Чотири речі в Церкві, яких потребують підлітки

Статистика стверджує, що 70% підлітків після закінчення школи перестають відвідувати церковні богослужіння. Вони просто не хочуть ходити до Церкви.

У підлітків є чимало причин покинути Церкву: лицемірство, байдужість, брак часу, бажання розважатися та спробувати щось нове, насмішки та глузування ровесників.

Перед кожним підлітком виникає чимало спокус та викликів. І, щоби боротися з ними, вони повинні міцно триматися біблійних істин та правд віри.

Для того, щоби дитина трималася Церкви, постійно відвідувала її, не відвернулася від Христа та Його науки, була сильною у Бозі, вона повинна триматися оцих чотирьох істин.

Підлітки повинні слухати Біблію.

Підліткам потрібна Біблія. Адже вона містить відповіді на найглибші та найпоширеніші питання, в ній мудрість для найтяжчої боротьби з гріхом та дияволом. Тому велику увагу слід приділяти самостійному читанню Біблії, щоби й надалі навчитися підлаштовувати своє життя, основуючи його на Божому Слові.

Підлітки повинні слухати про гріх.

Церква повинна чітко та ясно розказати підліткам про гріх. Не грізно, але з любов’ю. Нам потрібно навчити дітей, щоби їхні очі повинні бути завжди відкритими до того факту, що гріх – це не просто гостре християнське слово; це реальність, котра постає в нашому щоденному житті.

Нам потрібно допомогти їм зрозуміти важкість гріха, відчайдушну потребу в тому, що Ісус – це наша єдина надія. Тільки зрозумівши глибину гріха, вони усвідомлять всю силу прощення та благодаті.

Підліткам потрібно розповідати про все, торкаючись гарячих та пікантних тем.

Підлітки живуть в атмосфері сучасної культури з небіблійними думками про аборт, одностатеві шлюби, порнографію, дошлюбні зносини, гендерну ідентичність, суїцид. Нерідко Церква зазнає краху та невдач, бо вважає за потрібне краще не торкатися цих питань.

Гомосексуалізм, аборти та самогубства – це не просто теоретичні ідеї для підлітків. Це гірка реальність. Адже ці проблеми можуть виникнути у їхніх друзів, у нової дівчини, у відео, котре вони відкопали в YouTube. Тому дуже важливо, щоби християнські підлітки мали чіткі, чесні та біблійні відповіді на тяжкі питання.

Дуже важливо допомогти їм зрозуміти: у Кого вірять християни, що говорить Святе Письмо, про що проповідує Церква. Адже вони повинні в подальшому укріпити та боронити свою віру від світу, який намагатиметься підірвати її.

Підлітки повинні чути про радикальний послух та оновлення.

Коли Ісус говорив про спасіння, Він малював радикальну картину. Завжди Він говорив про народження з висоти – процесі наскільки радикальному та дивовижному, який змінює життя людини.

Коли Він говорив про покаяння – це уособлювало відразу від поганого образу життя, щоби прийняти інший, добрий та оновлений.

Він говорив і про те, що потрібно нести свій хрест та наслідувати Його аж до смерті – відкинувши будь-які привілеї заради того, щоби знати та любити Його.

Саме це Євангеліє повинні почути підлітки. Адже вони потребують Євангелія та богослов’я, щоби мати на що опертися та зуміти пережити сипучі піски та короткотривалі почуття. Слід навчити дітей будувати свій дім на скалі Ісуса Христа, адже в протилежному випадку вони ніколи не зможуть пережити шторми, які будуть з’являтися в їхньому житті.

Йти за Ісусом нелегко. Коли ми дізнаємося, що Святе Письмо говорить про проблеми, з якими людина зіштовхується щоденно, то нам усім потрібно робити важкі, а інколи і неможливі вибори. Чи захочемо ми слухати Бога, чи будемо прагнути шукати компроміс? Чи будемо ми твердо стояти у вірі, чи ризикнемо своєю репутацією перед друзями, чи просто будемо скочуватися в провалля?

Церква повинна заглянути у серце підлітка. Вона не повинна боятися торкатися тем, які він прагне почути, навіть якщо вони жорстокі та непопулярні, навіть, якщо вони йдуть всупереч із сучасною культурою, навіть, якщо вони не бажатимуть слухати їх.

Фото ілюстративне, створене: giselaatje із сайту: Pixabay

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *