В чому унікальність Біблії

Протягом багатьох років знаходилися такі, які досить жорстко критикували Біблію, а в багатьох людей, навіть якщо вона є, то вона просто десь лежить на книжковій шафі та припадає пилюкою. Багато хто з нас навіть не задумується наскільки Біблія є унікальною.

Біблія – це книга, яка писалася протягом 1600 років, тобто протягом життя 60 поколінь. Її авторами є більш, ніж сорок людей, які належали до різних суспільних станів. Серед них були: царі, селяни, філософи, рибалки, поети, державні діячі, вчені. Серед різноманіття авторів можемо виділити:

  • Мойсей – політичний діяч, який отримав блискучу освіту в Єгипті;
  • Петро – рибалка;
  • Амос – пастух;
  • Ісус Навин – військовий керівник;
  • Неємія – підчаший;
  • Даниїл – прем’єр-міністр;
  • Лука – лікар;
  • Соломон – цар;
  • Матей – податківець;
  • Павло – рабин.

Ця книга писалася в різних місцях: Мойсеєм – в пустині, Єремією – у в’язниці, Даниїлом – в палаці; Павлом – у тюрмі, Лукою – в часі подорожей, Іваном – на остові Патмос; вона писалася на трьох континентах: Азії, Африці та Європі; вона писалася як в часі війни, так само і в мирний час, одні писали її, переповнені радістю, а інші – перебуваючи в горі чи відчаю.

Тільки Біблія писалася трьома різними мовами: іврит – мова Старого Завіту, в ІІ книзі Царств ця мова носить назву «мова Юди» (пор. ІІ Цар. 18:26-28), а в Ісаї говориться як про мову ханаанську (Іс. 19:18). Арамейська, яка була загальноприйнятою на Ближньому Сході аж до часів Олександра Македонського (VІ-ІV століття до Різдва Христового). Грецька мова – мова Нового Завіту, яка була міжнародною мовою в часи Христа.

Біблія включає в себе сотні тем, проте автори Біблії трактують їх, дотримуючись гармонії та єдності, від книги Буття до книги Одкровення. Всі вони розповідають одну і ту ж історію: про відкуплення людини Богом.

«Втрачений рай» Буття стає «повернутим раєм» Одкровення. Якщо в книзі Буття ворота до дерева життя закриваються, то в Одкровенні вони навіки розкриваються.

Біблія вважається книгою, яку найбільше читають та поширюють. Сумніваюся, що існує ще одна книжка в світі, тираж якої може перевищити тираж, яким видається Біблія. Саме Біблію, а точніше її латинський варіант, Вульгату, першою надрукував Гутенберг на своєму друкувальному станку. Саме Біблія була однією із перших книг, які були перекладені на іноземну мову. Мова йде про Септуагінту, тобто грецький переклад древньоєврейських текстів Старого Завіту, яка появилася приблизно 250 року до Р. Х. Саме Біблію перекладають на різні мови світу і в цьому із нею не позмагається жодна книга у світі. Біблія перекладена більше, ніж на 900 різних мов та діалектів.

Хоча Біблія була написана на досить крихкому матеріалі, порівнюючи із пам’ятками античної літератури, до нас дійшло більше рукописних копій Біблії, ніж інших творів класичної літератури. Євреї наскільки прискіпливо зберігали свої писання, що вони слідкували за кожною буквою, за кожним складом, за кожним словом чи абзацом в Біблії. В юдейському суспільстві існував цілий клас людей, єдиним завданням яких був прискіпливий контроль за збереженням та розмноженням цих документів. Існував цілий клас писців, законників та масоретів. Хто і коли перечитував букви та слова в творах Платона, Аристотеля, Цицерона чи Сенеки?

Вороги Біблії переслідували і переслідують цю книгу, як не переслідували жодну книгу у світі. Її спалювали, її забороняли, її об’являли поза законом. І це все продовжується від епохи римських імператорів і аж по сьогоднішній день.

Вольтер – французький антирелігійний діяч, який помер 1778 році, говорив, що через 100 років після його смерті християнства не стане, воно відійде в історію. Що ж сталося насправді, в історію відійшов Вольтер, а популярність Біблії зростає по цілому світі. Насправді, через 50 років після смерті Вольтера, Женевське Біблійне Товариство друкувало Біблію на його власному верстаті та ще й у його домі. Іноді історія може досить іронічно пожартувати.

В 303 році після Р. Х. імператор Діоклитіан видає указ, згідно якого потрібно було руйнувати Церкви, сталювати Біблії, а від тих, хто називав себе християнами мали забирати майно та вкидати їх до в’язниці. Проте і тут історія пожартувала: пройшло 25 років і вже наступник Діоклетіана, Констянтин видає розпорядження, щоби виготовити 50 примірників Біблії за державні кошти. Як бачимо, живучість Біблії унікальна та вражаюча.

Бернард Рамм сказав такі слова: «Тисячу разів звучав похоронний дзвін за Біблією, збиралися похоронні процесії, на могильних плитах висікалися написи, проказувалися похоронні промови. Але так і не вдалося Біблію  вкласти в могилу. Жодну книгу в історії не різали так на частини, не розсікали ножами, не просіювали, не розбирали як Біблію. Котра ще книга змогла вистояти під вогнем скиптецизму так як Біблія? Чи критикували з таким запалом, з такою ревність та ерудицією кожну главу, кожен рядок, кожну думку, як в Біблії? Як би там не було Біблію до цих пір люблять, вивчають, читають мільйони людей».

Все, що вище написано,звичайно, ще не доказує, що Біблія – це Боже Слово. Однак воно показує нам наскільки Біблія є унікальною. До речі, Біблія була першою релігійною книгою, яка попала в космос у вигляді мікрофільму. Це була також перша книга, яка прозвучала із Місяця, астронавти читали книгу Буття 1:1. Вона також є однією з найдорожчих книгу світу: латинська Вульгата, яку надрукував Гутенберг на сьогоднішній день оцінюється більше як у 100 000 доларів. Радянський Союз продав Англія так званий Синайський Кодекс «древню копію Біблії» за 510 000 доларів. І, на кінець, найдовша в світі телеграма являла собою один із перекладів Нового Завіту, який переслали із Нью-Йорка в Чикаго.

Один професор говорив: «Якщо ви розумна людина, то при умові, що ви шукаєте істину, ви будете читати саме ту книгу, котра більша за всі інші притягнула до себе увагу».

За книгою «Неоспоримое свидетельство» Джош Магдауел

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *