Авраам рятує Лота

Хоча племінник залишив свого батька, Авраам все одно продовжує відчувати по відношенні до нього певну відповідальність. Це ми яскраво бачимо у 14 розділі книги Буття. Цією своєю опікою про Лота Авраам нам нагадує батьків та матерів, котрі, не дивлячись на те, що їхні діти стали дорослими, готові і надалі турбуватися про них та допомагати їм у труднощах, з яким вони зустрінуться.

Лот оселився у місті Содомі. Саме в той час місцеві царі воювали один з одним. Читаючи цей 14 розділ книги Буття, ми, ніби читаємо сучасне повідомлення із полю бою, де зустрічаємо різні географічні назви, про існування яких ми навіть не здогадувалися, але котрі стали джерелом військового конфлікту.

До цього часу ми бачили Авраама як мирного пастуха-чабана, котрий випасав свою худобу, переходячи від пагорба до пагорба. Тут, у 14 розділі, Авраам постає перед нами зовсім в іншій іпостасі, він вмішується у міжнародний конфлікт, спричинений атакою на поселення у долині Мертвого моря, і коли вимагають того обставини, показує себе як мужній воїн та шляхетний шейх, котрий рятує своїх родичів.

Звичайно, що цей військовий конфлікт, про який описує 14 розділ книги Буття, не мав жодного відношення до Лота, але він став його жертвою. І, звичайно, що ці сумні новини про те, що Лот потрапив у полон, дійшли до Авраама. Тут ми бачимо, як звичайний, мирний Авраам перетворюється на мужнього воїна. Цю метаморфозу ми можемо бачити сьогодні, коли бізнесмени, вчителі, співаки перетворюються на мужніх воїнів та йдуть захищати власну Батьківщину. Багато мирних людей перетворюються на мужніх воїнів, коли їх до цього спонукає потреба захищати власних рідних. Авраам, котрий був успішний у всьому, і на полі бою одержав велику перемогу. І він врятував Лота та його сім’ю.

Про те, як Авраам став воїном, можна прочитати у книзі Буття 14:1-16.

 

Використана Література:

Боадт Лоуренс. «Книга Буття»// Вільям Р. Фармер (гол. ред.) та ін., Міжнародний Біблійний Коментар, 2, Львів: Свічадо 2017, 53.

Скот Макрина. Перечитывая библейские истории. Открой свою историю в Ветхом Завете / перекл. М. Серебряков, Москва: видавництво Біблійно-Богословського інституту Святого Апостола Андрея 2003, 22-23.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *