ПОГАНСЬКІ, АНТИХРИСТИЯНСЬКІ І БОГОПРОТИВНІ ЗВИЧАЇ

Важливу роль у житті християнина відіграють християнські свята. Вони стали невід’ємною частиною нашого релігійного життя.

Ми шануємо й урочисто святкуємо свята Господні, Богородичні і Святих. Ходимо в ті дні до Церкви, щоб взяти участь у Святій Літургії і послухати Боже Слово. Також в ті дні ми більше молимось вдома, читаємо духовну літературу, тому що так наказує Божа Заповідь: «Пам’ятай день святий святкувати!» Також в нас ще є багато гарних народних звичаїв і традицій, пов’язаних з релігійними святами, які ще більше підкреслюють і прикрашають значимість празника. Це, наприклад, коляди, вертепи, святочні віншування й побажання в часі Різдвяних свят.

На жаль, крім гарних християнських звичаїв і традицій в нас водяться ще й такі звичаї, які абсолютно не є християнськими, а відверто антихристиянськими. І тут напрошується питання: звідки в нас, християн більш як 1000-літньої історій, взялися зовсім нехристиянські способи відзначення деяких свят? Ми, українці, знаємо і пишаємось тим, що християнство на нашу землю приніс святий Апостол Андрій Первозванний. В його честь на нашій землі побудовано дуже багато храмів. І в нашому славному Києві вивищується прекрасна святиня – церква святого Апостола Андрія.

Але що робиться по наших містах і селах напередодні дня святого Апостола Андрія? Молоді люди, озброєні кийками, з фарбою і т. п. вирушають пізнім вечером, щоб робити шкоду своїм сусідам, а навіть і зовсім незнайомим людям. Вони підважують металевими прутами брами, ламають фіртки й огорожі, обливають фарбою вікна, стіни, двері і, задоволені своїми вчинками, повертаються додому, немов після якогось подвигу, але в чиє ім’я цей подвиг?

Вони навіть не усвідомлюють, що таким способом чинять службу дияволу. Зранку на свято Апостола Андрея, скривджені і розлючені люди плачуть і проклинають своїх кривдників, тих, хто вчинив таку шкоду. Так що ж виходить: чи такого навчав святий Апостол Андрій, чи так ми віддячуємо йому за добродійство для нашого народу – християнізацію України?

Дорога молоде, зупинися, не роби так більше. Прочитайте життєпис святого Апостола Андрія і розкажіть своїм товаришам про нього. Він покинув усе і пішов за Господом нашим Ісусом Христом, він навчав робити добро, а ви, що робите? Святий Апостол Андрій був християнином, і ви християни. Чому ж така різка відмінність між ним і вами?

Задумайтеся…

Перепросіть святого Апостола Андрія, направте кривду, яку ви вчинили своєму ближньому, пошкодивши і зруйнувавши його власність, і станьте справжніми християнами. Йдіть ввечері напередодні празника на всенічну церковну службу, помоліться до святого Апостола Андрія і він вам допоможе у вашому житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *