Як нам відбити атаки диявола???

Сучасна церковна культура не завжди відкриває правду на проблему духовної боротьби. Проте Біблія про це не мовчить. Перед тим, як описати диявола, як лева на полюванні, апостол Петро попереджає кожного із нас: «Будьте тверезі і чувайте! Противник ваш, диявол, ходить навколо вас, як лев ревучий, шукаючи, кого б пожерти» (І Петр. 5:8). Також апостол закликає нас бути усвідомленими про злі плани сатани: «…щоб нам не впасти жертвою сатани, бо задуми його нам добре відомі» (ІІ Кор. 2:11).

Нас слід розглянути поширені атаки сатани та бути завжди готовими відбити їх та не потрапити у його сіті.

В Святому Письмі апостол Павло попереджає нас про дев’ять найбільш поширених атаках сатани: «Хто нас відлучить від Христової любові? Горе чи утиск, чи переслідування, чи голод, чи нагота, чи небезпека, чи меч?» (Рим. 8:35)

Можливо, ми навіть і не здогадуватися про існування списку Павла, котрий відкриває нам диявольські атаки.

Звинувачення чи осудження…

Біблія називає диявола «обвинувачем братів наших» (Одк. 12:10). Диявол не дуже прагне покорити та затягнути в свої сіті тих, хто вже перебуває у його владі. Він не перестає полювати за тими, хто перебуває у вірі. Використовуючи згадки про минуле, сатана завжди звинувачує та осуджує християн, щоби примусити нас повірити, що ми негідні служити Богу. Саме в цій спокусі сатана прагне заманити та переконати людей, що вони не заслуговують Божої любові та прощення.

Нещастя.

Скорбота – це стан великих неприємностей та страждань. Ніхто із нас не застрахований від цього. Ісус навчає нас: «У світі страждатимете. Та бадьортеся! Я бо подолав світ» (Ів. 16:33). Нещастя та скорбота – це результат наших власних дій. Проте диявол також видумує нещастя, котрі можуть включати фізичну хворобу, зловживання чи несправедливе поводження. Сатана примушує нас сумніватися у милосерді Божому, заставляючи думати, що саме всі ці нещастя стаються із нами, бо Господь гнівається на нас.

Біди.

В англійській мові слово «біда» складається із двох частин: «di» та «stress». Це буквально означає перебувати в подвійному стресі, біді, горю чи болі. Біди – це, звичайно, почуття, пов’язане із безвихідним положенням. Сатана створює неспокій в нашому життя, починаючи із проблемних відносин, робочих місць, залежності. Він завжди говорить до нас, що виходу немає, що така ситуація ніколи не зміниться.

 Переслідування.

Якщо хтось насміхається над вашою вірою, тоді вас також переслідують. Ми бачимо скільки людей в наш час терплять переслідування заради віри у Христа. Особливо це ясно висвітлено в країнах Сходу, де люди жертвують власним життя, але не відрікаються від Бога. І тут диявол прагне посіяти ненависть до християн та віри у Божого Сина.

Голод чи нагота.

Голод та нагота також є атакою диявола, котрий прагне втягнути кожного із нас в ситуації, котрі врізають фінансові ресурси: постійний ремонт автомобіля, медичні проблеми, інші якісь непотрібні витрати. Мета сатани полягає в тому, щоби посіяти в нас турботу про те, що наші потреби не зможуть бути задоволені чи переконати нас звернутися до інших джерел забезпечення, окрім Бога.

Небезпека чи меч.

Небезпека та меч – це можливість страждання та непоправної шкоди. Диявол стає майстром, котрий використовує обставини для створення ілюзії небезпеки в нашій свідомості. Симптомами стають: паралізуючий страх та турбота, які стримують людину від прямування до Бога.

Будьте уважні, але не бійтеся.

Хоч ці напади реальні та могутні, список Павла не повинен викликати в нас параною. Пам’ятаймо, що Бог добрий і всі ми перебуваємо у Його руках. Коли ми будемо це розуміти, то диявол не зможе відкинути нас від Божої любові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *