Чому у нашому житті не має бути місця для саможалості?

Саможалість – руйнівна сила. Коли ми жаліємо себе, то цим ще більше ускладнюємо ситуацію в якій опинились. І доки ми будемо жаліти себе, доти будемо перебувати на одному місці.

Саможалість примушує нас зупинитися на одному місці: в минулому чи в теперішньому. Вона перешкоджає нам побачити надію на краще майбутнє. Вона стримує нас і зупиняє наш погляд тільки на тому, що було і що є.

Нам буває соромно, коли з нами відбуваються погані речі, або ми приймаємо хиткі рішення і нам не подобаються їх наслідки. Тут важливо зрозуміти, що саможалість може вирости на ґрунті сорому, сорому від того, що ми не справилися так, якби цього хотіли. Сором сигналізує, що прийшов час змінюватися. Якщо ми правильно не відреагуємо на сором, то він в дуже короткому часі переросте у саможалість.

Тоді саможалість потягне за собою ненависть, гіркоту, розчарування, що і приведе нас до знищення. Якщо ми уже боремося із цим, то не забуваймо просити сил в Ісуса. Він завжди приходить із допомогою, коли чує щире та смиренне серце, котре просить Його про допомогу. Ми не самотні і у нас є надія.

Бог – всюдиприсутній, а це означає, що Він поруч, коли ми плачемо чи переживаємо. Псалмоспівець Давид навіть сказав, що Він збирає наші сльози у посуд: «Мої скитання тобі відомі, сльози мої збери в бурдюк твій: чи ж не записані вони у твоїй книзі?» (Пс. 56:9). Він завжди біля нас і прагне нам допомогти.

Бог завжди посилає Свою допомогу у формі таких слів, котрі ми не бажаємо чути. Нам так не хочеться прийняти Його настанови, заповіді, закони і внести Його корективи у своє життя, щоби стати вільними та допомагати іншим.

Пам’ятаймо, що ми не можемо нікому допомогти, коли самі перебуватимемо у полоні. Якщо зранені люди ранять інших, то вільні люди звільняють інших. Бо саме для свободи та волі покликав нас Христос: «Христос нас визволив на те, щоб ми були свобідні. Тож стійте і під кормигу рабства не піддавайтеся знову» (Гал. 5:1).

Фото ілюстративне: Pixabay

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *