Чому так тяжко постити?

Їжа вже з самого початку людського роду стала причиною до падіння людства. Адам та Єва, бажаючи скуштувати заборонений плід, стають на дорогу гріха, приводячи все людство до упадку. Цікаво й те, що Ісус розпочинає Своє земне служіння, визволяючи нас від рабства гріха, з відмови від їжі.

 Ісус приходить хреститися до Івана Хрестителя, входить у воду, як і інші люди. Більшість людей, хрестившись того дня, напевно, пішли по своїх домівках, щоби відсвяткувати цю знаменну подію, поділитися радістю з іншими. Ісус розпочинає Своє служіння один в пустині, перебуваючи в пості сорок днів та ночей, після чого його спокушає диявол (див. Мт. 3:16-4:11).

Перше, що відчув Ісус в своєму земному служінні – це голод. Останнє, що відчув Ісус, коли висів на хресті – це спрагу: «По тому Ісус, знавши, що все вже довершилося, щоб здійснилось Писання, промовив: «Спраглий я!» (Ів. 19:28).

Для чого потрібно було Ісусу перебувати у пості? Відсутність контролю над тілом відкрила двері для гріха в Едемському саді, проте Ісус бере контроль над Своїм тілом і перемагає спокуси. Коли Ісус постив сорок днів та ночей, тоді сатана спокушав Його, кажучи: «…звели, щоб це каміння та й стало хлібом» (Мт. 4:3). Сатана прагне переключити увагу Ісуса на їжі, відсторонюючи Його від Божих справ. Проте Ісус перемагає силу лукавого та отримує Боже благословення.

Ісус знає, як важко нам відмовитися від їжі. В Біблії ми читаємо: «Бо ми не маємо такого архиєрея, який не міг би співчувати нашим недугам: він же ж зазнав усього, подібно як ми, крім гріха» (Євр. 4:15). Він дає нам силу перемогти цю спокусу: «Приступім, отже, з довір’ям до престолу благодаті, щоб отримати милость і знайти благодать на своєчасну поміч» (Євр. 4:16). Усвідомлюючи Божу допомогу та благословення, подвиг посту видається не таким уже й важким.

Досить багато людей під час посту відмовляються від їжі, телевізора, комп’ютерних ігор, Інтернету, щоби досягнути духовної мети. Дуже добре відкласти ці справи в сторону, коли вони перешкоджають молитовному життю, вивченню Слова Божого чи служінню іншим людям. Піст допомагає нам відійти від сутності світу. Коли ми постимо, то шукаємо Бога та вивчаємо Його Слово, тоді наше звичайне життя відходить на дальній план.

Під час посту ми повинні невпинно молитися. Просто відмовитися від їжі під час посту означає розпочати голодування. Нам потрібно зосередитися на молитві та Слові Божому, потребах та клопотах інших людей.

Бог очікує від усіх нас посту. В 6 главі Євангелії Матея Ісус називає три речі, котрі повинен виконати християнин: «…коли даєте милостиню… коли молитеся… коли ж ви постите» (Мт. 6:2-16). Він не говорить: «Якщо», Він каже: «Коли». Коли ж у нас знайдеться час на молитву та милостиню, то неодмінно ми повинні виділити ще час і на піст.

 «Отож не турбуйтеся, промовлявши: Що будемо їсти, що пити й у що зодягнемося?. Про все те побиваються погани. Отець же ваш небесний знає, що вам усе це потрібне. Шукайте перше Царство Боже та його справедливість, а все те вам докладеться» (Мт. 6:31-33)

«І всі вони, дарма що мали добре засвідчення вірою, не одержали обіцяного, бо Бог зберіг нам щось краще, щоб вони не без нас осягли досконалість» (Євр. 11:39-40).

За матеріалами книги Джентезен Франклін «Піст»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *