Чи впливають на тебе реклама, кінофільми чи музика?

Перед цим ми говорили про вміння розрізняти, зараз задумаймося, якщо протягом тривалого часу ти слухатимеш пісні, дивитимешся рекламні ролики, то чи не зміниш ти своєї думки про певні речі? Хочемо ми цього визнати, чи ні: реклама, фільми, музика, телебачення впливають на нас. І саме тому надзвичайно важливо оцінювати все те, що ти бачиш і що чуєш.

Скажімо, ти дивишся фільм, в якому йдеться, що молода дівчина потрапила в залежність від сексуальних стосунків. Простеж, у чому полягає основна думка в цьому кінофільмі? У тому, що її друзі та її хлопець піклуються про неї та готові прийти їй на допомогу, щоби подолати свою залежність. Чи може головна думка цього фільму показує те, що дошлюбний секс став нормою?

Або, скажімо, ти дивишся комедію про проповідника, який постійно чіпляється до людей, вказуючи їм на їхні прогрішення та тягне за руках їх до Церкви. Якщо своєю метою фільм прагне примусити тебе подумати, що всі проповідники невігласи, то, дозволь все ж таки пригадати, що більшість із них високоосвічені та приємні люди.

Зрозумівши головну думку, надзвичайно важливо звернути увагу на те, у що вона запакована. Однак більшість людей роблять навпаки: спочатку розглядають обгортку, а потім вже дивляться, що там знаходиться всередині.

Багато людей не заглядає дальше обгортки, то можна бути певним того, що продюсери ЗМІ зроблять усе можливе, щоб їхня продукція мала досить привабливий вигляд. Для цього вони використовують: гумор, елементи шоу, секс, розгнузданість, грубість, залякування, а також присутність відомих людей.

Наприклад, Михайло раніше ніколи не вживав нецензурних висловів, бо робити це не гарно, але ж такі слова звучать з уст героїв телеекрану. Саме такі слова роблять «крутих» хлопців справді крутими. Спочатку він ці слова просто повторював задля «приколу», але згодом усвідомив, що не може їх позбутися.

Або, скажімо, Дмитро, який у захваті від однієї молодої сучасної співачки, яка носить вузьку спідницю та відкриті топи. Він купує всі її диски, а разом із ними все, про що вона говорить. Варто їй заспівати, що їй до вподоба «хлопці в темних окулярах, які прогулюють уроки», то можемо бути певні, що він завтра ж прогуляє геометрію, щоби купити чорні окуляри. Йому так подобається обгортка, тобто співачка в короткій спідниці, що він  і не задумується над змістом її пісень.

Отже, остерігайтеся, оскільки не в кожній гарній на вигляд обгортці знаходиться щось, що варте уваги. Трапляється і так, що в непримітній на перший погляд обгортці ми можемо знайти щось по-справжньому цінне.

Дослідивши головну думку, ти маєш право вирішувати чи подобається тобі її обгортка, але, вибираючи за обгорткою, будь обережний.

Стен Кембпбел та Ренді Саузел «Не бачу злого, не чую злого»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *