднайти прощення: «Як же ми визнаємо гріхи наші, то він – вірний і праведний, щоб нам простити гріхи наші й очистити нас від усякої неправди» (І Ів. 1:9).

І буде ця війна правильною доти, поки ми будемо воювати із Господом, за Христа та з Христом. Він – наш великий капітан та наш друг, Котрий воює із нами, Котрий помер за нас, і Котрий сказав, що ніколи нас не залишить: «… Отож, я з вами по всі дні аж до кінця віку» (Мт. 28:20).

Ідімо завжди тільки вперед під Христовим знаменом, тоді нам буде не страшна ані війна, ані битва, ані підступні атаки ворога, бо наші мечі будуть завжди напоготові, підтримані Божою рукою.

Фото ілюстративне: pixabay.com

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *