Чи нормально, коли нам погано?

Якими б життєрадісними не видавалися ми, час від часу ми переживаємо відчай, самотність, нам погано і важко на душі. І так стається, що сильні серед нас не завжди готові до випробувань, сміливі не завжди виявлять сміливість, а радісні не завжди щасливі.

 І це не дивно, бо й біблійні герої також не ходили з нещирими посмішками, не надягали плащів супер героїв, не клацали пальцями, щоби чарівним чином все змінити. Вони терпіли і боролися. Їх також долав смуток, розчарування, самотність. Вони плакали, переживаючи важкі духовні битви. Вони боролися зі страхом, спокусами, тривогою та відчаєм.  І все ж Господь відповідав на їхні молитви і послух, здійснював через них чимало чудес, навіть коли вони виявляли свою людську неміч, не покидав їх.

Якщо ми переживаємо розчарування, відчай, самотність, смуток, якщо нам важко й погано, то практикуймо ці три поради.

Ніколи не ізолюймося.

Коли Ілля втікав від Єзавелі, він заховався в печері. В постійній духовній боротьбі, він заволав до Бога: «Зоставсь я один» (І Цар. 19:14). І тут Господь нагадує Іллі, що було ще сім тисяч пророків, котрі не приклонилися перед Ваалом. Коли ми відчуваємо щось схоже, то виходьмо зі свого укриття-печери, відкиньмо жалість до себе і поділімося своїми проблемами з іншими. І тоді ми зрозуміємо, що не все так і погано, що навколо нас є ті, хто завжди готовий допомогти та підтримати.

Завжди пам’ятаймо Божі обітниці.

В найважчий день царя Давида, коли ворог зруйнував весь табір, він покликав священиків і «запитав Господа». Тоді Бог дає чітку відповідь: «Наздоганяй, ти доженеш їх певно та визволиш» (І Сам. 30:8). Коли ми перебуватимемо у важкій боротьбі, черпаймо свої сили у Святому Письмі, молімося про добру дорогу та очікуймо відповіді від Господа.

І розпочнімо радіти.

Згадаймо пророка Неємію: «…не журіться, бо радість у Господі це ваша сила» (Неєм. 8:10). Ці слова він сказав після чисельних випробувань. Він бачив руїни свого міста. Він терпів постійні навали ворогів. Він втомився однією рукою будувати, а іншою воювати. Проте він віднаходить у собі сили радіти.

Радіти – це не прикидатися, ніби у нас немає жодних проблем. Радіти – це не відкидати важких обставин, але визнавати, що Бог більше за будь-який виклик. Бог завжди є сильнішим за все те, що нас обтяжує.

Якщо ми відчуваємо самотність, тугу, пригніченість, нам не потрібно поводити себе так, ніби у нас все гаразд. Кожен герой Біблії зустрічається із схожими негативними емоціями, але вони зуміли все подолати за допомогою віри, терпіння та сили у Божу допомогу.

Фото ілюстративне: Rondell Melling із сайту Pixabay

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *