Розвиваючи духовну силу: уроки із життя Самсона.

Життя Самсона – це яскравий приклад того, чого нам не слід робити. У нього було усе: безмежні можливості, приємна зовнішність й дивовижна сила. І все те він втратив в один прекрасний день. Сила його залишила, життя закінчилося безславно. Проте його життя подає нам такі уроки, які стануть для нас поштовхом зберігати та укріплювати свої духовні сили.

Навчитися стримувати свої бажання.

Коли ми приймаємо якісь рішення, покладаючись тільки на свої бажання, ми ризикуємо позбутися своїх духовних сил. Навіть ті якості, котрі ми називаємо хорошими та благородними, можуть привести нас до втрати духовних сил.

У Святому Письмі знаходимо такі слова: «Не обманюйте себе самих: з Богом жартувати не можна. Що хто посіє, те й жатиме. Хто бо для свого тіла сіє, той з тіла пожне зотління; а хто сіє для духа, той від духа пожне життя вічне» (Гал. 6:7-8).

Самсон жив тільки заради розваг та власних бажань. Нам відомо про його відносини щонайменше з трьома жінками. Він був ідеальним представником тогочасної культури, котра потакала людським слабкостям, відкидаючи моральність та правильність. Апостол Петро наголошує нам: «…ви теж озбройтеся тією самою думкою, а саме: хто страждав тілом, той перестав грішити, щоб решту часу жити, в тілі, не за людськими похотями, а за волею Божою» (І Петр. 4:1-2). Якщо ми чогось прагнемо, то це не означає, що ми маємо неодмінно тим володіти. Виконуючи власні забаганки, ми позбудемося всіх життєвих сил.

Навчитися обгнуздати свої емоції.

Люди, з якими ми будемо спілкуватися, яким ми будемо допомагати, будуть завдавати нам чимало болю й клопотів. І від цього дуже легко нам стати злими, неврівноваженими, розчарованими.

Самсон також жив у постійному гніві. Він жорстоко реагував на все те, що з ним відбувалося. Головною його мотивацією було поквитатися з кривдником. Якось він вбив 30 людей тільки через те, що програв у суперечці. «Цим разом не буду винен перед філістимлянами, коли заподію їм яке лихо… Коли ви таке чините, то не вгамуюсь, покіль на вас не помщуся… Я зробив з ними так, як вони зо мною» (Суд. 15:3;7;11). Він весь час горить бажання комусь помститися, відплатити, віддати по заслугам.

Почуття образи, злості, гніву приводить до руйнування людяності. І не слід думати, що, коли ми на когось гніваємося, то можемо і гніватися, і виконувати Божу волю. Спочатку потрібно пробачити, а вже потім робити те, що від нас вимагає Господь.

 Навчитися виконувати обіцянки й обов’язки.

 Самсон отримав від Бога велику силу. Він отримав її, давши Богу обіцянку: ніколи не пити вина, не підстригати волосся й притримуватися особливої дієти. Господь прагнув, щоби Самсон був особливою людиною, проте він цього не розумів, тому так часто порушував свої обіцянки. Всім нам відома його історія з Далілою, котра його і знищила. Її найняли задля того, щоби дізнатися секрет Самсонової сили. Тричі вона про це питала. І, на кінець, Самсон здається і видає свій секрет. І це знищує його.

Самсон не виконав своєї обіцянки перед Богом і це приводить його до смерті. Сила духовного життя кожної людини залежить від усіх тих обітниць, котрі ми даємо Богу.

Сумним є кінець Самсонового життя. Нам відомо, як закінчується історія найсильнішої людини. Він втрачає свою силу, свій потенціал, свою свободу. Він втрачає все. Проте, на щастя, перебуваючи у в’язниці, він все ж таки знаходить у собі бажання покаяння і знову посвячує своє життя Богу. І Господь дарує йому другий шанс.

І кожен із нас має таке велике щастя, що Господь дарує кожному другий шанс. Можливо, хтось із нас заблукав, збився з дороги правди, ніколи не пізно покаятися та попросити Бога отримати другий шанс.

Фото ілюстративне: Wikimedia

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *