Не біймося сатану, але й не ігноруймо його

Коли воїни племені масаї помічають, що їхні вівці раптом перетворилися на лякливих та полохливих тварин, і що неподалік є ділянка трави, яка не розгойдується на вітру, вони знають, що там причаївся лев.

Що тоді вони роблять? Вони знають, що бігти не можна – ані на лева, ані від нього. Замість цього вони збираються у групу і розпочинають шуміти, щоби розізлити цього лева. Коли ж він нападає, вони всі разом протистоять йому. І долають його.

Апостол Петро говорить нам про іншого лева, котрий полює на наші душі: «Будьте тверезі і чувайте! Противник ваш, диявол, ходить навколо вас, як лев ревучий, шукаючи, кого б пожерти» (І Петр. 5:8).

Слово «тверезі» у часи апостола означало те ж саме, що і в наш час: «не будьте п’яними». У своєму посланні апостол Петро двічі повторює це попередження, намагаючись підкреслити важливість наших дій. Бо чимало людей, переживаючи тяжкі часи, шукають вирішення своїх проблем саме в алкоголі.

Також це слово означає бачити світ ясно. Адже є так багато християн, котрі здійснюють дві помилки по відношенні до сатани: перебільшують його значення, звинувачуючи у будь-якому грісі у своєму житті; і, як не дивно, не визнають його існування.

У левів існує тільки дві моделі поведінки: маскуватися, коли він вистерігає свою жертву; і ревіти, коли він спіймав її. Леви ревуть тільки тоді, коли перемогли. А сатана – він ревить скрізь, де тільки можна. Його рев можна почути в кожному кутку світу. Якщо ж ми не чуємо його реву, то можемо бути впевненими, що він причаївся і чекає, щоби напасти.

Сатани – сильний, але Ісус – сильніший

Шанси наразитися на атаку акули прирівнюються: 1:3700000, – і все ж люди не заходять у воду, боячись її нападу. Шанси піддатися нападу ведмедя прирівнюються: 1:2100000, – і все ж люди не ходять у ліс. А якими є наші шанси, щоби не піддатися нападу цього надприродного лева? Вони прирівнюють: 1:1, – але все ж таки ми не живемо з усвідомлення цього. Сатана або ревить, або підкрадається, що б він не робив, – він завжди активний.

І тут у нас можуть опуститися руки, усвідомивши, що ми не зможемо від нього сховатися. Проте апостол Петро говорить, що ми можемо перемогти сатану – не тому, що ми сильніші за нього, але тому, що його переміг Христос. На хресті Ісус сказав такі слова: «Здійснилося». Одкровення подає нам опис остаточної перемоги Ісуса й поразки диявола: «…і впав огонь від Бога з неба, і пожер їх; а диявола, що зводив їх, повержено в озеро вогню і сірки, де – і звір і лжепророк; і мучитимуться день і ніч на віки вічні» (Одк. 20:9-10).

Нам не потрібно боятися сатани, але не потрібно його ігнорувати. Нам потрібно тільки одне: завжди бути напоготові, щоби відбити його атаки. Нам потрібно боротися з ним, але не зброєю тіла, бо це буде прирівнюватися до такої боротьби, коли ми взяли ножа й прийшли на бій, де використовується  вогнепальна зброя.

Нам потрібно боротися зброєю Духа: молитва, часта й смиренна, тиха і щира; покаяння та визнання своїх гріхів. Християнське життя важке. Йдучи за Христом, ми наражаємося на насмішки та нерозуміння, погорду та переслідування. Яким би важким воно не було, слід пам’ятати, що тільки у Христі є повнота життя й спасіння. І тільки Він зможе остаточно перемогти лева, котрий чигає, щоби нас пожерти.

Фото ілюстративне: Fabio Grandis із сайту Pixabay

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.