Що знищила людина на Землі за останні 50 років?

Людство за останні 50 років знищило 90% всіх світових запасів великої риби. 22 % відомих риболовних районів океану були зовсім виснажені або перевантажені надто наполегливою експлуатацією, а ще 44 % – на межі виснаження.

Виловлюючи їстівні види риби, ми щороку викидаємо з сіток назад у море 27 мільйонів тонн іншої живності – як правило, вже в нежиттєздатному стані.

Морське дно в багатьох районах океану так проорали тралами, що на ньому вже ніщо жити не може.

За останні 50 років людина знищила 70% світових лісів. Близько 30% лісів, що ще залишилися на Землі, роздроблені на частини і деградують, і вирубка в них йде зі швидкістю 50 квадратних миль на рік.

Більше 45 тисяч озер.

Щорічно хімічна промисловість випускає більше ста мільйонів тонн 70 000 різних органічних сполук, і щорічно до асортименту додається близько тисячі нових речовин. Лише мала частка цих хімікатів ґрунтовно перевірена на нешкідливість для людини і навколишнього середовища.

За останні 50 років людина знищила чверть всіх видів птахів, 11 % інших – на межі вимирання. Крім того, вимирання загрожує 18 % всіх видів ссавців, 5 % риб і 8 % видів рослин.

Коралові рифи, найрізноманітніша з водних систем на Землі, страждають від виснаження рибних запасів, забруднення, епідемічних захворювань і зростання температур.

У цілому 30% всіх відомих ресурсів планети витрачені, тим часом населення планети неухильно зростає.

Джерело: UkrNews24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *