Чотири молитви для читання Біблії

Коли ми відкриваємо Біблію для читання, ми ніколи не залишаємося одні. Святий Дух витає над словами Бога і перебуває в них, готовий розбурхати наші серця, просвітити наші уми і перенаправити наші життя, і все це – для слави Христа: «І прославить він мене, бо з мого візьме і звістить вам» ( Ів. 16:14).

Молитва – це розмова, але не та, яку ми розпочинаємо самі. Першим говорить Бог. Його голос звучить у Біблії, в навколишньому світі, в післанництві Його Сина Ісуса Христа. Потім Він зупиняється, Він схиляється, щоб послухати нас. Тільки тоді, коли наші очі зосереджені на Божих словах, Він відкриє до нас Своє вухо.

Відкрий мої очі.

«Відкрий мої очі, щоб я міг бачити дива закону твого!» (Пс. 119:18). Ми просимо Бога відкрити наші духовні очі, щоб  ми зуміли побачити сяйво Його слави. Бо без Його допомоги ми не можемо нічого ані побачити, ані розпізнати, ані усвідомити та вивчити. «Тілесна людина не приймає того, що від Духа Божого походить; це глупота для неї, і не може вона його зрозуміти, воно бо Духом оцінюється» (І Кор. 2:14).

Та й Сам Христос казав: «… дивлячись, не бачать, і слухаючи, не чують і не розуміють» (Мт. 13:13). Ось чому Павло молиться за християн: «щоб Бог Господа нашого Ісуса Христа, Отець слави, дав вам дух мудрості та об’явлення, щоб його добре спізнати; щоб він просвітлив очі вашого серця, аби ви зрозуміли, до якої надії він вас кличе, яке то багатство славної спадщини між святи» (Еф. 1:17-18).

Помилуй мене!

Молімося так, як молився біблійний сліпець при дорозі: «Ісусе, Сину Давидів, змилуйся надо мною!» (Лк. 18:38). Доки ми будемо жити гріховним життям, доти у нас не буде правдивої зустрічі із Богом у Його божественному Слові. Кожного дня ми намагаємося когось образити чи обманити: рідних, близьких, дітей, чоловіка, дружину. Найгірше те, що ми навіть прагнемо обманити і Самого Бога. Адже читання і слухання Божого Слова вимагає від нас переосмислити своє життя, визнати свої гріхи та поразки, каятися і впустити Бога у своє життя.

Перетвори мене у доброго сіяча.

«Будьте виконавцями слова, а не лише слухачами, самі себе обманюючи» (Як. 1:22). Просімо Бога, щоби допоміг нам прийняти усі переміни у нашому житті, щоби ми могли дати добрі плоди, жертвуючи собою заради інших. Тому Біблія повинна не тільки формувати нас, але й інформувати й направляти наше життя.

Відкрий мої очі на Твого Сина Ісуса.

Усе, що описує Біблія, це надзвичайна могутність, любов, турбота та милосердя Бога до нас усіх. А вершиною усіх Його благ та дібр є Його Син Ісус. Тільки в Ісусі і тільки через Нього ми можемо все зрозуміти та усвідомити. Спочатку Він «вияснював їм те, що в усім Писанні стосувалося до нього» (Лк. 24:27). Потім Він навчив Своїх учнів: «Треба, щоб сповнилось усе написане про мене в законі Мойсея, в пророків та у псалмах» (Лк. 24:44). І, роблячи все це «Він відкрив їм розум, щоб вони розуміли Писання» (Лк.  24:45).

Нехай наші очі будуть широко відкриті для Ісуса, бо тільки в Ньому ми можемо спастися. Адже всі ми так потребуємо того, щоби Господь продовжував допомагати нам не тільки бачити Його милосердя та турботу, але і потреби та немощі своїх ближніх.

Фото ылюстративне: Coffee photo created by jcomp – www.freepik.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *