Піст – це підготовка до нового життя

Якщо Господь виллє нове вино, нам потрібно поміняти бурдюки. Ісус говорить: «Ніхто й не наливає нового вина у старі бурдюки, бо інакше вино прорве бурдюки, і пропаде вино, а й бурдюки, лише нове вино – у нові бурдюки» (Мр. 2:22). Ісус закінчив говорити фарисеям про те, що Його учні будуть постити тоді, коли Він відійде від них: «Але настане час, коли в них візьмуть жениха, й тоді вони поститимуть за тих днів» (Мр. 2:20). Бог не може влити нове вино  старі бурдюки. Якщо ми хочемо отримати нове вино, нові чуда, нову близькість із Ним, то прийшов час сповістити піст та змінити старі бурдюки на нові.

Піст – це сильна зброя та джерело сили в житті християнина. Наші із вами благословення залежать саме від посту. Якщо ми будемо визнавати Бога, піддавати наші тіла жертві в пості, то ми неодмінно зрозуміємо Божу волю щодо нас та нашого життя.

Пригадаймо Йосафата, царя Юдеї, котрий опинився в критичній ситуації. Він був богобоязним царем. Одного разу його оточила могутня ворожа армія. Поразка була очевидною, якщо б не допоміг Бог. В Святому Письмі знаходимо: «Йосафат злякався й вирішив шукати Господа, тож і оповістив піст по всій Юдеї. І зібрались юдеї просити допомоги в Господа; з усіх юдейських міст прийшли також просити допомоги в Господа… Всі юдеї стояли тоді перед Господом: і малі діти їх ні, і жінки їхні, і сини їхні» (ІІ Хрон. 20:3-4;13).

Всю юдеї стояли перед Богом: малі діти, жінки, сини. Вони відчайдушно бажали дізнатися Божу волю, яка знищить ворожу армію. Бог їх не відкидає, не відвертається, але починає розмовляти серед громади через пророка: «… Не бійтесь і не лякайтесь цієї великої навали, бо не ваша це війна, а Божа. Завтра ви виступите проти них; он вони виходять на горб Ціц, ви знайдете їх край долини, проти Єруел-пустині. Не ви будете битися цим разом; станьте твердо, стійте й побачите, що перемога Господня буде з вами. Юдо та Єрусалиме! Не бійтесь і не лякайтесь! Завтра виступите їм назустріч, і Господь буде з вами» (ІІ Хрон. 20:15-17).

Бог повідомляє юдеям, коли наблизиться армія ворога, що вони мають робити. Вони почали прославляти Господа, тоді Він вирушив проти ворожої армії і знищує її, не залишаючи в живих нікого. Коли прийшли юдеї, то вони впродовж трьох днів збирали наживу.

Звісно, що кожен із нас бажає знати волю Бога щодо нас. Що ж нам тоді слід робити? Постити, поклонятися Богу, шукати Його. Перебувати в спокої та у всьому бачити Божу поміч та провід. Юдеям навіть не потрібно було битися. Господь все зробив за них. Битва продовжувалася протягом одного дня, Бог не тільки визволяє їх від ворогів, але і дає їм здобич. Вони ж витратили три дні, щоби зібрати все багатство. Нам слід змиритися, подібно до Йосафата, покласти всю свою надію на Бога, тоді Бог визволить нас і відкриє Свої плани.

За матеріалами книги Джентезен Франклін «Піст»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *