Бог Старого Завіту

Чимало людей вважає, що Бог Старого Завіту є Богом суворим, злим, жорстоким, гнівним, а Бог Нового Завіту – милосердний, люблячий, добрий. Це тільки свідчить про їхнє незнання Святого Письма.

Бог Старого Завіту та Бог Нового Завіту – це один і той самий Бог. Він є істинним та живим Богом. І ми бачимо, що Він однаково виявляє Свою любов, милосердя та прощення, як у Старому, так і в Новому Завітах.

Бог не отримає насолоди, коли виголошує людині вирок. Він Сам сказав: «… Я не бажаю смерті грішника; бажаю, щоб він відвернувся від своєї поведінки і жив» (Єзек. 33:11).

І це ми бачимо впродовж усієї історії людського роду. Наприклад, добре відома усім історія фараона та Мойсея. Мойсея неодноразово попереджує фараона відпустити народ Божий, – внаслідок його непослуху він отримає кари. Коли ж фараон жахнувся від наслідків дев’яти кар, і, здавалося б уже погодився відпустити ізраїльтян, серце його знову наповнилося жорстокістю та злобою, і він отримує ще одну кару. Фараон продовжував нехтувати Божими напімненнями й отримав жахливі наслідки. Він відкинув всі можливі шанси від Бога, що й привело до смерті не тільки його сина, але і його власної смерті та погибелі всього війська.

Схожу історію ми бачимо у книзі Буття. Ной будує ковчег: його попередив Бог про сорокаденну зливу, котра змете зі свого шляху все живе.  Потоп відбувся не відразу. Біблія називає Ноя «проповідником правди» (пор. ІІ Петр. 2:5), бо він говорить людям тільки те, що є правдивим. Він відкриває та прагне навчити людей, як примиритися з Богом. Адже у них є так багато можливостей, щоби покаятися та звернутися до Бога, прохаючи милосердя та прощення. Замість цього вони тільки те й роблять, що сміються з нього. Він перетворився на посміховище – і це відбувається до тих пір, поки не почали падати перші краплини дощу.

І що далі, то краще. Історія Ніневії. Це місто прославилося своєю жорстокістю, аморальністю, злом. І тут ми зустрічаємо ще одного біблійного персонажа: Йону, – і відразу пригадуємо його історію про триденне перебування у череві кита. Через непослух, впертість, боязнь іти саме в це жахливе місто, в яке його посилає Господь, щоби попередити людей про покарання. Бог завжди піклується про Своїх людей. І Він дає останній шанс ніневитянам. Згодом Йона скаже Господу: «Ти – Бог милостивий і милосердний, довготерпеливий і многомилостивий, й уболіваєш над злом» (Йон. 4:2). Йона попереджає людей Ніневії. І вони, як не дивно, розкаюються й навертаються до Бога, і Господь прощає їх.

Зображення ілюстративне James Chan із сайту Pixabay

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *