Переваги теплозбереження (кілька порад на щодень)

У наш час тільки лінивий нічого не писав про екологічні проблеми, про витрати природного газу, про альтернативні джерела енергії, теплозбереження. Ми теж вирішили поділитись кількома порадами як можна зробити дім більш енергоефективним, як за допомогою простих речей можна зекономити на витратах на тепло.

Сьогодні показник споживання газу та інших енергетичних ресурсів в Україні в декілька разів перевищує середньоєвро­пейський, що катастрофічно впливає на економічне та екологічне становище країни. Відповідно завдяки раціональному викорис­танню енергії та теплозбережності можна досягнути суттєвого покращення енергетичної, екологічної та економічної ситуації та безпеки нашої Батьківщини. При цьому саме у сфері опалення, завдяки певному знанню та бажанню його застосовувати у повсякденні можна економити найбільшу кількість електроструму, газу та інших енергоносіїв. Чому? Тому що саме при опаленні споживається найбільша частина всієї енергії, яка використовується у домашньому господарстві (до 70%). Причому часто ця енергія використовується надзвичайно марнотратно.

У холодну погоду в загальному 28% тепла втрачається через недбало ущільнені двері та вікна, 18% – через стіни, 6% – через підлогу та підвальні приміщення, 16% – че­рез стелю та дах і 32% – через вентиляційні отвори й димоходи.

Втрати тепла
Втрати тепла
 Раціонально плануйте

Думка про необхідність енергозбере­ження має бути присутньою вже при пла­нуванні будинку, зокрема при визначенні його величини, кількості, розміру та роз­ташування вікон, а також виборі опти­мальної системи опалення.

Чудернацький будинок-палац з бага­тьма кутами, виступами та багатим на перепади «ландшафтом даху» буде потре­бувати значно більше енергії для забезпе­чення його теплом, ніж компактно побу­дований дім однакової величини.

У багатоквартирному будинку витрати теплової енергії суттєво залежать від частки зовнішніх площин (зовнішні стіни, стеля, дах, підвальне приміщення під підлогою), через які додатково проникає хо­лод. Тому кутові квартири, зокрема на першому та останньому поверхах, особли­во під дахом, як правило, витрачають значно більше теплової енергії, ніж квар­тири всередині будинку, які торкаються своїми стінами, стелями та підлогами те­плих сусідніх квартир.

Економте інвестуючи

Витративши при будівництві чи ре­монті будинку дещо більше грошей на енергозберігаючі матеріали, Ви заоща­дите енергію і в довгостроковій перспек­тиві суттєво зекономите на опалюванні та зменшите викиди парникових газів.

Належна теплоізоляція будинку (зовнішніх стін, підлоги та стелі) дозволяє більш ніж удвічі знизити витрати на опа­лення та шкоду для довкілля!

Понад 50% енергії можна економити завдяки заміні застарілого котла системи водяного опалення на більш енергоощадну модель.

Заміна кахельної пічки на газовий конвектор дозволяє майже втричі знизити витрати на опалення.

Якщо є можливість, встановіть на даху будинку сонячні панелі для гарячого водопостачання та системи опалення.

«Гроші на вітер»?

В опалювальний сезон через недо­статню ізоляцію вікон можна втрачати понад 30% тепла. Відповідно саме тут лежить великий потенціал економії. Щоб того реалізувати, необхідні не надто вели­кі зусилля: кожного року перед опалюваль­ним сезоном перевірте щільність вікон.

Для цього можна поставити аркуш паперу між вікном та рамою. Якщо аркуш можна легко витягнути, то ущільнення є недостатнім.

Варто також перевірити, чи немає в рамах мікрошпарин. Найкраще це зробити у вітряний день із палаючою свічкою.

Сьогодні для утеплення вікон можна придбати спеціальні теплоізоляційні стрічки. А ще краще придбати металопластикові склопакети, що забезпечити добру теплову та шумову ізоляцію.

Оптимальна температура
 • Для самопочуття та здоров’я людини в приміщеннях, де проводимо найбільшу кількість часу, найоптимальнішою є температура 19-20°С, а для спальні – 16-18°С.
 • Кожен градус зменшення кімнатної температури економить 6% коштів, затрачених на опалення.
 • Таким чином, підвищуючи темпера­туру нагрівання нашого помешкання з 19°С до 24°С, ми додатково витрачаємо до 30% енергії, що йде на опалення.
 • Надто висока температура робочих та житлових приміщень є також причиною зниження працездатності та виникнення застудних захворювань.
uteplenie-germetikom
Правильно провітрюйте
 • Уникайте тривалого провітрювання: провітрюйте недовго (5-7 хв.), але частіше та інтенсивніше (широко відчинивши вікно чи кватирку).
 • Неприпустимим марнотратством і шкодою для природи є залишення відкритої кватирки за холодної погоди на цілий день.
 • Чим холодніше на вулиці, тим корот­шим має бути провітрювання, оскільки тоді циркуляція повітря відбувається знач­но швидше.
 • Якщо маєте фінансову спроможність, то встановіть систему вентиляції з те­плообміном, що поряд із забезпеченням чистим повітрям і позитивним впливом на стан здоров’я дозволить знизити до 80% втрати тепла.
Розповітрюйте системи опалення
 • Якщо у Вас недостатньо нагріваються батареї системи водяного опалення, попри відкритий клапан термостата, чи нагріваються нерівномірно, або ж у батареях чути сторонній звук, то імовірною причиною може бути потрапляння в систему повітря.
 • В такому випадку необхідним є розповітрювання системи опалення, яке можна здійснити наступним чином: закрийте клапан термостата та відкрийте клапан розповітрювання на батареї і, підставивши якусь посудину, випускайте повітря, чека­ючи, поки не почне виходити вода.
 • Знову закрийте клапан розповітрю­вання і поставте у початкове положення клапан термостата.
Інші маленькі, але важливі поради
 • Не накривайте нагрівальні прилади речами, адже це зменшує теплообмін.
 • Не закривайте радіатори опалення фіранками чи невдало розставленими ме­блями.
 • Зменшіть подачу тепла на ніч чи перед виходом на роботу.
 • Зачиняйте на ніч віконниці, опускай­те жалюзі та гардини. Це дозволяє знизити втрати тепла приблизно на 10%.
 • За тривалішої відсутності зменшіть опалення до мінімуму.
 • Встановіть позаду батареї теплоізоляційний екран. У найпростішому варіанті це може бути звичайна фольга.
 • Вдягайтесь відповідно до сезону. Зима – це не час для шортів та футболки, Натомість тепла сорочка чи светр дозволить комфортно почуватися в приміщенні заощаджувати тепло та енергію, відмовитись від надмірного опалення.
 • Опалюючи приміщення, які не вико­ристовуєте, Ви намарно витрачаєте гроші, завдаєте шкоди довкіллю.
 • Зачиняйте двері до суміжних неопа­люваних кімнат.
 • Подвійні вхідні двері допоможуть зменшити втрати тепла з Вашого помеш­кання.
 • Слідкуйте за тим, щоб були закрити­ми вхідні двері до під’їзду – це збереже Вам тепло та стіни від цвілі.

Володимир Шеремета «Екологічний Дороговказ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *