Здивуйтеся: соціальні мережі в Біблії

Соціальні мережі породили дивовижний феномен, який інколи переходить в патологію: людина, замість того, щоби діяти (допомогти, спасти, захистити), спішить розказати всім, що вона бачила. Показати фото чи відеозапис події, замість того, щоби пожаліти скривджену людину, нас приваблює натиснути на кнопку «мені подобається». Цим і раніше займалися журналісти, але соціальні мережі подарували таку можливість всім своїм користувачам.

Сьогодні підлітки записують на відео бійки своїх однолітків, замість того, щоби їх примирити. Глядачі прямих трансляцій можуть спостерігати в реальному часі за скоєнням злочину і при цьому не спішать попередити поліцію. На жаль, вони також не поспішають відвернути та відрадити від самогубства. Останнім часом це стало навіть модною традицією: накласти на себе руки, вкоротити своє життя, яким ми не володіємо і над яким ми не маємо жодного права. Забуваючи, що Господь подарував нам його. Подорожуючі фотографують аварії, перехожі – п’яних. Всі сміються, гнівають, роздумують….

Головною справою стала не правильна реакція на подію, а її пасивна фіксація з майбутньою активною трансляцією та обговоренням. Замість вчинків – спостереження, замість співучасті – обговорення.

Цей феномен не виник з моменту появи глобальної мережі, обговорення не почалися із підключенням функції коментарів.

Адже в Біблії ми також можемо віднайти схожі випадки. Наприклад, про дії дівчини, яка замість необхідних швидких дій була зацікавлена в тому, щоби першою розказати про дані події. Це відбулося після чудесного визволення із в’язниці апостола Петра, коли він прийшов до християн, які зібралися в будинку матері апостола Марка: «Як він постукав у хвіртку брами, вийшла послухати дівчина, на ім’я Рода; і, пізнавши голос Петра, з радощів не відчинила брами, а вбігши, сповістила, що Петро стоїть при брамі» (Діян. 12:13-14). Читаємо дальше про перебіг подій: «Ті їй сказали: «Ти збожеволіла!» Вона ж таки своє твердила. Тоді вони сказали: «То його ангел». А Петро далі стукав. І відчинили і, побачивши його, здивувалися» (Діян. 12:15-16).

Дуже добре, що знайшлися ті, хто «відключився від FaceBook» та зайнялися справою: «І відчинили і, побачивши його, здивувалися».

Зробімо паузу в соціальних мережах і ми – дуже здивуємося!

Адже життя з Богом – прекрасне!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *