Празник Стрітення – це зустріч людини з Богом.

Впродовж цілого свого життя людина шукає і прагне зустрічі із Богом. Навіть тоді, коли розумом ще не осягнула доброти та любові Бога, душа не перестає Його шукати. І щаслива та людина, коли на її шляху зустрічаються люди, котрі приведуть її до цієї зустрічі. І щаслива та людина, котра, зустрівши Бога, залишиться з Ним назавжди.

Хоча буває і так, що людина, шукаючи зустрічі із Богом, замість Бога знаходить для себе якісь сурогати, замінники, ідоли. І тоді ця людина замість Бога розпочинає свою гонитву за цими ідолами, шукаючи в них радості та щастя. Ці ідоли бувають такими різноманітними, що інколи ми й не помічаємо їх у своєму житті: матеріальні блага для одних; пиятика – для інших; зовнішня краса – для третіх; огидне життя в гріхах – для четвертих. Велика кількість неправдивих ідолів полонять наше життя. І так страшно буває, коли зустріч із цими ідолами перетворює людину на прислужника гріха. І так страшно буває, коли людська душа, зустрівшись із гріхом, перестає шукати зустрічі із Господом.

Сьогоднішнє величне свято закликає нас не переставати шукати зустрічі із Господом. Ніхто з нас не може похвалитися, що звільнився від гріхів. Ніхто із нас не може сказати, що ніколи не йшов за своїми пристрастями, ніколи не грішив, ніколи у своїй душі не поклонявся ідолам, не захоплювався та не полонився принадами цього світу. Однак, кожен із нас може стати на коліна у молитві, прохаючи Бога допомогти наблизити той час, коли ми зустрінемося із Ним і більше ніколи не покинемо Його.

Праведний Симеон перебував у Господньому Храмі. Знаходився там, бо добре знав Святе Письмо, тому й перекладав та тлумачив його. Проте, як ми знаємо, наш людський розум є обмежений та недосконалий, тому і праведний Симеон не міг зрозуміти однієї деталі в описі народження Месії. Перекладаючи на грецьку мову слова древнього пророцтва: «Оце ж сам Господь дасть вам знак: Ось дівиця зачала, і породить сина і дасть йому ім’я Еммануїл» (Іс. 7:14), – він засумнівався у правдивості Божого Слова, тому вирішив замінити слово «Діва» на словосполучення «молода жінка». Але Ангел Господній з’явився йому і сказав: «… не матимеш смерті, доки не побачиш Христа Господа, Який народиться від Чистої і Пренепорочної Діви». І Божа обітниця сповнилася: роки йшли за роками, а Симеон все не помирав. І в рік, коли йому виповнилося 360 років, він у Божому Храмі власними очима бачить Пречисту Діву Марію, Котра тримала на Своїх руках маленьку беззахисну Дитинку, в Якій Симеон впізнає Спасителя світу Господа Ісуса Христа.

Як бачимо, важливою умовою зустрічі нашої душі із Богом є знання Святого Письма. Потрібно знати Святе Письмо, вивчати його, щоденно читати, щоби Господнє світло просвітило наше буденне життя. Для кращого розуміння та вивчення Святого Письма нам дана Церква. Те місце, куди був посланий праведний Симеон. Йому було сказано знаходитися в Христовій Церкві, – і він там був, очікуючи Христа. В тому єдиному місці на землі, котре було посвячене Єдиному та Істинному Богу.

Так і ми повинні шукати цієї зустрічі із Богом, повинні прагнути завжди приходити до Церкви. Бо тільки тут нам дана благодатна допомога для нашого розуму, щоби ми навчилися бачити  в своєму житті найголовніше, щоби ми навчитися остерігатися та оминати гріхи, щоби ми навчилися розуміти Святе Письмо. І пам’ятати, яке велике діло у справі нашого спасіння, вчинила Пречиста Діва Марія. Вона принесла в Храм Дитя-Ісуса, щоби здійснилася ця зустріч людини із Богом. Про Неї пророкував праведний Симеон: «Ось цей поставлений для падіння й підняття багатьох в Ізраїлі; він буде знаком протиріччя, та й тобі самій меч прошиє душу, щоб відкрились думки багатьох сердець». Була також і Анна, пророчиця, дочка Фануїла з покоління Асера; вона була вельми похила віком і жила сім років з чоловіком від дівування свого; зоставшися вдовою аж до вісімдесят четвертого року, вона не відходила від храму, служачи (Богові) вночі і вдень постом та молитвою. І надійшла вона тієї самої години й почала прославляти Бога та говорити про нього всім, що чекали визволення Єрусалиму» (Лк. 2:34-38). Вона принесла Свого Сина у Храм, щоби принести жертву та виконати Закон: «Кожний хлопець, первородний, буде посвячений Господеві». Пресвята Марія показує нам, яким важливим має бути для нас Закон Божий, Його зберігання та виконання.

Сьогодні ж ми молімо ЇЇ, щоби Вона направила на стежку спасіння всіх людей, котрі ще не зустрілися із Богом та блукають стежками гріхів та пристрастей, щоби Вона привела їх до Христової Церкви, де на них чекає спасіння. Кожному із нас Господь дає таку можливість бути із Ним. І людина, маючи вільний вибір, завжди може вибрати добро чи зло, Бога чи гріховне життя. Вибираймо мудро, бо у нас тільки одне життя, а попереду вічність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *