Вигнання Адама та Єви з раю

Вигнання Адама та Єви з раю – це найстрашніша подія, яка відбулася із нашими прародичами, котрі безтурботно жили в раю, окутані любов’ю та турботою Господа.  Внаслідок цього всі ми, люди, як нащадки Адама та Єви, втратили єдність із Богом, один з одним та з навколишнім світом.

Біблійна історія вигнання Адама та Єви розкриває нам, що людина своєю власною волею віддалилася від Бога. І людство втрачає рай – єдність з Богом, Своїм Творцем та Подателем життя. Людей очікувала неминуча погибель. Але Господь, як Всемилосердний та Люблячий Отець, не бажає, щоби створена Ним людина загинула даремно, тому й обирає для інший шлях, жертвуючи Своїм Єдинородним Сином.

Господь не залишає Своє творіння, не відвертається від людини. Так, Він виганяє людей із раю. Проте саме цим вигнанням Господь дає людині ще один шанс, він хоче спасти людину від вічної смерті.

Вигнання Адама та Єви було вимушеним кроком, яке згодом стане для них спасінням. Йдучи важким шляхом досконалості, падаючи й набиваючи синяки та гулі, людство вчиться боротися та відкидати зло, здобуваючи життя вічне.

А через тисячі років Сам Господь зійде на землю в Особі Свого Сина, Ісуса Христа, щоби допомогти нам на цього нелегкому шляху.

Знову, як багато століть назад, Христос відкриває двері Свого Царства кожному із нас, кожному, хто прийме прийняти та наслідувати Його, кожному, хто прагне потрудитися, щоби його життя не стало нікчемним існуванням, а мандрівкою до небесного раю.

Перед початком Великого Посту Церква пригадує нам плач Адама, котрий зрозумів, що втратив найбільшу свою мрію – стати схожим на Бога. Цей плач стосується всіх нас, бо кожен із нас має над чим задуматися: а чи не проженуть і мене з раю за те, що я зробив та й продовжую робити у своєму житті?

Для цього ми і входимо в Піст, щоби докласти якнайбільше сил для спасіння власної душі, щоби вирватися із гріхів та навчитися жити просто: жити в любові, а не в ненависті.

І нехай Всемилостивий Господь дасть нам сил, крокуючи днями Великого Посту, відкинути гріх та змінити своє життя, щоби в нагороду отримати втрачене Небесне Царство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *