Божий рецепт — найкращий (продовження).

Початок можете прочитати тут
Знайти Божі рецепти та дотримуйтеся їх

Недостатньо тільки знати Слово Боже, ми повинні йти за ним та дотримуватися його в конкретних життєвих ситуаціях. Не намагаймося самостійно шукати вихід, який вже давно існує, адже його показав нам Бог.

Якщо ми бажаємо використовувати приклади із минулого, то повинні вибрати тільки Божий рецепт: дошлюбну чистоту, шлюб із свідомими християнами. Приймаймо рішення все тепер, щоби мудро, в радості та щасті, прожити своє життя.

В нашому житті буде чимало конфліктних ситуацій, навчімося дотримуватися ідеального Божого рецепту: любімо людей, які приносять нам прикрість, скрізь, де б ми не знаходилися: на роботі, в сім’ї, школі. Недостатньо просто знати Божий рецепт прощення. Потрібно його дотримуватися, втілювати в своє життя.

Тисячі років тому власним рішенням Якова було купити первородство. Він знав Божі обітниці, але все ж таки наважився вчинити по-своєму. В їхній час первородство було дуже важливим. Якщо у чоловіка було два синb, після смерті батька весь спадок ділився на три частини, дві частини забирав старший син. Він також отримував батьківське благословення та ставав головою сім’ї. В цій історії Бог вже пообіцяв Ревеці, що Він зробить Якова спадкоємцем обітниці, хоча той був народжений другим, все ж таки він стає обранцем Божим. І Яків добре це знає, але все ж таки намагається втілити у життя свій план. Чи потребував Бог допомоги Якова? Чи потрібно було Якову обманути Ісава? Звичайно, ні. Яків боявся, що може все втратити. Він не довіряв обітницям, тому, на всяк випадок, приготував власний план дій, котрий приводить до багатьох проблем.

Що ж робить Ісав? Він відкидає Божу обіцянку, відмовляється від найціннішого скарбу – батьківського благословення. Він слухається своїх інстинктів, приймаючи рішення відректися від первородства, ним керує голод. Ісав цінує тілесне задоволення більше, аніж Божі обітниці в майбутньому.

Що ж робимо ми?

Ця історія – це урок для нашого життя. Не прагнімо замінити Божі рецепти для свого життя власними рішеннями. У світі чимало спокус.  Цей світ, тіло, диявол – всі вони прагнуть, щоби ми самі вирішували, замість того, щоби триматися Божих рецептів свого життя.

Світ прагне, щоби ми стали багатими, відомими та популярними. Світ бажає, щоби ми любили себе більше, аніж інших. І це є успішний світський рецепт. Божий рецепт успіху протилежний у всьому: любити інших людей більше за себе та служити їм.

Нам відома подальша історія двох братів: Ісав зненавидів Якова, котрий обманув його та бажав вбити його. Яків втікає в дім Лавана, де Лаван обманює його, а потім Яків обманює Лавана. І так триває до того часу, поки Бог не переміг Якова та не дав йому нове ім’я. Велику ціну заплатив Яків, слухаючи своїх амбіцій та будуючи власні плани. Наскільки простою була б історія Якова, якби він повірив Божим обітницям та дотримувався Його рецептів життя.

Ми можемо на все мати свої власні рішення. Звичайно, що вони не помішають Божому плану, але стануть гірким спомином у нашому житті. Якщо ми ранили інших людей, якщо терпимо від наслідків своїх вчинків, якщо продовжуємо переступати Божі заповіді, не вірити у Його обітниці, то вернімося до Божого рецепту для нашого життя. Тільки Він Один може все виправити.

І ще одна дивовижна новина: Бог не тільки найкращий кухар, Він також знає, як із поганих рецептів зробити надзвичайні. І це він постійно робить у нашому житті.

Гляньмо на найвідомішу подію в історії людства: якщо Бог міг простити людську погорду Месією та обернути на спасіння для цілого світу, то наскільки більше Він може зробити в нашому житті?

Коли ми зустрічаємося із випробовуванням, не замінюймо Божі рецепти своїми власними нашвидкуруч придуманими рішеннями. Довіряймо Йому у своєму житті.

Фото ілюстративне, створенеBruno Glätsch із Pixabay

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *