Що робить Господь, коли ми ставимо Його на друге місце?

Повернемося в далекий 520 р. до нашої ери. Погані новини – Даниїл, Божий пророк, помер. Добрі новини – Бог не забув Своєї обітниці визволити ізраїльтян із Вавилонської неволі.

Бог розтоплює серце поганського царя Кіра і той дає гроші на відбудову Єрусалиму. Два ізраїльські лідери, Неємія та Езра, керують цим рухом. Ізраїльський народ розпочинає відновлювати міські стіни та закладає основу Храму.

Все йшло так добре, але тут праця їхня заштопорилася на 16 років. Чому? Що такого сталося із вибраним Божим народом?

Тут немає нічого дивного. Як зазвичай ведеться із людьми, коли в них погані та важкі дні, то вони запопадливо працюють. Коли ж трохи все вляжеться, то вони забувають свої обіцянки і зосереджуються на своєму житті та добрі. І тоді через пророка Аггея приходить Боже слово: «То це вам сидіти час у ваших вигідних домах, тоді як дім цей лежить у руїнах?». Оце ж так каже Господь сил: «Розважте добре путі ваші! Ви сіяли багато, але зібрали мало; їсте, але не до наситу, п’єте, та не впиваєтеся, вдягаєтесь, та вам не тепло і заробітчанин заробляє в гаманець дірявий». Так говорить Господь сил: «Розважте добре путі ваші!» (Аг. 1:4-6).

Люди знайшли час, щоби в першу чергу подбати про свої будинки. А Божий дім? Почекає.

Через те, що вони на перше місце поставили себе, а не Бога, з ними стаються такі дві події.

1. Бог руйнує їхні старання.

Хоча вони сіяли багато, але збирали мало. Хоча вони багато працювали на своїх фермах, але врожаю так і не отримали, бо він був знищений градом та бурею. Хоча вони і викладалися на повну, але так і не отримували віддачі. Хоча вони і інвестували свої фінанси, але так і не одержували прибутку. Бог зруйнував усі їхні старання та зусилля.

Адже Господь закликає – в першу чергу віддавати Йому усе найкраще. Оскільки ми віддаємо Богові щось другорядне, із своїх залишків, ми настроюємо Бога проти себе. Ісус сказав: «Шукайте перше Царство Боже та його справедливість, а все те вам докладеться» (Мт. 6:33). В контексті «все те» – це все, що нас турбує і чого ми прагнемо. Коли ми будемо ставити на перше місце Господа, тоді Він дасть нам все необхідне для щасливого та радісного життя.

2. Вони не змогли віднайти радості та щастя.

«Ви їсте, але не до наситу, п’єте, та не впиваєтеся, вдягаєтесь, та вам не тепло і заробітчанин заробляє в гаманець дірявий» (Аг. 1:6).

Бог говорить: «Ви продовжуєте витрачати гроші, але отримуєте натомість великі діру, в яку скільки б не покласти, все буде мало. Тому ви не можете віднайти бажаного щастя та радості».

Це найгірше відчуття. Людина, ніби і отримала все, про що мріяла і чого так бажала, але не відчуває при цьому здобутку жодної радості, жодних емоцій, окрім незадоволення.

Ми, хоча і маємо сім’ю, але відчуваємо себе самотніми.

Ми, хоча і володіємо великими будинками, але не відчуваємо радості та затишку від сімейного спілкування.

Ми, хоча і добиваємо успіхів у своїй кар’єрі, але так і не отримаємо задоволення від своєї праці.

Усі ми чули видатну фразу: «За гроші можна купити ліжко, але не сон; їжу, але не апетит; ліки, але не здоров’я; дім, але не домашній затишок; книги, але не розум; прикраси, але не красу; розкіш, але не культуру; розваги, але не щастя; релігію, але не спасіння; ікону, але не віру; місце на цвинтарі, але не на небі».

Тільки тоді, коли в нас у житті буде Господь на першому місці, отоді ми відчуємо і спокій, і радість, і задоволення, і щастя.

Зображення ілюстративне Pixabay

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *