Покров Богородиці

Кожна людина потребує захисту та допомоги. Кожна людина радіє, коли хтось сильніший бере її під свій захист та допомагає у житті. Адже не кожній людині поталанило мати в житті добрих, надійних, хороших помічників та порадників.

Ми ж, християни, члени Святої Христової Церкви, має могутню Покровительку та Заступницю, – Пречисту та Преблагословенну Діву Марію, Богородицю.

І сьогодні Її празник – Покров Пресвятої Богородиці. Та чи задумалися ми для чого нас потрібно захищати і від кого?

Якщо ми пригадаємо історію сьогоднішнього свята, котра сягає ІХ століття, то побачимо, що Пресвята Богородиця ніколи і нікого не залишала без Своєї опіки та турботи. Столицю Візантії, Константинополь, захоплювали погани, тоді жителі міста побачили, що у них не залишилося жодної надії на спасіння. Під проводом патріарха Константинопольського у всіх храмах розпочалися богослужіння, в котрих люди щиро молилися та благали, щоби Господь визволив їх від цієї навали. І ось, в одному храмі, котрий носить назву Влахерський, вранці, після слів священика: «Слава Тобі, Котрий показав нам світло Твоєї всемогутності!», блаженний Андрій побачив, як люди щиро моляться у всіх храмах. І тоді йому відкрилося, як Пречиста Діва Мрія разом з Іваном Хрестителем, сонмом святих, Ангелів та Архангелів, спільно із тими перестрашеними людьми, молила Господа про визволення та допомогу. І дальше він побачив, як Господь благословляє всіх, хто перебував у храмі, а Діва Марія простягає Свій омофор-покров. І відбулося чудо: дикі племена, побачивши Жінку, котра простягає Свій покров над містом, в страху відступили від Константинополя.

Сьогоднішній празник – це не просто історичне нагадування древніх подій. Це глибоке відлуння минулих днів, бо кожен із нас, як і ті жителі Константинополя, потребує покрову та захисту Пречистої Діви Марії. Адже ми такі слабкі та немічні перед спокусами. Ми такі слабкі та немічні у своїх молитвах. Ми такі слабкі та немічні у виконання Божих Заповідей та добрих справ. Ворог людського роду те й робить, що чигає на наші душі, бажаючи їх погубити. Чи можемо ми захиститися? Адже духовних сил у нас немає. Добрих діл не робимо, ближніх ігноруємо, на потреби інших не звертаємо уваги, один одного не любимо, й Бога так рідко згадуємо. Хто спасе нас? Хто захистить нас? Хто визволить нас?

Свята Церква дає нам велику радість – покров, і захист, і заступництво, і благословення Пречистої Діви Марії. Адже так, як і тоді, Вона невидимо перебуває з нами, молиться з нами до Бога, благословляє та заступається за нас.

І так, як тоді, за молитвами Богородиці, відступили з міста полки ворогів, так і тепер, за Її святими молитвами, відступлять від нас полчища ворогів людського роду. Якщо ми будемо прибігати до Неї зі своїми молитвами та проханнями, шукаючи розради та благословення, то Вона не залишить нас, визволить та захистить.

Тому в цей великий празник не переставаймо надіятися на Богородицю. Відкриймо свої духовні очі, наповнимо серця гарячої молитвою та любов’ю, щоби побачити той розкинений над кожним із нас покров Богоматері. Залишаймося завжди під ним, прославляючи Марію кожної хвилини свого життя, підносячи молитви до Неї, взиваючи з вірою, надією та любов’ю: Пресвятая Богородице, спаси нас!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *