Статистика брехні, як часто люди брешуть

Складений рейтинг найчастішої брехні. На жаль, брехнею просякнутий весь світ. Брехня стає частиною нашої природи, тому з цього випливає, що ми не можемо не обманювати самих себе.

Світ захлинається від брехні. Брешуть не тільки люди брехливі за своєю природою, а й люди правдиві. Брешуть не тільки свідомо, але і несвідомо. Існує також і такий вид обману, як «взаємний обман», заснований на сильних взаємних почуттях, таких як любов чи ненависть. Негативні чи позитивні емоції спотворюють взаємне сприйняття людей один одним, в результаті чого об’єктивна оцінка стає неможливою.

За останній час було проведено багато цікавих досліджень, які вивчали брехня та обман. Тут наведено деякі результати цих досліджень, які виявили наскільки сильна статистика брехні в сучасному суспільстві:

  • 80% людства бреше кожного дня;
  • 65% людей вважають, що потрібно брехати, щоб не образити інших людей;
  • 45% населення планети вважає, що просто необхідно перебільшувати будь-які події, щоби вони здавалися цікавішими;
  • цікаво, що 95% тинейджерів брешуть своїм батькам;
  • чим більший соціальний стан людини, тим більше вона бреше;
  • чим людина старша, тим досвідченіше вона бреше;
  • 70% дівчат говорять неправду про свою вагу;
  • 15% співпрацівників викриваються на брехні прямо на роботі;
  • 20% хлопців брешуть про своїх колишніх дівчат;
  • 30% одружених людей брешуть один одному про власні гроші;
  • 80% чоловіків та жінок збрехали б один одному про свої хвороби, які  передалися статевим шляхом;

Якщо б на питання: «Як справи?» колега починав розказувати докладно про те, що відбувається в його житті, то в майбутньому ви б більше не питали його про це. Проте невибаглива відповідь: «Все добре» говорить про те, що ваш співрозмовник вихований  і доброзичливий, він не стане навантажувати вас своїми проблемами, особливо в тому випадку, коли вирішити їх замість нього ви не в змозі.

«Все нормально», «Все в порядку», «В мене все добре» – саме ці варіанти ввічливої відповіді на питання: «Як справи?» зайняли перше місце в рейтингу найчастішої брехні.

На другому місці знаходиться вираз: «Радий тебе бачити».

Дальше йде вислів: «Вибач, у мене немає з собою готівки», «Я тобі зателефоную», «Вибач, не почув, як ти дзвониш», «Потрібно буде зустрітися», «Я буду дуже швидко».

До двадцятки висловів входять: «Я в заторі», «Яке повідомлення?», «У мене немає мобільного зв’язку», «Звичайно, я люблю тебе», «»У нас відключили Інтернет», «У мене не спрацював будильник», «Я відправив вам чек поштою», «Мій мобільний розрядився», «Електричку затримали», «Я тобі зателефоную через хвилину», «Дуже смачно», «Я сьогодні ввечері йду в спортзал».

Якщо врахувати, що людина кожного дня в середньому бреше 4 рази, це означає, що щорічно ми брешемо до 1460 разів. В основному неправдою ми пригощаємо наших колег по роботі, трохи рідше батьків і коханих.

Біблія говорить до нас: «Відкинь лукавство уст від себе, і губ неправду віддали від себе» (Прип. 4:24).

«Фальшивий свідок не уникне кари; хто дихає брехнею, не знайде рятунку» (Прип. 19:5).

«Язика ж ніхто з людей не може вгамувати: він – зло, що спокою не знає, наповнений смертельною отрутою» (Як. 3:8).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *