Христове Воскресіння

«Звершилось» (Ів. 19:30) – останні слова нашого Господа Ісуса Христа на хресті, крик Людини, Котра виконала Свою справу. Ісус у Своїй боротьбі з адом та смертю виходить Переможцем. Із такої страшної темряви, яка оточувала Його, Він входить у славу світла. Він помирає, щоби смерть стала нашою перемогою.

Важкий тернистий шлях довелося пройти нашому Господу, щоби спасти нас від гріха, аду та смерті. Навколо було так мало тих, хто щиро співпереживав із Ним. Навіть на хресті Ісус продовжує чути докори та зневагу: «Зійди, зійди з хреста, – сміються з Ісуса юдеї, – нехай тепер зійде з хреста, і ми увіруємо в Нього» (Мт. 27:42). Саме тому, що Христос не зійшов з хреста, ми віримо у Нього. Юдеї могли бачити Бога тільки у прояві сили та величності, а Христос показує, що Бог – це жертвенна та щира любов.

Сьогодні Христос воскрес! І ця переможна новина, проголошена Ангелом біля гробу, стрілою пронизує вулиці Єрусалиму, лякає убивців та глумителів, проноситься над усіма віками. Сьогодні ж велично звучить на вулицях наших міст та сіл.

Сьогодні Христос Воскрес! І ця велика радість, котра спочатку торкнулася серця Марії Магдалини, надихнула Ангелів співати на небі, апостолів – радіти, вбивців – втікати, грішників – знову повернутися до покаяння.

Сьогодні Христос Воскрес! І, Воскреснувши, зцілив землю від язв гріха, спустошив ад, утвердив віру у світі, надію у серцях, примирив совість, висушив сльози та утвердив під небом Свою Церкву.

Сьогодні Христос Воскрес! І, Воскреснувши, здійснив примирення людини із Богом, землі із небом. Голгофа побачила велике світло й жахнулася, воїни побачили славу Божу й прокинулися від сну зневіри, мироносиці, побачивши Ангелів, котрі звіщають про Воскресіння отримують дивовижну радість, мир та щастя.

Сьогодні Христос Воскрес! І гора Голгофа входить в історію Церкви та цілого світу. Син Божий завершив на ній Своє земне життя. Той, Кого людські руки вклали до гробу, виходить із нього у славі та величі. І ад, зруйнований та спустошений, плаче; сатана, вражений, обманюється; а світ, врятований, ликує та прославляє Воскреслого Христа.

Сьогодні Христос Воскрес! І наші вуста співають, серця радіють, очі бадьоряться, вуха слухають.

Сьогодні Христос Воскрес! І дзвони лунають так велично, несучи далеко, у всі куточки землі, радість Христового Воскресіння.

Сьогодні Христос Воскрес! І апостоли виходять на проповідь, проголошуючи усім новину про Христове Воскресіння.

Сьогодні Христос Воскрес! І народи повірили й навернулися. Воскресіння зустріло віру і всю вселену перемінило.

Сьогодні Христос Воскрес! І ми зустрічаймо, радісно й величну, цю Благу Новину, бо сьогодні «Воскресіння день, просвітімся люди! Пасха Господня, Пасха – від смерті бо до життя і від землі до небес Христос Бог нас перевів, – пісню перемоги співаємо» (З Пасхальної Утрені).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *