Кілька думок над притчею про весільний банкет

У філософа Серена Керк’єгора є розповідь про богобоязливих качок, котрі приходили до качиної церкви, щиро молилися качиних молитов, співали качиних духовних гімнів. Старший качур відкривав їхню качину біблію, читав уривок тексту та полум’яно проповідував. Він говорив, що кожна качка має від бога дар – два крила, за допомогою котрих кожна качка може злетіти як орел. Він розказував як то добре, змахнувши крилами, піднятися понад паркани ферми та злетіти до самого неба. Ця проповідь торкалася глибин качиних сердець. Декотрі навіть пробували розправляти крила, а деякі качки навіть чули, як у них піднімається пір’я, а вкінці всі качки йшли додому.

Подібно до цих качок багато із нас, християн, читають Святе Письмо, моляться дев’ятниці, їздять на прощі, із захопленням слухають різні побожні науки, але так і не хочуть змінювати свого власного життя.

Кожного із нас Господь кличе до Церкви. Кожного із нас Господь кличе на весільний бенкет. Проте, якщо людина у відповідь на це запрошення не хоче і не змінює свого життя, то вона впадає в такий духовний сон, що вже не може відрізнити весільного бенкету Агнця Божого від вечірки в дешевому привокзальному барі…

Кожного дня ми вирішуємо, що нам одіти: вечірнє плаття, костюм, джинси, шорти чи футболку… Кожного дня ми вирішуємо чи проявляти нам: співстраждання, доброту, смирення,  терпіння, прощення та любов… Перед кожним із нам лежить вибір: або стати справжнім християнином, або формальним. До кожного із нас спрямовані слова апостола Павла: «Вам треба позбутися, за вашим попереднім життям, старої людини, яку розтлівають звабливі пристрасті, а відновитись духом вашого ума й одягнутись у нову людину, створену на подобу Божу, у справедливості й у святості правди» (Еф. 4:22-24).

Кожному із нас слід пам’ятати, що увійти у весільну світлицю – це не нічого не означає і нічого нам не гарантує. Потрібно бути пильним до своєї душі та до свого життя, щоби нам не почути вигук царя: «Зв’яжіте йому ноги й руки та й киньте геть у темряву кромішню! Там буде плач і скрегіт зубів» (Мт. 22:13).

фото із ресурсу: PEXELS 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *