Сім кроків до пізнання Божої волі

Божа воля – важлива складова, яке торкається життя багатьох людей. І вона завжди здається такою загадковою, важкою та незрозумілою.

Тільки деяким людям з легкістю вдається пізнати волю Бога. І це не дивно, бо нашій людській природі притаманно все ускладнювати, «відціджувати комара», як про це пише євангелист Матей (Мт. 23:24).

Пізнання Божої волі заховано в одній заповіді: «Утішайся в Господі» (Пс. 37:4). Утіха у Господі – це ключ до пізнання Божої волі для нашого життя.

Втішатися у Господі – це радіти усім тим, що Бог заповідав нам. І для цього нам потрібно зробити тільки сім кроків.

1. Радійте читанню Святого Письма. Мойсей звернувся до синів Ізраїлю такими словами: «Слухай, Ізраїлю, Господь Бог наш, Господь єдиний. Любитимеш Господа, Бога твого, всім серцем твоїм і всією душею твоєю, і всією силою твоєю. Оці слова, що їх я заповідаю тобі сьогодні, мусять бути в твоєму серці. Ти накажеш про них твоїм синам і говоритимеш про них, сидівши в хаті й ідучи в дорогу та лягаючи й устаючи; і прив’яжеш їх на знак собі на руку та й вони будуть налобником у тебе між очима, і напишеш їх на одвірках твого дому й на твоїх воротях» (Втор. 6:4-9).

2. Радійте у молитві. Апостол Павло, звертаючись до Тимотея, каже: «Передусім, отже, благаю, щоб відбувалися прохання, молитви, благання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх тих, що стоять при владі, щоб нам тихо та спокійно вести життя з усією побожністю та пристойністю» (І Тим. 2:1-2).

Молитва прошення – це молитва, в котрій люди щиро просять Бога ласк для себе й своїх близьких.

Молитви – це спілкування із Богом. Людина повинна не тільки напряму говорити із Богом, але і мовчати перед Ним. Тут головне бути завжди уважним та вміти слухати, бо Господь в будь-який момент може говорити з нами.

Благання – це звернення до Бога з проханням отримати щось або допомогти комусь. Апостол Павло наголошує, що потрібно прохати за усіх людей.

Подяка – це бути вдячним за все, що Господь посилає. Апостол Павло пише: «Завжди радійте. Моліться без перерви. За все дякуйте: така бо воля Божа щодо вас у Христі Ісусі» (І Сол. 5:16-18).

3. Радійте щирим та добрим відносинам. Апостол Павло, звертаючись до Церкви Коринту, пише: «Утікайте від розпусти! Усякий гріх, що його чинить людина, єе поза її тілом; а хто чинить розпусту, грішить супроти власного тіла» (І Кор. 6:18).

4. Радійте зустрічам зі своїми братами у вірі. Апостол Павло говорить: «Не залишаймо своїх зібрань, як то в декого є звичай, а, навпаки, втішаймо себе, і то тим більше, що бачите, як зближається день» (Євр. 10:25).

5. З радістю жертвуєте себе для інших. Апостол Павло сказав старійшинам із Ефесу: «У всьому я показав вам, що, так працюючи, треба допомагати слабосильним і пам’ятати слова Господа Ісуса, що сам сказав: «Більше щастя – давати, ніж брати» (Діян. 20:35).

6. Радійте Божим обітницям. Господь звернувся до Свого вибраного народу: «Якщо ви справді слухатимете Мої веління, що Я вам сьогодні заповідаю: любити Господа, Бога вашого, і служити Йому всім вашим серцем і всією вашою душею, – то Я даватиму дощ вашій землі у свій час, дощ ранній і дощ пізній, і ти збереш хліба свої, своє вино й свою олію; і дам для твоєї скотини траву на твоїх полях, і матимеш що їсти до наситу» (Втор. 11:13-15).

7. З радістю поважайте своїх батьків. Апостол Павло пише: «Діти, слухайтеся в Господі батьків ваших, бо це справедливо. Шануй батька свого і матір – це перша заповідь з обітницею: щоб тобі добре було і щоб ти на землі був довголітнім» (Еф. 6:1-3).

Коли ми навчимося радіти усьому, що заповідав Господь, то «… Він сповнить тобі бажання твого серця» (Пс. 37:4). Це і є тим необхідним ключем для пошуку Божої волі, бо Господь ніколи не вкладає в наші серця тих бажань, які можуть суперечити Його святій волі.

Зображення: Pixabay

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *